Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wirus HPV i rak szyjki macicy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 18-02-2008, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja myślałam, że jest jeszcze więcej.
Ale chyba coś mi się pomieszało.

Ale myślę, że warto się poświęcić. Puszcza oko

Cytat:
INWESTYCJA:
SZCZEPIONKA NA RAKA.
Można się już zaszczepić przeciwko wiru­sowi HPV To wirus brodawczaka ludzkie­go, którym można zarazić się podczas kon­taktów seksualnych. Jest wiele jego typów. Dwa z nich odpowiadają za 70 proc. przy­padków raka szyjki macicy. Nowotwór ten długo nie daje żadnych objawów, dlatego jest tak niebezpieczny. Jeśli nie robi się regularnie cytologii, rak może osiągnąć sta­dium, którego nie da się już wyleczyć. Najlepsze rezultaty szczepionka daje u młodych dziewczyn, które jeszcze nie współżyły. Kobietom od dawna uprawia­jących seks szczepionka też może pomóc. Dzięki niej w organizmie powstaną prze­ciwciała, które unieszkodliwią wirusa HPV. Nie będzie więc mógł on doprowadzić do rozwoju raka. Poza tym zaszczepiona kobieta, jeśli jest nosicielką wirusa HPV, nie będzie zakażać swojego partnera. Aby szczepionka była skuteczna, trzeba przyjąć trzy jej dawki: drugą - dwa miesiące po pierwszej, następną po upływie pół roku.

ZYSKI:
SKUTECZNA TAMA NA WIRUSA
To polisa na przyszłość dla Ciebie oraz dla Twojej córki, jeśli ją także zaszczepisz. Oczywiście to droga profilaktyka (dawka kosztuje ok 500 zł), ale obniża prawdopo­dobieństwo zakażenia najgroźniejszymi odmianami wirusa HPY i tym samym roz­woju komórek nowotworowych.

Żródło: www.hpv.pl

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 19-02-2008, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sprawa poważna,moja kolezanka ma 26 lat i raka szyjki macicy,miała juz jeden zabieg, troche jej wycięli Bardzo smutna , okazało sie,ze komórki rakotwórcze są nadal i trzeba zrobic nastepny zabieg. Kurcvze,ona taka młoda, a juz prawie jest pozbawiona szans na dziecko,nie wspomne,że moze stracic życie.

Szczepionka dobra rzecz,ale nie na moja kieszeń niestety.
Powrót do góry

janina21

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 20-02-2008, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smutna Szkoda ,że do tego nie ma dopłaty od NFZ ,bo po co?,lepiej leczyć taniej ,to kosztuje w/g analityków z NFZ?

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie dzwonił mój Gin i powiedział, że wynik testu mam prawidłowy! Bardzo szczęśliwa Czyli przy najbliższej wizycie szczepię się!!! Cool

Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Już dawno nie widziałam, żeby ktoś się tak cieszył, że wyda 1500 zł na coś czego nawet nie widać Bardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martii napisała:
Już dawno nie widziałam, żeby ktoś się tak cieszył, że wyda 1500 zł na coś czego nawet nie widać Bardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwaBardzo szczęśliwa.

To prawda! Śmiejąca się
Nie widać tego, ale cieszę się, że będę zaszczepiona.
W końcu zdrówko jest najważniejsze. Bardzo szczęśliwa Co by mi po tych pieniądzach jak bym nie daj Boże zachorowała... Skonsternowana

Powrót do góry

martii

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ula zgadzam się! Ja już po szczepieniach;-).
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martii napisała:
Ula zgadzam się! Ja już po szczepieniach;-).

Martii bądź dobrą koleżanką i opowiedz jak takie szczepienie wygląda. Plisss... Kwiatek
Przynajmniej będę wiedziała co mnie czeka. Uśmiechnięta

Powrót do góry

martii

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ależ proszę Cię bardzo, UleńkoPuszcza oko

To normalna szczepionka w ramię. Powtarzana 3-krotnie.
Troszkę boli ramię potem, ale igiełka cienka i chwileczkę to wszystko trwa.
Może to robić zwykła pielęgniarka w przychodni, nie ma potrzeby iść prywatnie do lekarza i płacić za wizytę.

Na pewno wszystko będzie dobrze;-)! zobaczysz! Z tego wszystkiego, to najbardziej mnie cena przerażałaPuszcza oko)).
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-02-2008, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martii napisała:
To normalna szczepionka w ramię. Powtarzana 3-krotnie.
Troszkę boli ramię potem, ale igiełka cienka i chwileczkę to wszystko trwa.
Może to robić zwykła pielęgniarka w przychodni, nie ma potrzeby iść prywatnie do lekarza i płacić za wizytę.

Na pewno wszystko będzie dobrze;-)! zobaczysz! Z tego wszystkiego, to najbardziej mnie cena przerażałaPuszcza oko)).

Zwyczajna szczepioneczka, fajowo. Uśmiechnięta
Przeżyłam szczepionkę na żółtaczkę to i to szczepienie jakoś przetrwam. Złośliwa

A do gina i tak muszę za miesiąc iść, tak więc od razu będę miała pierwsze szczepienie za sobą. Uśmiechnięta

No a cena... rzeczywiście bardziej przeraża niż sama wizja igły wbijającej się w ramie. Puszcza oko

Powrót do góry

janina21

PostWysłany: Wto 11-03-2008, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

:)Dzisiaj dowiedziałam ,że mam grupę III ,wiem ,ze ,to już nie przelewki ,boje się tylko pobierania próbek ,bo już coś takiego miałam 3 lata temu i jeszcze ,żeby nie było mi miło ,to było tuz przed świętami Wielkanocnymi.

Dziewczyny byłam rok temu i nic mi nie dolegało .a tu grupa III w zeszłym roku miałam grupę I .

W czwartek idę do gina.

Powrót do góry

LeeLoo

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 11-03-2008, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze zastanawiam się czemu mi zawsze wychodzi grupa II? Pierwszy raz jak mi wyszła to okazało się, że miałam nadżerkę, drugi raz też, a teraz jak robiłam pod koniec tamtego roku to wyszła II i nie leczono mnie z tego powodu, ani nadżerki nie stwierdzono. A swoją drogą to co ile powinno się gina odwiedzać? Co pół roku czy co rok?

Podpis Aresek w serduszku moim na zawsze...
Kocham Cię malutki Płacze
Powrót do góry

Zuzia Fruzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 11-03-2008, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Janeczko, ale sobie temat wybrałaś Zszokowana Z III grupą to Ci jeszcze bardzo daleko do takich podejrzeń. Będzie wszystko dobrze Ok

Podpis Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.
(Hemingway)
Powrót do góry

janina21

PostWysłany: Wto 11-03-2008, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta W czwartek lekarz wszystko mi powie. Ale pogonie córkę ,ażeby się zaszczepiła nawet daj jej kasę na tę szczepionkę.

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-03-2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Janeczko po pierwsze bez paniki! Uśmiechnięta

III grupa cytologii to jak najbardziej wskazanie do przeprowadzenia testu na obecność wirusa HPV. Jeśli test coś wykaże to po prostu trzeba będzie podjąć leczenie, ale powtarzam (i są to słowa mojego gina) bez paniki!!! Uśmiechnięta
Jeśli test nic nie wykaże to najlepiej zaszczepić się, bo to prawie w 100% uchroni Cię przed rakiem szyjki macicy. Uśmiechnięta

No i jeśli test wyjdzie u Ciebie pozytywny,koniecznie wyślij córkę na badania!!!

Raz jeszcze powiem, nie panikuj!!! Będzie dobrze, III grupa cytologii to nie jest jeszcze wyrok! Spokojnie! Trzymam za Ciebie kciuki!!! Kwiatek

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: