Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Ustalenie miejsca pobytu dziecka przy matce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lales

PostWysłany: Pią 11-05-2012, 11:39    Temat postu: Ustalenie miejsca pobytu dziecka przy matce Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam. Mam pytanie w bardzo waznej dla mnie kwestii. Opisze w kilku zdaniach moją sytuacje. Rozstalam sie z chlopakiem z powodu jego zmiany zachowania o 360 stopni po urodzeniu sie naszego synka (dzis synek ma 2 latka), kompletny brak zainteresowania dzieckiem, naduzywanie alkoholu, imprezowanie, wracanie do domu nad ranem lub w nocy, awanturowanie sie przy dziecku zarowno w dzien, jak i nocy, agresywne zachowanie w stosunku do mnie (uderzył mnie) i do synka (jego "klaps" byl delikatnie mówiąc o wiele za silny jak na roczne dziecko...). Sprawe w o ograniczenie praw rodziecielskich ojcu dziecka mam za kilka dni. Byl u mnie kilka dni temu kurator sądowy (taka rutynowa wizyta przed rozprawa), powiedzial, że powinnam złozyć do sądu sprawe o ustalenie miejsca zamieszkania syna przy mnie (moj byly chlopak grozil ze ma znajomosci, by zabrac mi dziecko lub ze sam to zrobi i juz synka wiecej nie zobacze), tylko jest jedno "ale"... mieszkam z mamą, ktora ma problem z alkoholem. Nie jest to picie 365 dni w roku ale jakies 2 tygodnie w miesiacu czasem rzadziej. Czasem zdarzaja sie awantury w domu. Chwilowo sytuacja materialna nie pozwala mi sie wyprowadzic, musze przeczekac 4 miesiace za ten czas moj brat wraca do polski kupic mieszkanie i bede z nim mieszkac. I tu nasuwa sie pytanie: czy sąd wezmie pod uwage to wszystko? Bo obawiam sie ze jak porusze ten temat to zrobi sie problem z tego. Moj byly straszy mnie caly czas ze bedzie nasylac policje jak moja mama bedzie pod wplywem alkoholu i zabiora mi z tego powodu dziecko... Prosze o radę. Podkreślę, że synkowi nie dzieje sie zadna krzywda, niczego mu nie brakuje, dom jest zadbany i czysty, a moj synek kocha swoja babcie nad życie.

Uwagi  Zaczynaj zdania wielką literą.
Lisanne.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ewelina1989

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sąd bierze najbardziej pod uwagę dobro dziecka. To, że Twoja mama pije nie oznacza, że jesteś zła matką, której należy zabrać dziecko bo dzieje mu się krzywda. Poza tym pewnie wyślą Was do ośrodka... na śmierć zapomniałam jak się nazywa Uśmiechnięta, gdzie porozmawiają z Wami i pewnie sprawdzą reakcje synka na Ciebie i na ojca. Jeżeli masz sprawę w ograniczeniu chłopakowi praw rodzicielskich to sąd też weźmie to pod uwagę na Twoją korzyść. Moim zdaniem nie powinnaś się obawiać, że zabiorą Ci dziecko, bo wiadomo żę ono najbardziej potrzebuje matki.
Ale pozew o ustalenie miejsca zamieszkania przy matce napisz jak najszybciej i złóż, będziesz spokojniejsza.
Powrót do góry

lales

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Serdecznie dziekuje za odpowiedz. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno... Czy jezeli Sąd ograniczy tatusiowi prawa do dziecka czy bedzie on mogl sobie zabierac dziecko sam? Bo bylam święcie przekonana że na tej rozprawie ustale od razu kontakty (wnioskowalam o ograniczenie praw rodzicielskich w nastepujacy sposob: by ojciec dziecka nie mogl decydowac o miejscu zamieszkania i miejscu spedzania wakacji dziecka itp. oraz by kontakty odbywaly sie pod moja obecnością lub kuratora) a tu sie okazało że musze złozyć jeszcze jedna sprawe do Sądu osobno by ustalić kontakty. Do tej pory tatus byl z synkiem 4 razy w ciagu 2 lat zycia dziecka sam "na spacerze" i za kazdym razem wychodzil trzezwy i wracal pijany. Przestałam wiec dawać mu dziecka i uzgodnilismy z moim eks ze widzenia beda przy mnie i nie bylo z tym problemu dopoki mamusia mojego eks nie zaczela go buntowac ze ma "walczyć" o syna i o kontakty z nim sam na sam. Tak wiec powtorzę pytanie czy jezeli moj byly poruszy ten temat na rozprawie (a raczej na pewno to zrobi kto wie czy jego mamusia nie bedzie stała pod salą rozpraw Złośliwa ) to czy Sąd pozwoli mu na takie spotkania z dzieckiem bez niczyjej obecności do czasu rozprawy o ustalenie kontaktow? Bo boje sie ze synkowi moze sie cos stać w czasie kiedy tatus bedzie zajęty wypijaniem kolejnego piwa???
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 14-05-2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
to czy Sąd pozwoli mu na takie spotkania z dzieckiem bez niczyjej obecności do czasu rozprawy o ustalenie kontaktow? Bo boje sie ze synkowi moze sie cos stać w czasie kiedy tatus bedzie zajęty wypijaniem kolejnego piwa???

To zależy od decyzji sądu, ale fakt, że wychodzi z dzieckiem trzeźwy a wraca pijany może mieć zasadnicze znaczenie. Szkoda, że nie wzywałaś policji, gdy odprowadzał dziecko pijany.
Powrót do góry

lales

PostWysłany: Czw 17-05-2012, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje za odpowiedz. Dodam, że dowiedziałam sie wczoraj (przez przypadek miałam okazje poznać byłą dziewczynę mojego eks, z którą również moj były ma syna) że kilka lat temu miała miejsce sytuacja gdzie mój były zrobił awanture tamtej dziewczynie (byli wtedy parą, ja jeszcze go nie znałam) zabrał pod wpływem alkoholu dziecko i wyszedł z mieszkania. Dziewczyna wezwała policję, która goniła uciekajacego po osiedlu z dzieckiem w wózku mojego byłego. Złapali go, dostał wyrok bodajże rok pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na 2 lata. Dzis czuje sie bezkarny te 2 lata dawno mineły. Mam takie pytanie czy na rozprawie w sądzie (ktorą mam jutro o ograniczenie praw ojcu dziecka) mogę podac tą jego była dziewczynę (bez jej zgody?? - z rozmowy wynikało że chcialaby uniknać biegania po sądach jako świadek ale z tego co wiem zamierza także ograniczyc mu prawa do dziecka) jako świadka, że przy pierwszym dziecku tatus mojego syna rowniez zachowywal sie w tak nieodpowiedzialny sposob?
Powrót do góry

lales

PostWysłany: Pią 18-05-2012, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem juz dzis po sprawie o ograniczenie praw ojcu dziecka, sąd nie ograniczył mu praw ale tylko z takich względów że mi chodziło najbardziej o to zebym mogła sie wyprowadzić z miasta a dowiedziałam sie ze w tej kwestii tatus nie ma nic do gadania takze bez wachania wycofałam resztę wniosku a moj byly się "cieszył" Śmiejąca się że "wygrał" sprawe. Sąd poinformował mnie że jakby taus robił problemy z powodu przeprowadzki mam złożyć spawe od razu o całkowite odebranie mu praw. Czeka mnie jeszcze sprawa o uregulowanie kontaktów. Wnioskowałam o kontakty ojca z dzieckiem w mojej obecnosci poniewaz jak wczesniej napisalam tatus pije alkohol bedac z dzieckiem na spacerze oraz twierdzi ze nie ma innej metody na posłuszenstwo dziecka jak kary cielesne (prawo zabrania tego!). Synek jest malutki nie pamieta ze tatus go karał w ten sposób i jak bedziemy skierowani do osrodka RODK na badania to pewnie wyjdzie że tatuś ma światne ralacje z synem i byc moze moj eks dostanie widzenia z dzieckiem sam na sam. Ktoś ma pomysł co tu można zrobić?? Jak przekonać sąd?? Nie chcę żeby synek był przez ojca karany biciem a takze zeby zamiast bawic sie na placu zabaw stał z tatusiem gdzies schowany bo tatus musi pic piwa. I powtórze pytanie z poprzedniego postu czy moge w sądzie podać kogoś na świadka bez jego zgody?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: