Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wirus HPV i rak szyjki macicy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaya

PostWysłany: Pią 08-05-2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

hm.. Pewnie i lepiej byłoby zaczekać. Zakłopotana Zastanawiam się tylko nad tym, czy to miałoby jakiś wpływ na działanie tej szczepionki skoro ani ja ani mój chłopak nigdy nie współżyliśmy. W takim razie nie możemy być nosicielami wirusa, którym można zarazić się drogą płciową.

Jeśli by tak było to raczej szczepionka zadziałałaby tak jak powinna. Neutralna
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 08-05-2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale pewności nie masz Śmiejąca się
Idź do lekarza i zapytaj po prostu.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Oliwka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 03-10-2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie, jeśli istnieje u mnie podejrzenie hpv czy mogę współżyć z moim partnerem używając prezerwatywy?Czy należy zachować całkowitą abstynencję seksualną? Czy dotykając mnie w ''tych'' miejscach istnieje możliwość przeniesienia wirusa? Nie chciałabym zarazić mojego partnera. Z drugiej jednak strony boję się jak wytrzyma okres leczenia gdyby okazał się on długi. Co mam robić? Smutna
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 03-10-2009, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś takiego:
Cytat:
Ryzyko zakażenia wirusami HPV można ograniczyć, zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, poprzez ograniczenie liczby partnerów seksualnych. Prawidłowe używanie prezerwatyw również redukuje ryzyko zakażenia wirusami HPV. Jednakże całkowite zabezpieczenie za pomocą prezerwatyw nie zostało jeszcze dokładnie określone.

źródło: www.hpv.pl

Ale najlepiej spytać lekarza Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oliwka

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój chłopak przeczytał dziś trochę więcej informacji o hpv i się pokłóciliśmy Bardzo smutna I wcale nie chodziło o to, że nie możemy się kochać ale o to, że musiał mnie tym zarazić któryś z moich poprzednich chłopaków. Eh nie rozumiem tylko jak to mogło się stać. 2 lata temu miałam robioną cytologię i wyszła ok Przez 2 lata również nikogo nie miałam i z nikim się nie kochałam aż tu nagle podejrzenie hpv. Najgorsze, że nie wiem jak mam o tym rozmawiać z moim chłopakiem i jak to wytrzyma? Boję się, że może to być częstym powodem kłótni. Nie chcę go stracić Mam doła Płacze lub Bardzo smutna

Podpis ,,Nie zapomnij o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to abyś był szczęśliwy"
/PHIL BOSMANS/

Od 10.06.2009 jesteśmy RAZEM :*
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli chłopak Cię nie zrozumie to świadczy to o jego niedojrzałości i infantylności.
Twierdzisz, że z nikim nie współżyłaś od dwóch lat, to może spałas z obecnym partnerem i może to on jest nosicielem?
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja koleżanka od 2 lat ma jednego partnera. W międzyczasie urodzila dziecko, po tym okazalo się, że ma HPV. I skąd? W ciąży i przed nią wirusa nie było.

Trudne są to tematy. Ona nie dopuszcza mysli, że partner mógłby ja zdradzić. Czy zdradził? Czy nie? Hmm....
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uprawiałas seks z obecnym chłopakiem?
Bo zarażanie nie zaczyna się w momencie, w którym dowiedziałaś sie że możesz być nosicielką.

Jeśli wcześniej z nim spałaś, to moim zdaniem trochę późno na ograniczanie się, ale przede wszystkim zbadajcie się oboje. On również.

Swoja drogą, skoro masz stwierdzone podejrzenie HPV, to dlaczego nie porozmawiasz z lekarzem? Podejrzliwa
Latwiej, pewniej, i przede wszystkim - wiarygodnie. Przewraca oczami

Powrót do góry

Oliwka

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z obecnym facetem jestem od niedawna i jeszcze z nim nie współżyłam i na okres leczenia nie mam zamiaru. Wprawdzie nie jest powiedziane, że już mam tego wirusa na 100% ale mam podejrzenie. Nie chcę zarazić swojego partnera i pogorszyć swojego stanu. Hmm czy możliwe jest, że wirus był dużo wcześniej przed 2 laty jak jeszcze byłam z innym i dopiero teraz się uaktywnił? Muszę przyznać, że z tego wszystkiego łapię doła na dodatek boję się, że obecnemu chłopakowi ciężko będzie to wszystko ogarnąć.

Podpis ,,Nie zapomnij o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to abyś był szczęśliwy"
/PHIL BOSMANS/

Od 10.06.2009 jesteśmy RAZEM :*
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 05-10-2009, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Idź do lekarza i zapytaj. Puszcza oko
Wiem że objawy mogą długo nie wystepować, a czy możliwe jest jakieś "uśpienie" wirusa na kilka lat - nie mam pojęcia.

Lepiej sie wybierz po prostu do lekarza. Poważnie. I jego zapytaj o wszystko co Cię dręczy Puszcza oko.

Powrót do góry

esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 26-08-2010, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastrzyki miałam robione w wieku 17 lat, ale nie miałam robionych przed tym żadnych badań. Nie powiem, że były tanie, a do tego moja mam 2 dawki nie włożyła do lodówki i 500 złotych przepadło ;x trzeba było kupić nową ;x
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 25-03-2014, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odgrzewam temat, bo dzis wrocilam od lekarza po omowieniu wynikow badania na HPV. Okazuje sie, ze wszystko u mnie wyszlo negatywnie, z czego bardzo sie ciesze. Natomiast jestem w szoku po tym, co powiedzial lekarz - ze jestem w grupie 20-30% kobiet, ktorym nic nie jest. Zszokowana

Stwierdzil, ze jezeli nie planuje zmieniac partnera, ryzyka w sumie nie ma. Natomiast jesli jednak tak - mam powtorzyc badanie za 2-3 lata. Koszta sa dosc wysokie, ale znosne. Przy okazji mialam cytologie i usg, wszystko wyszlo ok. Uśmiechnięta

A co do samego badania na HPV - jak dla mnie zdecydowanie mniej przyjemne niz cytologia...

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: