Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

USG piersi.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co wiem to mammografie robi sie po 50. My jestesmy za mlode na takie badanie. Kwestia gruczolow i jakis tam innch rzeczy. Nawet jakbysmy mialy mammografie to i tak ciezko bedzie odroznic guzki od gruczolow.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie Uśmiechnięta
mammografia to prześwietlenie czyli działają tu promienie rentgenowskie. Usg jest mniej inwazyjne, a wykrywalność taka sama Uśmiechnięta
chociaż wydaje mi się, że jak coś wyjdzie nie tak, na wszelkie wypadek warto zrobić i to i to. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Edzia za wyjaśnienie Uśmiechnięta
W takim razie będe się umawiała na USG piersi.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka moja mama i moje ciotki wielokrotnie miały robioną mammografię jeszcze przed 50-tką Uśmiechnięta Kiedyś w ogóle nie było usg Uśmiechnięta

Jeszcze znalazłam coś takiego:
"Oba badania są komplementarne co znaczy, że wzajemnie się uzupełniają. Czasem lepiej w uwidacznia się zmiana w badaniu mammograficznym, a czasem w usg. W pewnych przypadkach dopiero suma informacji z obu badań może dostarczyć odpowiedzi. Z tego względu jeśli istnieje taka potrzeba wykonuje się oba badania. "

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wlasnie znalzlam ze robi sie ja po 40 chyba ze jest duze ryzyko....

Edzia ja tu mialam 3 razy biopsje robiona, kilka USG i nawet jak moj lekarz wspominal cos o mammografii to mowil, ze jeszcze jestem duzo za mloda.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka bo u Was medycyna jest bardziej do przodu Uśmiechnięta Większość kobiet z pokolenia naszych mając tyle lat co my mogła robić jedynie mammografię. W Polsce to zdaje się stosunkowo nowy wynalazek.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to skoro w Polsce kobietom w naszym wieku robi sie mammografie to gratuluje. Strasznie boli Bardzo smutna
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Z tego co wiem to mammografie robi sie po 50. My jestesmy za mlode na takie badanie. Kwestia gruczolow i jakis tam innch rzeczy. Nawet jakbysmy mialy mammografie to i tak ciezko bedzie odroznic guzki od gruczolow.

Tak jest! Uśmiechnięta
Znajoma lekarka ostrzegała i mnie i moją mamcię, że mammografia tylko po 50-tce!!!!
Nigdy wcześniej!!!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
No to skoro w Polsce kobietom w naszym wieku robi sie mammografie to gratuluje. Strasznie boli Bardzo smutna

Ja byłam na usg w sierpniu tego roku i lekarka (zresztą z polecenia, bardzo fajna babka, wszystko dokładnie mi tłumaczyła Uśmiechnięta ) powiedziała mi, że w razie wykrycia jakichś zmian często robi się także mammografię, jako badanie uzupełniające. A co do bólu to kwestia indywidualna Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia, ale mammografia cyckow w naszym wieku nic nie pokaze...
Przeszlam ta torture i lekarz sam powiedzial, ze to byla bzdura, ze marnowali na mnie czas z mammografia...
Powrót do góry

mako.mako

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi żaden lekarz nie powiedział żebym zrobiła mamografię ale praktycznie każdy polecał USG piersi.

Zawsze myślałam,że mamografię robi się po 40 roku życia ale mogę się mylić.

Agata skoro nigdy nie byłaś to musisz koniecznie iść!

Podpis Nowy lajf
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka no i pewnie dlatego teraz odchodzi się od mammografii jako podstawowego badania i dobrze. Może niebawem dla kobiet po 50-tce to też będzie przeżytek Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 16-03-2009, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja właśnie dziś postanowiłam, że muszę się umówić na USG piersi. Od paru dni czuję ból w lewej piersi pod spodem, bardziej po prawej stronie, więc to na pewno nie węzły. Zaczynam panikować już, bo ból nie ustępuje. Nic tam nie wyczuwam, ale ból jest przy delikatnym ucisku. Zestresowałam się. Smutny
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 16-03-2009, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko do lekarza pójść nie zaszkodzi.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 16-03-2009, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko to umów się do lekarza jak najszybciej i się nie stresuj. Na pewno wszystko będzie dobrze. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: