Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Torbiel na jajniku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żmijka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia
Oczywiście co dwa miesiące miało być. (Heh, myślę co innego, piszę co innego. To chyba efekt dzisiejszego bardzo wyczerpującego dnia) Chociaż nie wiem, nie znam się na tym tak dobrze, ale wydaje mi się, że jeśli się nie ma jajnika to tak powinno być. Ale oczywiście mogę się mylić

Podpis ... już teraz wiem, szczęście chowa się wśród zwykłych dni...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zmijka co 2 miesiace? Piersze slysze. Podejrzliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

żmijka napisała:
Żaneta
Oby przez te dwa tygodnie torbiel wchłonął się sam. Mam nadzieje i trzymam kciuki aby tak się stało.
Moja mama miała laparoskopem wycinane kamienie na woreczku żółciowym, ale żeby torbiel? Pierwsze też słyszę, ale być może. Oby wszystko dobrze się skończyło!

Żaneta! A z tym usunięciem jajnika, jak przeczytałam to mi szczeka opadła!. W takim razie powinnaś mieć okres co dwa miesiące? Nie zwróciłas na to uwagi? W jakim wieku miałaś usuwany torbiel? Takich rzeczy się przed pacjentką nie ukrywa ani nie robi bez ich zgody.

Ja nie mam wcale miesiączki ponieważ mam usunięta macice.

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

żmijka

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Zmijka co 2 miesiace? Piersze slysze. Podejrzliwa

Nie wiem, takie stwierdzenie przyszło mi na myśl.

Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

żmijka napisała:
Edzia
Oczywiście co dwa miesiące miało być. (Heh, myślę co innego, piszę co innego. To chyba efekt dzisiejszego bardzo wyczerpującego dnia) Chociaż nie wiem, nie znam się na tym tak dobrze, ale wydaje mi się, że jeśli się nie ma jajnika to tak powinno być. Ale oczywiście mogę się mylić

Jak nie ma się 1 jajnika i wszystko jest ok to normalnie ma się okres Uśmiechnięta .

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ale dlaczego co dwa tygodnie? Zszokowana

Tak czy inaczej Żaneta my możemy tu gdybać, ale Ci nie pomożemy. Musisz koniecznie wyjaśnić z lekarzem tę sytuację, a najlepiej iść do lekarza z kimś, kto dobrze zna niemiecki. Język używany przez lekarzy, często sam w sobie jest niezrozumiały dla kogoś kto nie jest lekarzem, a co dopiero, jeśli to nie nasz ojczysty język.

Za 2 tyg dlatego ze przez ten czas mam brac hormony Przewraca oczami
Ja Niemiecki znam bardzo dobrze i te medyczne zwroty tez wiec z tym nie mam problemu.
A moj lekarz ginekolog mówi po polsku- tłumaczył mi ze przez ten torbiel ktory byl bardzo duzy i strasznie mnie bolal jajnik mogl byc martwy i go usuneli nic wiecej mi nie powiedzial.
Powiedzial ze zrobimy wszystko oby tylko nie byla konieczna kolejna operacja Przewraca oczami bo juz mi wycieli wszystko co możliwe Smutna

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

żmijka

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sensitive1988 napisała:
Jak nie ma się 1 jajnika i wszystko jest ok to normalnie ma się okres Uśmiechnięta .

Teraz już wiem Puszcza oko
Jeśli kogoś wprowadziłam w błąd to przepraszam Puszcza oko

Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żanetko u mnie też tak było że torbiel uśmierciła mi jajnik. I mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

basia88

Zodiak: Skorpion
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

no i nie mam torbiela ... tzn na to wyglada po cytologi om,owieniu wynikow z lekarzem powiedziala mi ze wszystko jest ok . dla pewnosci mam badanie krwi w piatek i potem USG zeby byc pewnym calkowicie Uśmiechnięta dostalam za to tabletki na uregulowanie okresu i bole jajnikow... wiec chyba jest dobrze Uśmiechnięta a tak sie balam...

pozdrawiam Uśmiechnięta
Powrót do góry

marta83

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 28-06-2010, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam Was dziewczyny! Właśnie jakąś godzinę temu się dowiedziałam, że 16 sierpnia mam operację cysty na jajniku. naczytałam się już o tym bardzo dużo, ale do dzisiaj miałam mieć robioną laparoskopię, a okazało się, że to będzie jednak operacja. Napiszcie proszę, jak to wygląda przede wszystkim przed i po operacji. Szykowałam się na krótki, dwudniowy pobyt i zabieg, a dzisiaj się dowiaduję, że to będzie operacja i będą mnie tam trzymać około tygodnia Skonsternowana

w związku z tym zaczęłam się trochę obawiać i postanowiłam poprosić o wsparcie Uśmiechnięta
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 29-06-2010, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Marta to może ja Cię trochę pocieszę bo przechodziłam taką operację. Uśmiechnięta
W szpitalu byłam niespełna tydzień.
Trafiłam tam dzień przed operacją, robili mi badania krwi itp.

Operacja nie była wcale straszna, byłam przytomna, bo miałam podane znieczulenie w kręgosłup. Przy laparoskopii musieliby Cię uśpić, więc to duży minus i dodatkowe, niepotrzebne osłabienie serca. Puszcza oko

Po operacji (miałam ją rano) cały dzień i noc spędziłam na sali pooperacyjnej. Fakt, że bardzo dużo przespałam, bo podali mi leki przeciwbólowe, bo rzeczywiście mocno bolało. Niezdecydowana
Następnego dnia przenieśli mnie już do normalnej sali no i powoli dochodziłam do siebie.
Fakt, że to nic przyjemnego i no niestety jest ból, ale wszystko jest do przeżycia. Puszcza oko
Jeśli będzie Cię bolało, to wiadomo, że dostaniesz leki przeciwbólowe... no i chyba od drugiej doby po operacji trzeba pomimo bólu zacząć się ruszać, żeby ćwiczyć brzuszek i żeby zrosty się nie robiły.

Pobytu w szpitalu nie wspominam najgorzej, naprawdę da się to wszystko przeżyć. Puszcza oko

Jeśli masz jakieś pytania to pytaj, bo nie em co jeszcze chciałabyś wiedzieć.

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 29-06-2010, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam cystę ale mi to wyleczyli hormonami ...
Powrót do góry

marta83

PostWysłany: Wto 29-06-2010, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius dzieki bardzo za odpowiedź. Do tej pory nasłuchałam się i naczytałam o medycznej stronie tej operacji, a potrzebaowałam wyjaśnienia "na chłopski rozum".

A czy pobyt w szpitalu po operacji to po prostu dochodzenie do siebie? czy jeszcze coś robią w międzyczasie?
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 29-06-2010, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

marta83 napisała:
A czy pobyt w szpitalu po operacji to po prostu dochodzenie do siebie? czy jeszcze coś robią w międzyczasie?

W moim przypadku było to tylko powolne dochodzenie do siebie.
Podawano mi kroplówkę i leki przeciwzakrzepowe, badali mocz, temperaturę i ciśnienie, tak więc taki chyba standard. Puszcza oko

Co do leżenia w szpitalu to powiem Ci, że strasznie mi się ten czas dłużył i bardzo chciałam wyjść do domu, ale jak już byłam w domu to troszkę żałowałam szpitala, bo jednak ból tak szybko nie ustępuje a wiadomo jak to w domu... nigdy nie wypocznie się i nie "wyleży" tyle co w szpitalnym łóżku. Puszcza oko

Aaaa no i po takiej operacji powinnaś przygotować się na to, że dostaniesz zwolnienie z pracy na jakiś miesiąc. Ja o tym nie wiedziałam i myślałam, że po tygodniu będę śmigać, a jednak po rozcięciu brzucha dają aż miesiąc na dojście do siebie. Puszcza oko

Dołączone po 1 minucie 30 sekundach:

Marta teraz dopiero doczytałam, że jesteś ze Szczecina.
Powiedz (jeśli to nie tajemnica) w jakim szpitalu będziesz operowana?
Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj, zrozumiem. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

marta83

PostWysłany: Wto 29-06-2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Aaaa no i po takiej operacji powinnaś przygotować się na to, że dostaniesz zwolnienie z pracy na jakiś miesiąc.

MIESIĄC??? o cholera szczerze mówiąc to ja też liczyłam na troche mniej, no ale cóż... przecież w razie czego nie będę się kłócić z lekarzami Złośliwa

a jeżeli chodzi o szpital to żadna tajemnica- MSWiA na Jagiellońskiej
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Strona 17 z 18

Skocz do: