Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witaminy dla cięzarówek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 16-10-2012, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja do 14 tc brałam tylko kwas foliowy, a lekarz dopiero wtedy kazał mi odstawić (jak miał pewność że wymioty już nie wystąpią) i brać na przemian Pregna250 DHA i Pregna250 DHA Plus. Oba preparaty mają kwas foliowy.

Widzę też że feminat jest znacznie tańszy Neutralna.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 16-10-2012, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Po konsultacji z lekarzem kończę femibion1 i zamieniam na Prenatal Classic.

Później, po 3 m-cu, zapytaj lekarza czy potrzebujesz też kwasów DHA. Jest też prenatal z kwasami, ale właśnie od drugiego trymestru Bardzo uśmiechnięta.

Floo pierwszy raz słyszę o tych tabletkach, ale patrzę to cenowo trochę dużo wychodzą. Najważniejsze, że mają żelazo Uśmiechnięta. Możesz zapytać na następnej wizycie o coś tańszego.

Zresztą ja jakoś uważam, że witaminy to sobie każdy może dobrać pod siebie. No chyba, że są określone niedobory czy jakieś problemy to inna sprawa Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 16-10-2012, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tą Pregne biorę. Moja lekarka uważa, że nie ma sensu brać tabletek, które mają "wszystko".
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 17-10-2012, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Floo pierwszy raz słyszę o tych tabletkach, ale patrzę to cenowo trochę dużo wychodzą. Najważniejsze, że mają żelazo Uśmiechnięta. Możesz zapytać na następnej wizycie o coś tańszego.

Ja podejrzewam że dostałam je dlatego bo lekarz miał dla mnie specjalną bezpłatną próbkę - czyli go sponsorują Złośliwa.
Na razie mam jeszcze całe dwa opakowania więc jak już kupiłam to skończę, a potem zapytam o coś tańszego.

Cytat:
Zresztą ja jakoś uważam, że witaminy to sobie każdy może dobrać pod siebie. No chyba, że są określone niedobory czy jakieś problemy to inna sprawa
Też tak uważam. Zresztą wszelkie te witaminy w tabletkach są znacznie gorzej przyswajalne niż te które pochodzą z pożywienia Uśmiechnięta, więc druga kwestia ile z tego przyswajamy Uśmiechnięta.
Powrót do góry

namir

PostWysłany: Pon 05-11-2012, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam takie pytanie, czy lepiej jest przyjmować tabletki czy jednak witaminy w syropie ? Co najmniej obciąża naszą wątrobę ?
Powrót do góry

bestia

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 03-03-2013, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namir niestety nie wiem czy tabletki obciążają wątrobę, ale ja stosowałam podczas ciąży i karmienia falvit mama, i dobrze się czułam. Brałam je głównie z myślą o dziecku, a przy okazji sama zyskałam, zauważyłam że stan skóry mi się poprawił, włosy, a nawet paznokcie. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy w Polsce, ale w UK szczególny nacisk kładą teraz na witaminę D, która jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży. Uśmiechnięta Ja jeszcze nie biorę żadnych witamin, tylko kwas foliowy. Za 3 tygodnie jadę do Polski i wtedy kupię sobie cały zestaw sprawdzonych witamin, które zażywałam wcześniej. Tutaj niestety nie mogę ich dostać. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 11-03-2013, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko a czemu nie chcesz brać Pregnacare?

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 11-03-2013, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Oczko a czemu nie chcesz brać Pregnacare?

Maju nie spotkałam się z nikim kto by je brał, a wolałabym stosować sprawdzone i wypróbowane. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 11-03-2013, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Maju nie spotkałam się z nikim kto by je brał,

No to już spotkałaś, ja brałam je od początku ciąży. Dokładnie to Pregnacare Plus. U mnie prawie wszystkie kobiety w ciąży biorą właśnie te witaminy.
Ostatnio widziałam witaminy Centrum dla ciężarnych.

Powrót do góry

dagi13

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do ok. 13 tygodnia brałam sam kwas foliowy, a teraz biorę pharmaton matruelle.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 24-03-2013, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Maju nie spotkałam się z nikim kto by je brał, a wolałabym stosować sprawdzone i wypróbowane. Uśmiechnięta

Oczko ja jeszcze nawiążę do tego - to co w takim razie biorą u Ciebie ciężarne, tylko mi nie pisz, że wszystkie importują masowo leki z Polski. Neutralna

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 09-04-2013, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Oczko ja jeszcze nawiążę do tego - to co w takim razie biorą u Ciebie ciężarne, tylko mi nie pisz, że wszystkie importują masowo leki z Polski. Neutralna

Maja jak wiesz, niedawno się przeprowadziliśmy więc znajomości nie mam tu zbyt wiele, a już na pewno żadnej ciężarnej. Więc nie mam pojęcia co biorą za witaminy tutejsze ciężarówki.

Ja jednak postanowiłam zaopatrzyć się w witaminy w Polsce i kupiłam tym razem od Doppel Herz. Uśmiechnięta

Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Sob 11-05-2013, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka miesięcy przed poczęciem zaczęłam łykać folik, planuję do końca pierwszego trymestru tylko tę witaminę.
Powrót do góry

Matylda

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 11-05-2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biore Femibion Natal 2, probowalam Pregnacare, ale konczylo sie na dolegliwosciach zoladkowych, wiec musialam je zmienic, ale i tak dzielnie zjadlam 2.5 opakownia. Od kiedy biore Femibion czuje sie jak nowonarodzona. Puszcza oko

Podpis Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

Skocz do: