Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Witaminy dla cięzarówek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sabinkaduchess

PostWysłany: Czw 13-12-2018, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie na szczęście ominęło branie żelaza w ciąży Uśmiechnięta Nikt nie miał w rodzinie anemii i ja też należę do tego grona. Także przez całą ciążę miałam tylko kwas foliowy, ale w tabletkach mama dha premium, a do tego zwiększyłam nieco spożycie ryb, kasz i zielonych warzywa zamiast czerwonego mięsa i drobiu. Do tego godzina spaceru dziennie minimum.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

DietetykNaWalizkach

PostWysłany: Pią 18-01-2019, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę by dzieci rosły po tym ogromne, a interesuję się tym tematem bo pracuję z przyszłymi mamami jako dietetyk kliniczny Bardzo szczęśliwa Kwas foliowy - obowiązkowo i wg najnowszych rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników należy brać go zarówno przed ciążą, jak i przez CAŁĄ ciążę, a także okres połogu i karmienia Śmiejąca się Co do innych witamin. Jeśli się da to ja jestem zwolenniczką pozyskiwania ich z naturalnych źródeł. Uważam, że każdą suplementację warto skonsultować z lekarzem, bo może okazać się, że raz - nie jest nam akurat potrzebna w odniesieniu konkretnego składnika (akurat większość witamin B jesteśmy w stanie dostarczyć z urozmaiconym jadłospisem), dwa - możemy wybrać zły preparat jeśli chodzi o formę występowania danego składnika, trzy - możemy z czymś przesadzić (dotyczy to głównie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach).

Podpis Dietetyk kliniczny specjalizujący się w poradnictwie żywieniowym dla kobiet w ciąży i osób planujących dziecko - dietetyknawalizkach.pl
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Wiola993

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 18-02-2019, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mit, łykając sam kwas foliowy narażasz płód na wiele niebezpiecznych wad, a siebie niedobory. Nawet z własnego środkowiska nie kojarzę, żeby dzieci po witaminych rodziły się ,,ogromne" i wątpie żeby były jakieś badania na to. Ja łykałam w dwóch ciążach mamadha premium i dzieci były normalnych rozmiarów, zdrowe Uśmiechnięta Według mnie łykanie takich gotowych zestawów jest właśnie bardzo rozsądne i praktyczne. Zapytaj w ogole swojego lekarza, w ciazy lepiej nie bierz nic na wlasna reke Puszcza oko
Powrót do góry

zielona90

PostWysłany: Sro 13-03-2019, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupiłam sobie jakiś kompleks witaminowy w doz i byłam z niego zadowolona. Ważne jest to aby był przeznaczony stricte dla kobiet w ciąży i miał odpowiedni skład.
Powrót do góry

mlodamama21x

PostWysłany: Pią 12-04-2019, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O mnie podczas ciąży bardzo zadbała położna z Aktywnej Mamy w Lublinie, jestem bardzo zadowolona. Doradzała mi dosłownie na każdym etapie ciąży
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: