Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witaminy dla cięzarówek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toffinek

PostWysłany: Sro 21-03-2018, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem co ma żelazo do cukrzycy? Ja musiałam je brać, w pierwszej ciąży jak mi wyniki pojechały w dół to mnie gin przetaczaniem krwi straszył, ostatecznie dostałam żelazo w dawce 160mg dziennie, wiec w drugiej się bardziej pilnowałam, od początku brałam wit mollers mama z żelazem i to na szczęście wystarczyło.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 15-04-2018, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli kobieta ma anemię to żelazo ma sens jeśli nie to może tylko zaszkodzić, w necie można znaleźć sporo artykułów na ten temat i wszędzie jst podkreslane że nie ma sensu żelaza dodatkowo suplementować i że dosyć łatwo można w diecie przyjąć ten pierwiastek
Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Wto 24-04-2018, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tu się nie zgodzę, bo jest wiele publikacji, wiele towarzystw zdrowotnych zaleca przyjmowanie 30mg żelaza dziennie w ciąży. A akurat z pożywienia wchłania się jakieś 10-15%, także nie tak łatwo zapewnić go dietą. Także dla mnie to, że w tych witaminach mollersa jest żelazo przemawia bardzo na ich korzyść.
Powrót do góry

basssia

PostWysłany: Pią 11-05-2018, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba zależy jakie się badania czyta Puszcza oko, żelazo łatwo uzupełnić dietą, sok z buraków, mięso i można wyrównać, sama tak u synka anemię wyrównałam, dawałam mu więcej indyka, też mięso z królika jest dobre pod tym względem, a po preparatach z żelazem często są problemy z zaparciami
Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Sro 16-05-2018, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No choćby WHO zaleca suplementację żelaza w ciąży. Dla mnie to jednak autorytet;) Ja w pierwszej ciąży próbowałam dietą poprawić wyniki, buraki, pietruszka, czerwone mięso, a i tak w końcu musiałam się ratować tabletkami, bo było bardzo kiepsko. Także w drugiej od razu brałam te mollersa i wyniki książkowe do końca ciąży.
Powrót do góry

basssia

PostWysłany: Sro 23-05-2018, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

WHO to daje bardzo ogólnikowe te zalecenia, ja się sugerowałam przede wszystkim zaleceniami Polskiego towarzytwa ginekologicznego, wspominają tam o żelazie ale u kobiet z niedorwistością i to od pewnego momentu ciązy
Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Sro 20-06-2018, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To samo PTG rekomenduje witaminy Mollersa także myślę, ze nie ma się co tu spierać. A zalecenia WHO są bardzo konkretne i jasno mówią - 30mg żelaza jest dawką bezpieczną i zalecaną, by uniknąć anemii. Amen:)[/img]
Powrót do góry

pmarek

PostWysłany: Czw 21-06-2018, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moja żona jadła to https://www.aptekagemini.pl/oeparol-femina-60-kapsulek.html Zastosowanie: suplementacja diety w omega-3 i omega-6. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie ma nic o kobietach w ciąży, ale kwasy omega są ogólnie dobre, dla ducha i ciała. Nasz dzieciak też teraz je kwasy omega. Są jakieś przeciwwskazania?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: