Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walka z cellulitem
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 05-04-2006, 12:47    Temat postu: Walka z cellulitem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poszperałam troszkę w sieci i spróbuje tu wszystko zlepić w jedną całość ... myślę, że nie jednej osobie się to przyda.

Pracujące mięśnie poprawiają krążenie krwi i limfy oraz "rozbijają" komórki tłuszczowe. Zwiększają też swoją masę. I o to chodzi. Bo kalorie spalane są właśnie w mięśniach - im częściej ćwiczą i im większa ich masa, tym szybciej pozbędziemy się niechcianego tłuszczyku.
1. Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad "sumo". Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy i zmień nogę.
II wariant: Po przeniesieniu ciężaru ciała na jedną nogę drugą zrób energiczny wykop w bok.

2. Stań i unieś prawą nogę. Ręce przed siebie, dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 7-10 razy.
II wariant: Uniesioną przed sobą nogą zrób energiczny wykop w tył.

3. Zrób klęk podparty. Lewe kolano przyciągnij do siebie. Plecy zaokrąglone. Patrz na kolano. Powoli przenoś lewą nogę w tył, najwyżej jak potrafisz, zachowując kąt prosty między udem i podudziem. Wytrzymaj i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.
II wariant: Powtarzaj ruch nogą bardzo energicznie.

4. Połóż się na lewym boku. Lewa noga lekko ugięta, prawą wyprostuj przed sobą. Stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unieś prawą nogę pionowo w górę. Opuść nogę. Powtórz 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku.

5. Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj na lewym przedramieniu. Prawą dłoń oprzyj na podłodze za sobą. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą przyciągnij do siebie. Udo tworzy kąt prosty i z tułowiem, i z podudziem. Nie dotykaj stopą podłogi. Wyprostuj prawą nogę, starając się cały czas utrzymywać udo prostopadle do tułowia. Powtórz 15-20 razy i wykonaj ćwiczenie, leżąc na prawym boku.

6. Stań prosto. Dłonie na biodrach. Patrz przed siebie. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierćprzysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra. Powtórz 5-7 razy i zmień nogę.

7. Połóż się na plecach. Ręce rozłóż na boki. Zegnij nogi w kolanach. Lewe podudzie oprzyj tuż nad prawym kolanem. Unieś biodra - tułów i prawe udo powinny tworzyć linię prostą. Wytrzymaj chwilę i staraj się obniżyć biodra, ale nie dotknąć podłogi. Powtórz 7-10 razy na każdą nogę.

8. Weź w dłonie hantle (2,5 kg). Stań w lekkim rozkroku. Ręce opuszczone. Następnie prawą nogą zrób daleki wypad w przód, jednocześnie unosząc dłonie. Udo prawej nogi powinno być równoległe do podłogi, kolano lewej tuż nad podłogą. Odepchnij się prawą stopą, wyprostuj i złącz nogi. Powtórz 20 razy raz prawą, raz lewą nogą.

9. Uklęknij. W zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj tułów na przedramionach. Powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz, po czym opuść ją, ale nie dotykaj podłoża. Powtórz 10-15 razy i zmień nogę.

10. Połóż się na brzuchu. Czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę.

11. Stań w szerokim rozkroku. Plecy proste, biodra do przodu. Dłonie złącz za plecami. Utrzymując wyprostowany tułów i cały czas patrząc na wprost, powoli obniżaj i unoś biodra. Powtórz 10-15 razy.

12. Połóż się na plecach. Zegnij nogi w kolanach. Ręce w bok. Unieś biodra - tułów od barków po kolana tworzy linię prostą. Następnie wyprostuj prawą nogę i zadrzyj stopę. Kolana razem. Nie opuszczając bioder, prostuj i zginaj prawą nogę w kolanie. Zrób 10 powtórzeń. Opuść biodra i zacznij ćwiczyć drugą nogą.

13. Uklęknij. Tułów wyprostowany, łopatki ściągnięte. Dłonie splecione na plecach. Unieś biodra ok. 15 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu bioder o ok. 5 cm przez minutę.

Tekst: Maria Puchałka ( zaczerpnięte z "poradnikzdrowie" )

dieta antycellulitowa

pielęgnacja antycellulitowa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Donia

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 24-05-2006, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z własnego doświadczenia wiem, ze genetyczne uwarunkowania, cwiczenia, a raczej ich brak maja wplyw na tworzenie sie celulitisu. Ale z wwłasnego doświadczenia wiem, ze odpowiednia dieta ma duzyw plyw na jego zanik. W chwili obecnej radykalnie zmienilam sposb zywienia i efekty tegowidze na swoich nogach Uśmiechnięta a gdyby tak w calosci zastosowac sie do tego co pisala efrell.... ech... Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

kingula
Gość

PostWysłany: Sro 01-11-2006, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nalezy zagłebic sie w problem roznicy miedzy cellulitem a cellulitisem Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 01-11-2006, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kingula napisała:
nalezy zagłebic sie w problem roznicy miedzy cellulitem a cellulitisem Bardzo szczęśliwa

A to jest jakaś różnica? Zakłopotana Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Solina

PostWysłany: Czw 02-11-2006, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja chyba zacznę ćwiczyć. Zakłopotana
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 02-11-2006, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, tak masaz i jescze raz masaz i dieta i dieta i dieta Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 02-11-2006, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel napisała:
Tak, tak masaz i jescze raz masaz i dieta i dieta i dieta Uśmiechnięta

Masz na myśli domowy, wlasnoręczny, czy jakiś specjalny ?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 02-11-2006, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chociazby wlasnoreczny.Pod prysznicem raz zimny, raz cieply strumiem. Szczypanie tez jest dobre. Za bardzo nie mam orientacji. Jak znajde gdzies cos ciekawego- to sprzedam info Uśmiechnięta
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Czw 09-11-2006, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie dziala codzienne mycie - masowanie taka twarda gąbką, plus nawilzanie skory. odpowiednia dieta tez - ja akurat nie jem miesa i mysle, ze to ma znaczny wplyw na wyglad skory.
A poza tym to kiedys kupowalam rozne preparaty na cellulit i wydaje mi sie, ze one tak naprawde nie dzialaja, jedynie ujedrniaja skore w momencie nalozenia preparatu... Predzej ujedrnia samo wmasowywanie (masaz w sensie), dlatego uzywam zwyklych nawilzajacych balsamow itp. i efekt jest taki sam.
Powrót do góry

Patrycja7

PostWysłany: Sro 14-11-2007, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oczywiście proponuję dietę, ćwiczenia i masaż. Polecam też saunę.
Powrót do góry

Sarah

PostWysłany: Pią 16-11-2007, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

hmmm..
ja stosuję piligni pod prysznicem. Ale najlepiej sprawdza sie prysznic na zmiene z cieplej i lodowatej wody. Na poczatku nie ejst to przyjemne ale pozniej sie czlowiek przyzwyczaja. Swietnie ujędrnia skóre i poprawia jej elastycznosc. Jest tez gładsza w dotyku.
kremu o wiele lepiej sie wchłaniają, wyraznie czuc roznice juz po tygodniu.
Powrót do góry

malina

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 09-04-2008, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z doswiadczenia wiem zimne i cieple masaze woda sa naprawde skuteczne plus jakis masaz szczotka z naturalnego wlosia....pomaga....sa tez preparaty specjalne ale nie wiem czy skuteczne ja od niedawna biore jeden ale napisze jak zobacze roznice...

Podpis <CZYTAJ REGULAMIN!>
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 09-04-2008, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się- najpier peeling, potem naprzemienne zimne i ciepłe natryski. Następnie masaż z użyciem jakiegoś balsamu/ kremu/ serum. Masaż to np. szczypanie, ugniatanie. Potem można ćwiczyć bo zwiększa się spalanie tłuszczu. No i ważna jest tez dieta- bez tłuszczu. Zaczynam właśnie walczyć Uśmiechnięta

Masaż powinien zaczynać się od prawej strony i iść z dołu do góry Uśmiechnięta

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Martinez

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Pon 14-04-2008, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Doniu dawno o tym pisałaś Puszcza oko ale możesz napisać jak sie odżywiasz że lepiej z twoimi nogami? w walce z cellulitem podobno najważniejsza jest systematyczność.. u mnie z tym najgorzej Zakłopotana wkręcam się w pare dni ale później a to impreza a to inny późny powrót do domu i wypadam z rytmu
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 22-05-2008, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczynam poważną kurację antycellulitową oraz odchudzającą (głównie brzuch i uda)- lato się zbliża, wesele znajomych też i w sukience mi widać wystający brzuszek (i wszędzie pomarańczowa skórka Bardzo smutna ) Więc trzeba ćwiczyć i walczyć...

A czy któraś z Was używała tego: http://esentia.pl/Garnier_Intensywna_Pielegnacja_ujedrniajaca_skore_Masujacy_Rollon_przeciw_uporczywemu_cellulitowi_p32625.htm

Mam zamiar sobie kupić i walczyć ale nie wiem czy warto...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: