Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wielodzietne rodziny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 02-01-2015, 17:27    Temat postu: Wielodzietne rodziny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytałam ostatnio pewien artykuł o rodzinach wielodzietnych. Wypowiadały się matki 5-6 dzieci, które tworzyły normalne rodziny dające sobie w miarę możliwości radę finansowo. Twierdziły, że dzieci były planowane. Jednak spotykały się często z krytyczną opinią ze strony znajomych, obcych ludzi, na forach, a nawet pośród własnej rodziny. Niektórzy ludzie potrafili patrzeć z politowaniem, nie szczędzić krytycznych słów ''chciałaś tyle dzieci, to nie narzekaj na to czy na to'', ''to trochę patologia robić dziecko jedno za drugim'' itp.
Ja osobiście uważam, że jeśli się wie, że zapewni się dzieciom godne warunki i miłość to w czym problem? Sama bardzo chciałabym mieć kilkoro dzieci i dużą rodzinę. Jakie jest Wwasze zdanie na ten temat ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kryształki rosy

PostWysłany: Pią 02-01-2015, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

,,Sama bardzo chciałabym mieć kilkoro dzieci i dużą rodzinę. Jakie jest Wwasze zdanie na ten temat ?''

A to widzę, że jeszcze nie wymarły kobiety pragnące licznego potomstwa Uśmiechnięta

Ja jestem mamą czwóreczki i rzeczywiście spotkałam się nie raz z różnymi opiniami i z różnym podejściem do mojej sytuacji. Słowa podziwu i uznania przyjmuję ze spokojem tak samo jak słowa obraźliwe czy słowa krytyki choć na początku nie raz zabolało. Jednak ja znam swoją wartość, wiem, po co to robię i nie oglądam się na ludzi. Uwielbiam swoje dzieci mimo, że wszędzie ich pełno i gwarno i nie raz potrafię się porządnie wkurzyć Uśmiechnięta
Trzeba jednak przeliczyć siły na zamiary i przystopować z powoływaniem na świat potomstwa jeśli warunki finansowe i mieszkaniowe się kurczą. Dzieci w miarę możliwości powinny mieć też zapewnioną rozrywkę więc nie ukrywam że dzieci to spore pieniądze szczególnie przy naszych polskich zarobkach.
Wszystkie trzeba nakarmić, napoić, ubrać, wyprawić do szkoły i zapewnić małe przyjemności , by nie odstawały i nie czuły się gorsze.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 02-01-2015, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem jeśli taka para jest w stanie wychować taką gromadkę, to czemu nie. Mi to nie przeszkadza.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 11-01-2015, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie widzę nic dziwnego w dużych rodzinach. Może to przez to, że mój wujek ma 12 dzieci... Chociaż mnie osobiście przeraża taka ilość potomstwa do ogarnięcia Uśmiechnięta No ale moja rodzina jest ogółem dość spora. Moja mama ma 7 braci. 2 z nich ma po 3 dzieci, jeden ma ich 12 i jeden 5. Mama ma nas 3.
Większość mojego ciotecznego rodzeństwa też ma już dzieci - co prawda po 1 max 2, ale zawsze coś. No i moje 2 młodsze siostry też mają po 1 córce Śmiejąca się .

Podpis ...W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś...
Powrót do góry

Enigmatyczna~Maestria

PostWysłany: Wto 13-01-2015, 12:58    Temat postu: Re Wielodzietne rodziny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatiii7 napisała:
Przeczytałam ostatnio pewien artykuł o rodzinach wielodzietnych. Wypowiadały się matki 5-6 dzieci, które tworzyły normalne rodziny dające sobie w miarę możliwości radę finansowo. Twierdziły, że dzieci były planowane. Jednak spotykały się często z krytyczną opinią ze strony znajomych, obcych ludzi, na forach, a nawet pośród własnej rodziny. Niektórzy ludzie potrafili patrzeć z politowaniem, nie szczędzić krytycznych słów ''chciałaś tyle dzieci, to nie narzekaj na to czy na to'', ''to trochę patologia robić dziecko jedno za drugim'' itp.
Ja osobiście uważam, że jeśli się wie, że zapewni się dzieciom godne warunki i miłość to w czym problem? Sama bardzo chciałabym mieć kilkoro dzieci i dużą rodzinę. Jakie jest Wwasze zdanie na ten temat ?

Moje zdanie jest takie że jeżeli oboje chcą i ich na to stać by mieć taką rodzinę to ok. Nie rozumiem natomiast gdy jedno z partnerów chce narzucić swoje zdanie przykładowo facet, który co roku robi dzieci, bo się nie zabezpieczają, żona nie chce a on i tak swoje. Znam takie przypadki. Najlepiej planować dzieci wspólnie, bo później jak okazuje się że nie ma pieniędzy to dzieci także cierpią, w szkole czują się gorsze a w przyszłym życiu nie mają łatwego startu.
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga

PostWysłany: Sro 14-01-2015, 16:48    Temat postu: Re Wielodzietne rodziny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatiii7 napisała:

Kluczem jest zdanie:
Cytat:
Ja osobiście uważam, że jeśli się wie, że zapewni się dzieciom godne warunki i miłość
jeśli tak jest to gratuluję. Mnie osobiście to przeraża, więc pilnuje się by nie było widac po mnie przerażenia czy litości, bo każdy ocenia przez swój pryzmat.
Natomiast w przypadku bidy z nędzą, gdzie rodzi się szóste dziecko, a dla poprzedniego nie ma na pieluchy - sorry, denerwuje mnie taka bezmyślność. Teraz troje dzieci to już rodzina wielodzietna.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 29-01-2015, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja przyjaciolka pochodzi wieloletniej rodziny, ma trzy siostry i trzech braci. Czesto rozmawialysmy jak to jest wychowywac sie w takiej duzej rodzinie. Opowiadala mi, ze kazde swieta to jak male wesele, szczegolnie teraz jak wszyscy juz maja wlasne rodziny. Mowila tez ile jej ojciec musial pracowac, zeby taka rodzine utrzymac i ze w sumie go nie zna bo on zawsze byl w pracy.
W dzisiejszych czasach zastanawia mnie ile taka rodzina musi miec dochodu, zeby sie utrzymac.
Moja pracownica ma siedmioro dzieci a ma trzydziesci lat. Powiem szczerze uwazam, ze jest dobra matka i ma fajny kontakt z dziecmi. Ona pracuje trzy dni w tygodniu a jej maz dwa . Reszte pieniedzy doplaca im panstwo wiec sa w stanie ten czas spedzac z dziecmi. Mimo wszystko uwazam , ze nie specjalnie mi sie podoba fakt posiadania dzieci ponad stan. Uwazam, ze kazdy powinien posiadac tyle dzieci na ile go stac z minimalna pomoca od panstwa w naglych przypadkach.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 30-01-2015, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uważam, że jeśli dzieciom nie dzieje się żadna krzywda i wychowują się w dobrych warunkach, to nikomu nic do tego ile ma dzieci.
Ludzie zawsze będą się interesować- dlaczego tylko jedno? Dlaczego dwoje? Dlaczego aż troje? Przewraca oczami
Powrót do góry

pretty woman

PostWysłany: Wto 03-02-2015, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Uważam, że jeśli dzieciom nie dzieje się żadna krzywda i wychowują się w dobrych warunkach, to nikomu nic do tego ile ma dzieci.
Ludzie zawsze będą się interesować- dlaczego tylko jedno? Dlaczego dwoje? Dlaczego aż troje? Przewraca oczami

No właśnie - ja jestem na etpaie - "chyba czas na drugie?"
W sumie czmeu nie, jak ci wszysyc pytacze się złożą na utrzymanie mnie i dziecka - ja nie mam prawa ani do zwolnienia lekarskiego, ani macierzyńskiego, więc powodzenia...
Powrót do góry

Lorala

PostWysłany: Pią 06-03-2015, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli świadomie ktoś decyduje się na wielodzietność to ja gromko przyklaskuję takim rodzinom wręcz pochwalam i zazdroszczę pozytywnie umiejętności zorganizowania się w takim modelu rodziny. Ja mimo 30 na karku nie posiadam jeszcze dziecka choć coraz poważniej o tym myślę i jestem pewna że na jednym nie poprzestanę - choć najpierw chciałabym urodzić szczęśliwie pierwsze Uśmiechnięta
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 24-03-2015, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam ja też popieram rodziny które świadomie podejmują decyzję o kolejnych narodzinach swoich dzieci, skoro czują się mocni finansowo i wiedzą że nie będą biedować czemu nie. Niech taka Pani rodzi nawet 10 dzieciaczków,ale jest wiele rodzin mające po 1, czy 2 dzieci i sobie nie radzą finansowo, dzieci przeżywają niedostatek delikatnie mówiąc,bo rodzice są nie wydolni życiowo mają inne priorytety niż zapewnić dzieciom godne warunki. Takie dziecko to nasz skarb, niestety nie wszystkie kobiety mogą tego doświadczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

kiciaricia

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli ktoś czuję się na siłach zarówno pod względem finansowym jak i mentalnym na wychowanie większej ilości dzieci to czemu nie. Mnie to w żaden sposób nie razi. Mój sąsiad ma 5 dzieci. Mieszkają w dwóch pokojach na 47m2. Czy im wygodnie? Nie wiem, raczej nie ale nigdy nie słyszałam słów skagi, ani kłótni w ich domu. Całkiem sympatyczni ludzie, dzieciaki dobrze wychowane.
Powrót do góry

Marta90F

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 14-06-2018, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zależy. Podstawową kwestią jest to, że dzieci nie mogą być wychowywane przez patologię, debili, biedę albo inne dzieci. Na to potrzeba pieniędzy, jasnych wartości do przekazania i planu. Potomstwo ma być wychowane w odpowiedni sposób, a nie być kolejnym obłąkanym istnieniem nie znającym swojego powołania i celu. Nie każdy jest na tyle majętny aby zaoszczędzić na emeryturę, i nie każdy jest na tyle naiwny żeby wierzyć w emeryturę ze składek na ZUS. Tacy ludzie zwani proletariuszami powinni zadbać o wychowanie potomstwa, konkretnego potomstwa, coby pomogło im na starość w zamian za całą dobroć i przekazaną mądrość przez rodziców. Po co ktoś ma robić dziesiątkę dzieci nie będąc milionerem? Żadne z tych dzieci najprawdopodobniej niczego większego nie osiągnie, bo jedna osoba nie może ogarnąć takiego cyrku. Poczytajcie historię kryzysu mieszkaniowego w Europie od początku wieku XX (polecam książkę 13 Pięter). Chyba nie chcielibyście mieć do dyspozycji trzech metrów kwadratowych przez 20 lat swojego istnienia, prawda?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: