Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Transformacja rodakow
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izma

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 14-08-2008, 13:58    Temat postu: Re Transformacja rodakow Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kinia@ napisała:
Od 2 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii i zauwazylam ze pieniadze uderzaja do glowy Polakom Neutralna
Wiekszosc z tych ktorym znam mieszkala na wsi w Polsce a tutaj nosza glowe bardzo wysoko. Troche nie moge na to patrzec bo przez to ludzie sa strasznie falszywi.Udawaja kogos kim nie sa. Tutaj pracuja w fabrykach lecz gdy jada do Polski na wakacje wtedy opowiadaja jak tutaj jest pieknie i kolorowo mimo ze rzeczywistos jest inna.
Watpie zeby to sie zmienilo bo od kiedy tutaj jestem to zjawisko sie tyulko poglebia Bardzo smutna

Ja mysle,że to nie tylko o pieniądze chodzi,znam osoby,które przyjechały tu same-mają czyste konto, tz.nikt ich tu nie zna i nie jest w stanie zweryfikowac tego co mówią więc wymyslają sobie nową przeszłosc.Kilka z nich to wybitne studentki prestiżowych kierunków,które przyjechały do angli pracowac na fabryce bo studia się znudziły czy z innych równie absurdalnych powodów i w drugą stronę,ludzie w polsce też czasem nie wiedzą co dzieje się z ich znajomymi żyjącymi na emigracji ,czym się zajmują więc można popuscic wodze fantazji.Ostatnio natknęłam się na naszej klasie na profil jednej osoby,która mieszka tutaj i prawie nie mówi po angielsku,ale opisy do zdjęc i owszem w języku angielskim(to ten typ co to polskie słowa zapomina).
Kinia nie rozumiem tylko jednej rzeczy,dlaczego zaznaczasz,że często ci ludzie w polsce mieszkają na wsi a tu noszą głowę wysoko,a co to za różnica????Sama jestem ze wsi i osobiscie uważam,że to bez znaczenia skąd się pochodzi.Czy ze wsi czy z miasta jesli ktos zachowuje się w taki sposób jest to równie żałosne
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Szim

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No mnie tez bawi, jak bardzo ludzie potrafia sie 'zangielszczyc' (akurat mieszkam w uk) przez pol roku, siedze tu ponad 4 lata i jede gafy jezykowe, jakie zaliczam to po rzucami 'excuse me' na lotnisku w Polsce Uśmiechnięta jakos przechodzi w ciagu pol dnia.

No coz - przyznaje, rowniez jestem ze wsi, ale nie wydaje mi sie, zebym nalezala do grupy 'glupich polaczkow, co to im woda sodowa do glowy uderzyla', wrecz przeciwnie. Nie afiszuje sie ani z tym, gdzie mieszkam, ani ile zarabiam, ani na co mnie stac czy nie stac.

Mysle, ze to bardziej kwestia psychiki i wychowania i malo to ma wspolnego z pochodzeniem, z pewnoscia spotkalas 'wyglancowanego' dresika calego ubranego we flagi np. angielskie, bo on teraz taki inglisz jest Uśmiechnięta) A nieraz widywalam takich pod blokami w Krakowie czy Wroclawiu (bo tam mieszkalam rowniez). Mysle, ze glownie chodzi o to, ze jak ktos nie mial a ma to nie wie co z tym zrobic i zaczyna mu sie troche psuc cos w glowie, (nie wszyscy, ale jednak sporo takich osob znam). A jeszcze gorzej, jak ktos mial a teraz nie ma ;> wtedy to w ogole swiat jest ZLY
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w Irlandii i przekonalam sie, ze nie nalezy ufac swojemu rodakowi za granica. Kazdy martwi sie tylko o swoj tylek, zeby tylko zdobyc jak najwiecej pieniedzy.
To jest straszne ze nie mozna liczyc na pomoc swoich rodakow. Smutna

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Szim

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wlasnie - zauwazylyscie? Pakistanczyk - Pakistanczykowi pomoze, Zyd - Zydowi rowniez, Hindus - Hindusowi tym bardziej. Australijczycy - ciesza sie jak spotykaja kogos 'od siebie', to samo Amerykanie, Wlosi, Brazylijczycy.

A Polacy - moja babcia mieszkala przez pol zycia w Stanach i zawsze powtarzala mi jedno - nie idz pracowac do Polaka bo albo Cie okradnie, albo narobi innych problemow - a wiedziala to nie skadinad (jak to sie pisze?) jak z wlasnego doswiadczenia.

Eh, zeby Polacy potrafili sie cieszyc tym, ze sa Polakami a nie psioczyc jaka ta Polska jest ZLA.
Powrót do góry

Alva

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szim napisała:

A Polacy... moja babcia mieszkala przez pol zycia w Stanach i zawsze powtarzala mi jedno - nie idz pracowac do Polaka bo albo Cie okradnie, albo narobi innych problemow - a wiedziala to nie skadinad (jak to sie pisze?) jak z wlasnego doswiadczenia...

A potem sie dziwimy, ze wszyscy dookola mowia ze Polacy to zlodzieje Wściekła (a przy okazji jeszcze alkoholicy).

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Szim

PostWysłany: Czw 12-02-2009, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czasem niestety mala grupa tych 'nie fair' kreuje wizerunek calego narodu. Tak samo w tym przypadku. Pamietam, kiedy jako nastolatka jezdzilam do Wloch na wakacje, tez sie utarlo, ze jak Polka to kur.. Oczywiscie nie zgadzam sie z takim uogolnieniem, ale wizerunek jednak z czegos wynika, przykre to.

Uwagi  Poprawiłam interpunkcję. Proszę nie nadużywać trzykropków.
Majek.
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio moj znajomy poszedl do agencji pracy i zagadal z zartach do tamtejszego szefa czemu nie chodzi na imprezy zeby poderwac ladna dziewczyne a On Mu na to "Ale po co ? Przeciez ja pracuje w agencji gdzie Polki czesto szukaja pracy, wiec dlaczego mam sie meczyc na imprezie jak tutaj same dawaja mi swoj nr telefonu" Zszokowana
Ale niestety taka jest rzeczywistosc.

Z ta wsia mialam co innego na mysli. Sama jestem ze wsi Złośliwa Chodzilo mi o to ze taka laleczka zalozy mini itp i uwaza sie za krolowa ale jak sie odezwie to nie potrafi dobrze mowic po Polsku, tylko jak ja to nazywam mowi po Polskiemu i to mnie bawi. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

Szim

PostWysłany: Pon 16-02-2009, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A to zwracam honor co do tej wsi Puszcza oko

Kinia@ - no niestety... wiesz, przykre jest to, ze taka opinia nie bierze sie z powietrza... a koles, skoro tak powiedzial, to pewnie niejeden 'numer' juz wykorzystal...

No trudno sie mowi... najwazniejsze, ze my siebie szanujemy Uśmiechnięta

Pozdrawiam!

Podpis "Rzeka nie narzeka na kamienie na dnie, dopasowuje je do siebie..."
Powrót do góry

Pantofel

PostWysłany: Pią 13-03-2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szim napisała:
Wlasnie - zauwazylyscie? Pakistanczyk - Pakistanczykowi pomoze, Zyd - Zydowi rowniez, Hindus - Hindusowi tym bardziej. Australijczycy - ciesza sie jak spotykaja kogos 'od siebie', to samo Amerykanie, Wlosi, Brazylijczycy.

A Polacy - moja babcia mieszkala przez pol zycia w Stanach i zawsze powtarzala mi jedno - nie idz pracowac do Polaka bo albo Cie okradnie, albo narobi innych problemow - a wiedziala to nie skadinad (jak to sie pisze?) jak z wlasnego doswiadczenia.

Eh, zeby Polacy potrafili sie cieszyc tym, ze sa Polakami a nie psioczyc jaka ta Polska jest ZLA.
Jakoś tego nie zauważyłam, mieszkałam i pracowałam z ludzmi z różnych zakątków świata i jedyne co zauważyłam to to, że nie pochodzenie świadczy o człowieku.. Znajomy z Rumuni opowiadał mi że nigdy by nie chciał pracować u rodakiem, za to wspólokator ze Srylanki jak widzi pobratyńca to wie że szykują sie kłopoty.
Ja też spotkałam sie z różnymi polakami, są taci i tacy Uśmiechnięta jednym bardzo ufam i zawsze mi pomogą ale za to innym (bardzo rzucajacy sie w oczy) nawet nie przyznaje się że jestem Polką. Jak się mówi, są ludzie i człowieczki.

Podpis >TEKILA<
...tam dom MóJ gdzie ZaD mój...
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 13-03-2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szim napisała:

I ja sie tego trzymam, choc to nie moja babcia powiedziala. Puszcza oko

Niestety w wiekszosci przypadkow tak tez jest z mieszkaniem z Polakami.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 04-08-2012, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja za to obserwuję inną rzecz: jak w uk pojawia się widmo kryzysu, nagle wszyscy uciekają dalej: trzeba będzie się wyprowadzić. Ci ludzie nawet nie chcą się osiedlać, kredyt mieszkaniowy w uk to temat zakazany, żeby jak co to zwinąć się i jechać dalej. to kwestia mentalności a wyjazd na emigrację właśnie takich ludzi zbliża.
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga

PostWysłany: Nie 21-02-2016, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wielu moich znajomych jak przyjeżdża na święta do Pl to pokazują jakimi są burakami w rzeczywistości. A najbardziej mnie śmieszą ci ludzie, którzy są kilka miesięcy w innym kraju, przyjeżdżają i mówią "eee mmmm jak to było po polsku?" śmiech na sali.
Powrót do góry

rajca

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 26-08-2016, 0:36    Temat postu: Praca w Niemczech a Polska Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Coś w tym jest. Ja przez rok pracowałam dzięki agenci pracy w Niemczech [swoją drogą polecam ją, /usunęłam/, bo co się naszukałam to moje, a u nich od razu i wszystkie formalności od ręki] - i jakoś pamiętam swój język. ale na przykład mieszkałam w pokoju z kobietą, która już lata jeździ i wecie, ona już nie mówiła takim normalnym polskim do nas, tylko pół niemieckim, pół polskim
Powrót do góry

Anka2211

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 24-09-2016, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiadomo, że praca w Niemczech lepsza, większe zarobki, ale tęskni się za krajem. Większość ludzi jak wraca z "eurakami" to robi z siebie nie wiadomo, tak już jest i tego nie zmienimy.
Powrót do góry

Sylwia4432

PostWysłany: Sob 01-10-2016, 9:57    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Taaa... poczują trochę pieniędzy i odbija im, zapominają jacy byli gdy pracowali w polsce.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: