Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tzw. kryzys wieku średniego.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sara40

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 09-02-2015, 14:35    Temat postu: Tzw. kryzys wieku średniego. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy istnieje coś takiego jak kryzys wieku średniego , kiedy i czym się to objawia u kobiet?
Rok temu skończyłam czterdziestkę, od tego czasu czuję że coś psychicznie we mnie pękło, miewam jakby stany depresyjne ,momenty załamania, i ogólnie czuje się dużo gorzej niż wcześniej. Miewam dni kiedy wszystko wokół jest mi obojętne i bez sensu mam dość wszystkiego. Mam dwoje dzieci i męża, nie pracuje od 13 lat.
A może na mój ogólny stan złożyło się wiele innych spraw i problemów.
Do tego nawet nie mam z kim porozmawiać i wyżalić się.
Pomóżcie proszę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Pon 09-02-2015, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy istnieje kryzys wieku średniego, ale wiem za to, że każdy bez względu na wiek przeżywa okresy wzlotów i upadków. Jestem starsza od Ciebie o kilka lat, ocieram sie o kolejną rubrykę w zestawieniach statystycznych i kiedy patrzę wstecz, to widzę ze takich chwil trudnych, okresów załamania czy kryzysu było trochę. I nie tyle miały one związek z wiekiem, co raczej z kryzysem związanym z sytuacją w jakiej wtedy byłam. A to chorowały dzieci, a to problemy w pracy, choroby w rodzinie, ale chyba najbardziej dokuczał mi brak satysfakcji z osiągnięcia założonego celu. Starałam się, dopieszczałam detale a tu nagle- masz ci pech- nie udało się...Inne trudne sytuacje to utkwienie w martwym punkcie- czegokolwiek bym nie próbowała - klapa. Czegokolwiek bym nie dotknęła- rozpadało sie niczym domek z kart. Na to ratunek jeden- czas, który pozwala przetrawić.
Przekładając to na Twoją sytuację, to może zwyczajnie odczuwasz na swoich barkach ciężar sytuacji w jakiej się znajdujesz- "matka Polka" ciężko pracująca w domu, niedoceniana często przez męża i często mimo fizycznej bliskości męża- samotna z problemami dnia codziennego. Może gdzieś tam w głowie rodzi się myśl: nic nie osiągnęłam, nic nie mam.

Ale tak naprawdę, to według mnie ratunkiem dla Ciebie jest znalezienie jakiejś odskoczni. Nie wiem co lubisz- może zajęcia typu wyszywanie, robienie kolczyków, a może raczej wyjście z domu na zajęcia fitness. Poszukaj w sobie czegoś co drzemie i chciałoby się rozwinąć i podejmij decyzję, by to rozwijać. A zobaczysz że się uda. Wiem to, bo wokół siebie mam wiele dowodów na "chcieć to móc". Trzymam kciuki.
Powrót do góry

Lusiak

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 07-05-2015, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wg definicji tak. Sama to przeżyłam, aczkolwiek sporo wcześniej. Więc zgadzam się z Dotką. Przede wszystkim jest to kwesta wypadkowych czynników. Problemów, stresu, pracy i próby znalezienia sensu w życiu, czy dokonania rachunku sumienia. By temu przeciwdziałać, ważne jest by znaleźć przyczyny sytuacji które do tego doprowadziły i je rozwiązać. Mi jeszcze pomogło zrobienie "biznes planu" na przyszłość zgodnego z moimi marzeniami i wsparcie najbliższych mi osób w dążeniu do wyznaczonych celów. Trzeba się słuchać siebie, a nie chaosu i wyścigu szczurów który nas otacza...
Powrót do góry

kremmer

PostWysłany: Sro 06-01-2016, 15:47    Temat postu: Nie kryzys a menopauza Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

u kobiet nazywa się to menopauzą, wiem o czym mówisz bo też to przechodziłam dwa lata temu, jak masz jeszcze miesiączkę to zaczyna się klimakterium, być może ostatnia miesiączka. Masz stany depresyjne, miałam to samo, do tego wypadały mi włosy, w ogóle kondycja psychiczno fizyczna równa była zeru. Wybierz się do lekarza, zrób badania hormonalne. Ja w czasie menopauzy zażywałam menopauzin, taki suplement diety, kosztował nie całe 14 zł. W składzie ma naturalne składniki i izoflawony, witaminy szczególnie ważna B6 bo w moim przypadku dochodziło okropne zmęczenie, brak chęci by w ogóle z łózka wyjść, nawet domowe obowiązki mnie przerastały. Bardzo Ci to polecam. Nie ignoruj tego stanu, to czeka każdą kobietę, za wszystko odpowiedzialne są hormony z grupy estrogenów, które mocno spadają.
Powrót do góry

martusss34

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koń
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 20-05-2016, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli tzw. kryzys wieku średniego jest dla Ciebie zbyt ciężki do przetrwania może powinnaś skorzystać z porady specjalisty?
Spróbuj skontaktować się z tym centrum: /linki zabronione/ Zawsze lepiej mieć pomoc niż radzić sobie z tym samemu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: