Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

USG piersi.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 16-03-2009, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko umów się na wizytę i bez paniki. Być może, że przewiało cię albo z nerwów ból promieniuje od serca.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dajmira

PostWysłany: Pon 08-06-2009, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wizyta u lekarza wyjasni wszystko, mam nadzieję,ze to nic poważnego i wszystko bedzie dobrze Uśmiechnięta Tydzień temu 6tez byłam u mojej gin i sama zaproponowala mi usg piersi początkowo przestraszyłam się,ze coś jest nie tak ale lekarka powiedziala,ze to profilaktycznie, skierowala mnie także na cytologie, obecnie czekam na wyniki i troszkę się boję, bo to moje pierwsze badania.
Powrót do góry

Betii

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 20-01-2012, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nadzieje, że dziewczyny pamiętają o robieniu USG piersi? Bardzo szczęśliwa
Ja zakończyłam leczenie onkologiczne, ale nadal jestem pod stałą kontrolą onkologa czyli USG piersi, USG jamy brzusznej i miednicy małej, RTG płuc, badanie krwi i kontrolne wizyty u ginekologa. Bardzo uśmiechnięta Dziewczyny, pamiętajcie o wizytach u lekarza i robieniu badań, to Was uchroni przed różnymi chorobami, często śmiertelnymi, le do wyleczenia, jeśli w porę zostaną wykryte. Ok

Podpis ''Śpieszmy się kochać ludzi,
tak szybko odchodzą''- Ks.Jan Twardowski. Życie jest piękne,ciesze się życiem w zdrowiu.
Moje marzenie-zostać znów mamą.

Uwagi  Post poprawiony, stawiaj spacje po przecinkach i kropki na końcu zdań.
Majek.
Powrót do góry

skrzypka

PostWysłany: Nie 04-12-2016, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bezwzględnie relularne badania piersi to nasz obowiązek. Zobaczcie nawet to tych naszych rozmowach jak mało świadome jesteśmy. Niestety najczęściej zaczynamy się interesować tematem kiedy problem zaczyna dotykać nas lub naszych bliskich. USG piersi nie jest lekarstwem na wszystkie kłopoty. Powiedziałabym, że jest to jeden z narzędzi do diagnostyki. Są jeszcze mammografia rentgenowska (MMG), rezonans magnetyczny (MR)
, czy pozytonowa tomografia emisyjna (PET)
. Ale przede wszystkim nie można zapominać o samobadaniu. Jeśli nie umiesz tego robić, jest wiele instruktaży w sieci na ten temat, jest też BRASTER do niezależnego badania w domu. Ja mam ogromną nadzieje, że regularne badania piersi wejdą nam wszystkim w krew tak jak np. badania stomatologiczne.
Powrót do góry

Sarah

PostWysłany: Pią 09-12-2016, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Betii napisała:
Mam nadzieje, że dziewczyny pamiętają o robieniu USG piersi? Bardzo szczęśliwa
Ja zakończyłam leczenie onkologiczne, ale nadal jestem pod stałą kontrolą onkologa czyli USG piersi, USG jamy brzusznej i miednicy małej, RTG płuc, badanie krwi i kontrolne wizyty u ginekologa. Bardzo uśmiechnięta Dziewczyny, pamiętajcie o wizytach u lekarza i robieniu badań, to Was uchroni przed różnymi chorobami, często śmiertelnymi, le do wyleczenia, jeśli w porę zostaną wykryte. Ok

Bo to jest takie zgubne myślenie zakorzenione w naszych głowach przez system. Że system ochorny zdrowia odpowiada za nasze zdrowie. A jest zupełnie odwrotnie. To MY jesteśmy odpowiedzialne za swoje zdrowie i to do siebie będziemy mogły miec pretensje jak coś się stanie. Nie do lekarza, nie do systemu, nie do kierownika NFZ. Do nas samych. Zwłaszcza jak coraz lepsze, prostsze i dokładniejsze narzędzia mamy pod ręką by kontrolować nasze zdrowie. Profilaktyka to podstawa a takie urządzenia, do samobadania w domu mam nadzieję, że w niedługim czasie zastąpią podstawowe badania profilaktyczne. To bardziej ekonomiczne rozwiązanie pod każdym względem. A coraz więcej się słyszy o nieskuteczności USG (bo stare, zniszczone urządzenia mamy), czy mammografii która do tego wszystkiego jest bolesna i może paradoksalnie powodować raka .

Podpis Regulamin
Powrót do góry

docha84

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 23-02-2017, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakie urządzenia masz na myśli? Ja na mammografię jestem za młoda, usg miałam do tej pory raz w życiu, prywatnie poszłam, bo na NFZ nie było opcji. W domu piersi badam często, na tyle, na ile pamiętam, ale wiem, że powinno się to robić regularnie co miesiąc.
Powrót do góry

CookieMonster

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 06-03-2017, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z racji, że biust mam duży bo G sama badać się nie daje rady. Nawet gionekolog sie nie podejmuje i mam badania USG piersi raz w roku Uśmiechnięta Ostatnio w pracy miaałam profilaktyke raka piersi z onkologiem z enel medu. Bardzo dużo się dowiedziałam i pomogło mi to przede wszystkim przestać się bać Uśmiechnięta A to ważne. Wiem jak wyczuć guzek nowotworowy w piersi. Wiem przez ile rośnie cm guzka. Mega fajna zajęcia i dziękuje że moja firma o to zadbała. Bo niewiedza to nasz najgorszy wróg.
Powrót do góry

karmelowa77

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 23-07-2017, 15:10    Temat postu: USG Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja robiłam USG w /link/ w Łodzi i bardzo polecam ten gabinet. Super obsługa i profesjonalizm
Powrót do góry

Mamyzi

PostWysłany: Pią 15-09-2017, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama szukałam długo odpowiedniej kliniki, żeby wykonać takie badanie. Jeśli chodzi o Warszawę to najlepszym wyborem w moim przypadkiem okazała sie być /nazwa usunięta/. Jeśli zależy wam na profesjonalnym badaniu bez kolejek, to właśnie tam warto się zapisać
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: