Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wdowi garb
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 19:32    Temat postu: Wdowi garb Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałyście o czymś takim jak wdowi garb?
Ja u siebie takie coś zdiagnozowałam (jak typowy Polak, sam stawia diagnozę i sam się leczy Puszcza oko). Jest to zmiana zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego, coś jakby taka gulka się robi, w bardziej zaawansowanym stadium powstaje garb.
Powstaje od pracy przy komputerze głównie.

Zu, znasz jakieś ćwiczenia na to?
W połowie maja mam wizytę u ortopedy, ciekawe co powie.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nic konkretnego Ci nie polece, bo chyba nigdy sie z tym nie spotkalam. Skonsternowana

Tutaj duzo trabia o zmianach w kregoslupie od uzywania komorek, laptopow. Gdzie lowa jest non stop pochylona. No i na to polecaja tylko pilnowanie sie, proste plecy, cycki w przod, wciagniety brzuch.

Daj znac co Ci lekarz powie!

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko ja słyszałam. Pani do której chodzę na masaże wspominała mi, że to coś w rodzaju warstwy tłuszczu, która nieprawidłowo gromadzi się w obrębie kręgosłupa szyjnego. Powiedziała, że we wczesnym stadium pomagają ćwiczenia na plecy i masaże lecznicze. Ja też mam zadatki na to, niestety. Niezdecydowana
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam o tym w książce Jacka Santorskiego, ale w kontekście wpływu naszego charakteru i emocji na to, co się dzieje z naszym ciałem. Komputer komputerem, ale na naszą postawę i napięcia mięśniowe, wpływa również psychika. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zu myślę, że mówimy o tym samym. To jest właśnie od ciągłego pochylania głowy. Ja od 11 lat pracuję przy komputerze, nie zawsze miałam dobre krzesło do tego złe ułożenie ciała i garb gotowy. Mam nadzieję, że da się go zwalczyć zwykłymi masażami.

Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko ja ostatnio sobie kupiłam bańki chińskie (gumowe) i mąż mi robi nimi masaże. Uśmiechnięta To też mi poleciła ta Pani do której chodzę na masaże. Mam wrażenie, że to mi pomaga na napięte, bolesne mięśnie karku.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bańki chińskie? Pierwsze słyszę...
Co to za cudo?

Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To są takie gumowe "bańki",które ściskasz i tak jakby zasysasz na ciele, można je po prostu tak zostawić, czyli postawić jak tradycyjne bańki lub przyssać i masować. Uśmiechnięta Powodują, że miejsce, na którym bańka była zassana robi się mocno ukrwione, organizm myśli, że w tym miejscu jest rana i mobilizuje tam swoje siły, żeby z raną walczyć - w efekcie leczy przypadłość, której chcesz się pozbyć. Uśmiechnięta Masaż bańką chińską jest podobno bardzo szeroko używany przez kobiety w celu pozbycia się cellulitu. Uśmiechnięta Za bańki zapłaciłam 19 zł w aptece pod domem. Masaż bańką, tam gdzie chodzę na masaże, kosztuje 80 zł/30 minut. Dlatego postanowiłam kupić. Uśmiechnięta
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja chyba też to mam...;/ Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, myślałam, że tak musi być i tyle, bo właśnie tam tak jakby tłuszczyku gulka jest... Po ciąży podpytam bratową czy mi to wymasuje jakoś, a jak nie to pójdę do innego masażysty.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat dzięki za info, poczytam trochę o tych bańkach i jak co to też sobie kupię. A przyjemny jest taki masaż? Podejrzliwa

Sisi u wielu osób widziałam ten garb. To chyba dość częsta przypadłość.

Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata- bańkami to niestety dosyć bolesny. Nie ma co liczyć na przyjemność z ich strony.Uśmiechnięta Gdzieś jest o nich temat.Puszcza oko

No właśnie dużo osób ma, bo chyba każdy myśli, że tak ma być...Smutna

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agata

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Coraz więcej osób pracuje przy komputerze.

A już liczyłam na jakąś przyjemność ze strony baniek Niezdecydowana

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Agatko ja słyszałam. Pani do której chodzę na masaże wspominała mi, że to coś w rodzaju warstwy tłuszczu, która nieprawidłowo gromadzi się w obrębie kręgosłupa szyjnego. Powiedziała, że we wczesnym stadium pomagają ćwiczenia na plecy i masaże lecznicze. Ja też mam zadatki na to, niestety. Niezdecydowana

Ze co? Dla mnie to troche dziwne. Taki garb, jak dla mnie, robi sie przez zla postawe, wade kregoslupa, ale nie tluszcz. Skonsternowana

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 02-05-2014, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Ze co? Dla mnie to troche dziwne. Taki garb, jak dla mnie, robi sie przez zla postawe, wade kregoslupa, ale nie tluszcz. Skonsternowana

A to nie jest coś w rodzaju usztywnionych mięśni, które utworzyły "garb"? Podejrzliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
A to nie jest coś w rodzaju usztywnionych mięśni, które utworzyły "garb"? Podejrzliwa

Pewnie tez moze byc, bardziej prawdopodobny problem z miesniami niz tluszcz.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: