Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wątek dla hodowców rybek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Wbrew pozorom zlecenie zrobienia baniaka na wymiar kosztuje taniej niż kupno gotowego zestawu w sklepie. I to znacznie taniej.

A jeżeli można wiedzieć ile takie cacko kosztuje ?

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żadna tajemnica. Za 2,6 metrowe robione na wymiar zapłaciłbym 848 złotych. W sklepie widziałem gotowe o kilka stówek drożej.
Za moją nietypową "L-kę" na 1,6 m długości zapłacę 600-650 zł. Mogłoby być jeszcze taniej, ale nie chcę rezygnować ze wzmocnień i grubości szkła. A szafkę zrobi mi kumpel-stolarz za literka. Puszcza oko
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Żadna tajemnica. Za 2,6 metrowe robione na wymiar zapłaciłbym 848 złotych. W sklepie widziałem gotowe o kilka stówek drożej.
Za moją nietypową "L-kę" na 1,6 m długości zapłacę 600-650 zł. Mogłoby być jeszcze taniej, ale nie chcę rezygnować ze wzmocnień i grubości szkła. A szafkę zrobi mi kumpel-stolarz za literka. Puszcza oko

No to rzeczywiście nie jest jakieś strasznie drogie. 600 zł to chyba w sklepie jakieś większe ale przeciętne akwarium kosztuje.
Jak już będziesz miał to akwarium to koniecznie wstaw fotkę!

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Największy błąd jaki popełniają ludzie polega na kupnie gotowego zestawu w sklepie, czyli akwarium z "ozdobną szafką" i jakimiś duperelami w stylu pompka, filterek, siatka na rybki, pokarm, termometr, itp.
Za 2 metrowego baniaka o szer. 50 cm płacisz wtedy 2-4 tysiące złotych lub nawet drożej. A robiąc sobie zestaw samemu możesz mieć idealnie dopasowane szkło do własnego pomieszczenia. Za ozdobną listewkę aluminiową na akwarium i szafce policzą ci 500 złotych ekstra. Ta sama listewka o długości 2,5 m, która przykleisz na silikon do szkła kosztuje w metalowym 12 złotych. Puszcza oko O cenach szafek sprzedawanych w takich zestawach nie wspomnę. Te "odpowiednio wzmacniane" pod akwarium są przecież wykonywane z tych samych materiałów, co szafki sklepowe lub zrobione przez stolarza. Liczy się tylko grubość ścianek i solidny blat. A każdy pośrednik dowala własną marżę. I robią się ciężkie tysiące złotych. Lepiej zainwestować w porządne filtry i oświetlenie. Puszcza oko
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli w grę wchodzą poważne rozmiary to i trzeba się przygotować na poważne kwoty Zszokowana .
Ja widziałam różnicę w cenie nawet na moim maleńkim akwarium. W sklepie akwarium o takich rozmiarach kosztowało osiem dych więcej niż ja dałam . Czasami warto poszperać i się rozejrzeć Przewraca oczami .

Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju, a mnie ciekawi jak z filtracją w takim L ? Masz zamiar mieć 2 filtry albo 2 punkty wlotowe do 1 dużego? Bo nie wiem czy za "zakrętem" nie będziesz miał śmietniczka... No i ogrzewanie to chyba też będzie musiało być na 2 grzałki.
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na to pytanie nie jestem w stanie ci teraz odpowiedzieć. Chciałbym do tej "L-ki"zainstalować jeden kubeł Eheim-a z rozbudowaną deszczownią, ale czy da radę "za winklem" ? Nie wiem. Neutralna
Tylko próby w gotowym baniaku dadzą prawidłową odpowiedź. W ostateczności zainstaluję dwa mniejsze lub kubeł i wewnętrzny. Z grzałkami nie powinno być aż takiego problemu.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 15-12-2009, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem Ci Menju że mnie zainspirowałeś. Ciekawa jestem (właściwie to mój mąż się zastanawia) czy można własnoręcznie zrobić sobie w domu akwarium. Nie piszę tu o jakimś kolosie tylko o takim około 100l. Jakby zamówić odpowiedniej wielkości szkło? A potem posklejać na przykład silikonem ? Ciekawe czy to by zdało egzamin?
Oglądałam wczoraj na innych forach akwaria . Bardzo podobają mi się takie które są wmontowane w ścianę dzielącą na przykład kuchnię i salon.
Ależ to pięknie wygląda.

Menju , budowa Twojego akwarium na jakim jest etapie?

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Wto 15-12-2009, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli ma dwie lewe ręce i bardzo lubi święta i wolne soboty, niech poczyta zapis tej rozmowy:
o klejeniu akwarium
Pisałem wcześniej: złożyłem wstępne zamówienie. Za ok. 4 miesiące przystąpią do klejenia po wcześniejszym wykonaniu szczegółowych pomiarów u mnie w domu. Potem montaż, kilkutygodniowe "dojrzewanie" baniaka z roślinkami i próby. Na samym końcu rybki z zachowaniem 2 tygodniowej kwarantanny. Co nagle to po diable. Śmiejąca się
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 15-12-2009, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Już wiem z kąt pomysł na 'L-kę'.
Wychodzi na to że takie 'domowe' klejenie jest całkiem wykonalne.

Moje i tak już ciasne akwarium powiększyło się wczoraj o dwie rybki kardynałki. Mąż nie mógł się oprzeć pokusie i kupił. Na szczęście są bardzo malutkie (jeszcze).

Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Wto 15-12-2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla, nie chcę Cię martwić, ale chyba Twój mąż kupił karmę dla welonów w postaci kardynałków...

A co do samodzielnego klejenia to ja bym się bała, że te 100l wyląduje na podłodze. To jednak spory napór wody na ścianki akwa.
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam pytanie w jaki sposób "pozbywacie się" rybek? Jeśli się namnoży za dużo albo chcecie zrobić jakąś zmianę w składzie. Nie uwierzę, że do sklepu, bo mi zawsze odpowiadano, że nie przyjmą bo ryby mogą być chore i pozarażać inne sklepowe.

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga

PostWysłany: Sro 03-03-2010, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju i jak tam Twoje akwarium?
Ja od ponad tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką 200l akwarium profilowanego. Rybek jeszcze nie mam, bo mąż musi najpierw żwirek załatwić i roślinki zakupić.
Ja za 200l akwarium profilowane z pokrywą czarną plus podstawka, filtr i grzałka na Allegro zapłaciłam ok. 500 zł. Z przesyłką.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Sro 03-03-2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miśka napisała:
A ja mam pytanie w jaki sposób "pozbywacie się" rybek? Jeśli się namnoży za dużo albo chcecie zrobić jakąś zmianę w składzie. Nie uwierzę, że do sklepu, bo mi zawsze odpowiadano, że nie przyjmą bo ryby mogą być chore i pozarażać inne sklepowe.

Jeśli chce się zmienić skład to ryby wystawia się na allegro albo szuka chętnych wśród akwarystów.
Jak ryba jet chora i się męczy to żeby skrócić cierpienie wkłada się ją do lodówki.

nanna2222 napisała:
Rybek jeszcze nie mam, bo mąż musi najpierw żwirek załatwić i roślinki zakupić.
Pamiętajcie żeby po zalaniu akwarium dojrzało (z filtrem non stop i światłem kilka godzin dziennie) minimum 2 tygodnie(przy dobrych parametrach) i dopiero wpuście jakieś starterki.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 03-03-2010, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moje akwa "zdechło". Nie mamy ani jednej roslinki, do tego zostały nam tylko dwie rybki i trzy glonojady. I ciągle nie ma czasu żeby je odbudować. Ale najpierw trzeba kupic dobre oświetlenie, bo niestety pokrywa poszła w kosz bo sie tam cos zepsuło nie do naprawienia. Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: