Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wątek dla hodowców rybek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell na początku wlewaliśmy jakieś specyfiki na polepszenie wody. Pytaliśmy też w sklepie z którego kupowaliśmy i twierdzili, że wlewają zwykłą kranówkę, bez dodatków. Sumów nie mam.

Kurcze może to faktycznie przerybienie? Jak to stwierdzić?
Czytałam gdzieś, że na każdy cm ryby powinien przypadać 1 litr wody.
My mamy 112 l i 33 rybki
4 molinezje
4 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
4 kirysy
9 danio
i teraz 2 neonki.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

flo spore masz to akwarium . Nie powinno się nic dziać. Ja mam zaledwie 60 l A rybek to tak nie za dużo. Już u mnie w domu minął ten szał jaki był na początku. Mąż miał się zajmować " stradem " . Ale jakoś teraz ostatnio na mnie to spadło.
To tak jak z nową zabawką....

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mnie się wydaje, że za dużo tych rybek. Zakładając, że na początku miałaś dodatkowo 15 neonków.

No i nie odpowiedziałaś, czy robiliście kwarantannę, która ma duże znaczenie.
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vacanza nie robiliśmy kwarantanny. Przepraszam nie zauważyłam pytania.
Może faktycznie tu tkwi przyczyna, zostały dwa i to takie wytrwałe są chyba bo wcześniejszą ospę przetrwały też te dwa.

Sylla ja też coś czuję, że mimo zapewnień T cała akcja z myciem spadnie na mnie.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O widzisz flo, może w tym problem?
Bardzo ważne jest, by po przyniesieniu ze sklepu rybek zrobić im przynajmniej kilkugodzinną kwarantannę, aby mogły się zaklimatyzować w nowych warunkach. Rybki bardzo ciężko znoszą gwałtowne zmiany, a już zwłaszcza nagłe różnice temperatur.

Dołączone po 12 minutach 52 sekundach:

Taka rada ode mnie: następnym razem, gdy przyniesiecie rybki ze sklepu, wrzućcie woreczek do akwarium i trzymajcie tak przez kilka godzin, aż temperatura wody w woreczku zrówna się z tą w akwarium. Wtedy można dopiero bezpiecznie wypuścić rybki.
Poza tym podczas transportu rybek ze sklepu do domu (zwłaszcza teraz, w zimie) trzeba woreczek zasłonić i jak najlepiej ochronić od zimna (np włożyć pod kurtkę i trzymać blisko ciała).
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vacanza dzięki bardzo, na pewno skorzystam.
Choć na razie chyba odpuszczę sobie zakupy nowych rybek. Jak sie trochę ociepli to może pomyślimy, na razie mam traume Neutralna .

Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, wiem. W końcu to też żywe stworzenia i smutno patrzeć, jak bez powodu umierają. Bardzo smutna
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 26-02-2011, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podpytałam męża.
Teoretycznie neonkom nie powinna przeszkadzać duża ilość ryb w akwa. No chyba, że neonki stają się ich pożywieniem, ale to logiczne.

Mąż powiedział, że być może macie zbyt twardą wodę w akwarium. Czysta kranówa niestety nie sprzyja rybkom. Taki domowy sposob aby zmiękczyć wodę to na twoje akwa spuścić tak 1/4 wody i uzupełnić ją podwójnie przegotowaną. ( gotujesz, studzisz, gotujesz, studzisz - wlewasz do akwa ). Oczywiscie najlepiej w jakimś garnku, żeby nie wlać np. kamienia z czajnika. Taki zabieg powinien zmiękczyć wodę na tyle aby rybki czuły się lepiej.

A czy roślinki dobrze rosną Ci w akwarium?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-02-2011, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell dziękuję za informacje, na pewno skorzystam.
Na razie nie ma kolejnych ofiar, roślinki rosnę bardzo dobrze, inne ryby też w niezłej formie.
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy to faktycznie nie jest wina sklepu. Wczoraj byliśmy dokupić roślinki i specjalnie patrzyłam na ich neonki i jakoś kiepskawo wyglądały.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 15-03-2011, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

flo napisała:
Efrell
My mamy 112 l i 33 rybki
4 molinezje
4 skalary
4 mieczyki
6 glonojadów
4 kirysy
9 danio
i teraz 2 neonki.

Mam zamiar niedługo zakładać akwarium (jak byłam młodsza miała kilka lat rybki, ale później kilkuletnią przerwę) i trochę sobie odświeżyłam temat.

Co do Twojej obsady akwarium - trochę za dużo tych rybek, 112l to za mało na 4 skalary i 6 glonojadów, kirysy i neonki są stadne, muszą być przynajmniej po 6 sztuk. Danio też jest stadne, spotkałam się z opiniami, że danio i neon mogą być razem, ale jak dla mnie to głupota bo oba gatunki są ławicowe, więc 112l to trochę za mało i danio jest zimnoluby. Mieczyk i molinezje razem w tym akwa - nie, za mały.
Podsumowując (nie obraź się czasem, że tak pisze, do "akwageniuszy" nie należę, ale trochę poczytałam), jeśli zależy Ci na neonkach to proponowałabym taką obsadę:
- około 15-17 neonków
- mieczyk 1+3 (1 samiec, 3 samice) - są żyworodne więc może Ci się coś pojawić Puszcza oko
- 2/3 glonojady
- 6 kirysków

Reszty ryb bym się pozbyła, wiem, że szkoda, ale każdy akwarysta by Ci to powiedział Smutna
Wiadomo, że dużo rybek=wesołe i kolorowe akwarium, ale one też muszą mieć jakieś warunki więc lepiej nie przesadzać z obsadą.

Co do wody - dobrze by było gdybyś ją zmieniła na wszelki wypadek.

Sprawdź temperaturę wody - neony lubią jakieś 26 stopni. I ph wody, jeśli masz sztuczne rośli to wymień je na prawdziwe, to samo z jakimiś ceramicznymi ozdobami, jak możesz to wywal je i kup korzeń albo inną naturalną ozdobę. Sprawdź jaki masz żwirek/kamienie ozdobne - również mogą utwardzać wodę.

Vacanza ma rację z rybkami, nie wrzucaj ich od razu do akwarium (ogólnie to kiedyś czytałam, że nie poleca się kupowania rybek w zimie). I najlepiej zmień sklep, mogą sprzedawać chore rybki i z roślinkami też byłabym ostrożna.

Rybki mogą Ci padać bo jest za niska temperatura albo woda jest zanieczyszczona, obsada jest duża więc może filtr nie daje rady i rybki umierają.

Daj znać jak poszło.
Powrót do góry

Rulfik

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon 08-12-2014, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też mam rybki. Opieka nimi nie zajmuje nimi aż tak dużo czasu jakby się mogło zdawać. Trochę sprzętu i rybki dłużej cieszą się zdrowiem. Dużym atutem rybek jest też możliwość zostawienia ich na kilka dni samych - bez opieki, bez dokarmiania. Rybki wręcz warto trochę przegłodzić.

Największym problemem jest chyba dobranie oświetlenia do akwarium aby i roślinki były szczęśliwe i rybki miały radochę Uśmiechnięta

Rulfik
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

sisi

Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 16-05-2016, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odświeżam temat.Uśmiechnięta Od wielu lat marzyłam o akwarium i w końcu w grudniu tego roku moje marzenie się spełniło. Stworzyliśmy podwodny, 126litrowy świat dla rybek. Uwielbiam je.Puszcza oko Po prawie pół roku działania wygląda tak:

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Judyta1988K

PostWysłany: Wto 07-06-2016, 8:54    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakie śliczne akwarium
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: