Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wątek dla hodowców rybek
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 09-12-2009, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pompka w 10 litrowym szkle? Zszokowana Toż ten bojownik będzie miał prawdziwy sztorm i Dunajec w jednym. Puszcza oko Już lepiej kup mu znacznie większe akwarium. Wtedy se bidok odżyje. A woda nie może być "ani za zimna ani letnia", tylko dopasowana parametrami do potrzeb danego gatunku.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Aneczka1989

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 09-12-2009, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju ja wiem że w 10 l to nie wypali Uśmiechnięta dlatego my mamy w planach kupić pompkę i akwarium, i jakieś rybki kupić. Nie wiem jak z ta wodą wytłumaczyć ale ja wiem jaka powinna być jak dotknę, i mu to pasuje. Moja babcia jak miała bojownika i pomyliła wodę gorącą z zimną, nalała mu jak go wrzuciła to zaczął latać po kuli jak nie wiem co i padł ale babcia wyciągnęła go pomasowała mu brzuszek i odżył Bardzo szczęśliwa. Ja i tak się w sumie nie znam na tych rybkach. Wiem tyle co mi potrzebne żeby nie zdechła Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Sro 09-12-2009, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem, że ty wiesz Śmiejąca się , ale wiedz, że bojowniki syjamskie lubią stosunkowo ciepłą wodę (25-29 stopni C), bo są to rybki z gorącego regionu Azji. Temperatura, temperaturą ważne również aby woda miała odpowiednią twardość i odczyn pH. To się tyczy każdego gatunku rybek akwariowych.
P.S Gratulacje dla babci Śmiejąca się .
Wejdź sobie na taką stronkę i poczytaj.
Powrót do góry

Aneczka1989

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 09-12-2009, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje myślę, że się przyda stronka. Tak wiem babcia 1 klasa, reanimacj\ę przeprowadziła ale rybka żyła Bardzo szczęśliwa. Denerwuje mnie tylko to, że siostra dostała rybkę od taty a ja jej wymieniam wodę ( bo o jedzenie akurat dba no chyba ).
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 12-12-2009, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Normalnie zachowujące się rybki nie powinny pływać brzuszkami do góry, ponieważ jest to bardzo niewygodna pozycja. Zatem bacznie obserwuj i jakby co - to pisz. Puszcza oko

No spodziewam się , że to nie dogodna pozycja do pływania dla rybek Bardzo szczęśliwa .
Jak na razie moje rybki mają się dobrze. Dostały właśnie nowy większy 'dom'. Mają teraz profilowane 30l akwarium z pompką i grzałką. Kupiliśmy też zameczek i roślinkę. Jak na razie sztuczną. Ale jest w planie zestaw żywych roślinek. Wszystko z czasem...
Teraz nasze welonki czują się o niebo lepiej. Dokupiliśmy nawet jeszcze dwie rybki Molinezje. Nie wiem czy to był dobry pomysł bo te ostatnie strasznie się panoszą i atakują welonki. Może z czasem się 'dogadają'. W sklepie pani poleciła nam ten gatunek do akwarium wielogatunkowego.
Każda rybka została nazwana przez moją córkę. Welonki to :pływak i bysio. Molinezje to : blaki i czips. Maja jest bardzo zadowolona z rybek . Sama pamięta o karmieniu i zawsze asystuje przy zmienianiu wody w akwarium.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 12-12-2009, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla, grzałka to zbędny zakup do welonów - to typowa ryba zimnowodna (w końcu są trzymane w oczkach). Z kolei molinezja to ryba ciepłolubna - nie za dobre połączenie. 30 litrów to wciąż za mało na welony, a Ty jeszcze dorzuciłaś molinezje, które dorastają do 8-12 cm (molinezja to ryba stadna, trudno uznać 2 sztuki za stado Skonsternowana ) Odpuść sobie żywe rośliny w akwa z welonami - wszystkie Ci zniszczą, bardzo lubią grzebać w podłożu.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Sob 12-12-2009, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to ładnie netka. Zburzyłaś moje wszystkie plany Przewraca oczami .
Od razu widać , że nie mam pojęcia o hodowli rybek Zakłopotana .
A byłam już taka zadowolona , że wreszcie moje rybki mają dobrze.
Ciekawa jestem dlaczego w takim razie pani w sklepie zoologicznym poleciła mi Molinezje? Kurcze już raz się nadziałam z tą kulą a teraz znowu z rybkami. Jak ja nie lubię jak w sklepach pracują niekompetentne osoby Wściekła .

Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 12-12-2009, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla, niestety w większości sklepów zoolo są ludzie, którzy nie mają pojęcia o akwarystyce, a zależy im tylko na wyciągnięciu z klienta jak największej ilości kasy (stąd dziwne kombinacje z rybami i ze sprzętem do zbiorników).
Nie ma co się pokazywać w sklepie bez wcześniejszego przewertowania stron akwarystycznych - na początek może to zobacz. I jeszcze jedna strona atlas z gatunkami ryb. Masz tam krótki opis poszczególnych gatunków nie tylko ryb, ale i roślin, akwariów biotopowych i fajną galerię ze zbiornikami.
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:
Jak na razie moje rybki mają się dobrze. Dostały właśnie nowy większy 'dom'. Mają teraz profilowane 30l akwarium z pompką i grzałką. Kupiliśmy też zameczek i roślinkę. Jak na razie sztuczną. Ale jest w planie zestaw żywych roślinek. Wszystko z czasem...

Netka ma rację. Zanim ktokolwiek założy akwarium niech poczyta stronki o rybkach i akwarystyce. To są przecież żywe stworzenia, które się w małym baniaczku męczą. Nie miesza się rybek zimnowodnych z ciepłolubnymi. Do takiego małego baniaka nie daje się dużych rybek. Lepiej kup sobie bezproblemowe gupiki (2 samce plus 4 samiczki) lub 5-6 neonków innesa plus 2-3 otoski albo mniejsze 3 kiryski. Ale będziesz miała ciężko utrzymać taki zbiornik w równowadze i czystości. Generalna zasada im większy zbiornik, tym łatwiej o równowagę biologiczną w baniaku. I będziesz musiała robić częste podmiany wody aby zlikwidować nadmiar azotanów (NO2). I nie daje się żadnego paskudztwa plastikowego do wody. Bo się rybki kaleczą. Naturalne rośliny, ew. jakiś korzeń z akwarystycznego sklepu, a zamiast zameczka lepsza jest naturalna skorupa rozpołowionego kokosa. Zanim wpuścisz rybki ze sklepu - przynajmniej 2 tygodniowa kwarantanna w celu wykluczenia choróbska. Możesz coś przywlec ze sklepu i wyprawisz do rybiego nieba całą starą obsadę baniaka.
Niebawem zakładam w domu ponownie baniak o poj. ok. 300 l (1, 6 m długi, w kształcie litery "L"). Chcę zrobić w nim wody BW (czyli Amazonia). Opracowałem sobie projekt akwarium, złożyłem wstępne zamówienie, startuję z baniakiem gdzieś za 4 miesiące. Po kilkutygodniowym rozruchu pustego akwa( włączone filtry, oświetlenie) będę dopiero potem wpuszczał ryby.
P.S. I jeszcze jedna ważna kwestia - zanim ktokolwiek założy sobie akwarium w domu niech pamięta, że to ciągłe wydatki. Filtr musi chodzić 24 godziny na dobę, oświetlenie 10-12 godzin, pokarm, ewentualne lekarstwa i środki odkażające, systematyczna podmiana wody - to wszystko kosztuje. Chcesz mieć tanio porządne akwa - kup lepiej chomika. Śmiejąca się
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To fakt , że warto najpierw poczytać zanim się człowiek za to zabierze. W necie się tak naczytałam że teraz mam prawdziwy mętlik w głowie. Zastanawiam się cały czas jak ta baba mogła nam sprzedać molinki do welonków? Teraz chyba pojadę i jej oddam te rybki! Z tego co się rozejrzałam to mało jest ryb które mogą przebywać z welonkami. Chyba moje welonki będą bardzo samotne...

W necie jest napisane , że na jednego welonka potrzeba 30l wody. Wychodzi na to , że dwa welony w 30 l akwarium to już ciasno!
A z innych znowu źródeł wiem , że na jeden centymetr ryby trzeba liczyć jeden litr wody.
Nie wiem którego założenia się trzymać?

Menju obiecujące plany. Muszę przyznać że akwarium 300l robi wrażenie Zszokowana .
Jestem ciekawa efektu.

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:

W necie jest napisane , że na jednego welonka potrzeba 30l wody. Wychodzi na to , że dwa welony w 30 l akwarium to już ciasno!
A z innych znowu źródeł wiem , że na jeden centymetr ryby trzeba liczyć jeden litr wody.
Nie wiem którego założenia się trzymać?

Menju obiecujące plany. Muszę przyznać że akwarium 300l robi wrażenie Zszokowana .
Jestem ciekawa efektu.

Sylla - obydwa założenia są względnie prawdziwe i słuszne. Generalnie w większości przypadków ważniejsza jest długość akwarium niz wysokość, bo ryby w każdej ze stref zajmują swoje rewiry. Jak ludzie w mieszkaniu.
Najlepiej pozbądź się welona i kup 5-6 jakichś małych ławicowych plus 2-3 kiryski . Będziesz miała względny spokój i porządek. Po co się welon ma męczyć samotnie. Albo zwiększ baniak do 85-112 litrów na parkę welonów.
Ja też jestem ciekaw ostatecznego efektu, bo projekt jest interesujący z uwagi na kształt baniaka, który będzie wkomponowany w ścianę. Niestety, nie dostałem zgody od wife factor na akwę 2,6 m długości (520 l). Wtedy mógłbym poszaleć z pyszczakami Wściekła .
P.S. Jeszcze jedno -jeśli nie zamierzasz kupować większego akwarium, wykorzystaj maksymalnie powierzchnię, którą dysponujesz. Kup filterek kaskadowy (zakłada się go z zewnątrz na szybę i są bardzo tanie), dobrze odfiltruje wodę, natleni przy okazji i nie będzie ograniczał przestrzeni w baniaczku. Nawet 30 litrów może być bardzo pięknie urządzone. Tylko nie możesz baniaczka przerybić. Śmiejąca się
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Prawdę mówiąc to chciałam się pozbyć właśnie welonów a do molinek dokooptować jakieś inne. Ale napotkałam na opór ze strony rodziny. Chyba się przywiązali do tych rybek czy co Przewraca oczami .
Teraz mam dylemat...
O większym akwarium wcześniej nie myślałam . Teraz chyba po woli się przekonuje do myśli o większym baniaku. Tylko to oczywiście kwestia czasu.

Menju masz rozmach.... 520 l akwarium? Nawet nie umiem sobie wyobrazić takiego szkiełska Zszokowana . Ale za pewne efekt byłby wspaniały!

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sorry coś mi się pokiełbasiło z postem. Śmiejąca się .
Pojemność dobrze wkomponowana w pokój nie przeraża, ja chcę długie i stosunkowo nie za szerokie. Nie zajmie to wiele miejsca i będzie łatwe w utrzymaniu odpowiedniego biotopu. Puszcza oko Bardziej obawiam się nacisku na podłogę, ale te pół tony na m kw spokojnie moja chata wytrzyma. Kolega ma 920 litrów. I nawet żona już mu się przestała biesić. To dopiero wygląda , a rybki mają jak w Amazonii.
Śmiejąca się
P.S. I jeszcze jedno - obawiam się reakcji mojej suczki zazdrośnicy. Kiedyś mżonka przytaskała myszy białe. Nasza psina o mały włos nie zjadła ich ze szkłem.I obraziła się na dwa tygodnie. Myszy musiały zmienić kwaterę. Śmiejąca się
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Psiak rzeczywiście może być zazdrosny. Ale chyba szkła nie przegryzie Bardzo szczęśliwa .
Mam nadzieje , że te pół tony wody nie uraczy kiedyś Twojego sąsiada z dołu. Trochę by się chyba wkurzył , co?

Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pon 14-12-2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gorzej jak się psiak utopi Śmiejąca się .
Na szczęście pode mną jest już tylko piwnica Puszcza oko . A akwarium będzie z 12-14 mm szkła float , wzmacnianego dodatkowo listwami (wzdłużnymi i poprzecznymi).
Nie jestem aż taki nieobliczalny i nie zafunduję sobie potopu. Baniak będzie robiony na pancerny z klejonym w częściach dnem dla zniwelowania naprężeń łamanej konstrukcji. Wbrew pozorom zlecenie zrobienia baniaka na wymiar kosztuje taniej niż kupno gotowego zestawu w sklepie. I to znacznie taniej. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: