Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta księdza z kolędą.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla nie mam pojecia na co mu to bylo. Wiem tylko ze ma bardzo dobra pamiec i wszystko pamieta. Pewnie bedzie sie mojej mamy pytal czy jestesmy juz po koscielnym.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi, mnie też się kiedyś tak przytrafiło, że załapałam się na wizytę księdza w czasie pobytu u rodziców. Zadał mi kilka pytań, które wprawiły mnie w zdumienie. Wyjaśniłam mu bardzo grzecznie, że nie mam zamiaru rozmawiać na temat mojego prywatnego życia i na żadne z tych pytań odpowiedzi nie udzielę.
Zrobiłam to najgrzeczniej jak umiałam, a i tak każdy kto o tym usłyszał, dziwił się, że w ogóle coś takiego powiedziałam. Przewraca oczami
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem Ci Jowita ze zaluje, ze odpowiedzialam mu wtedy na te pytania. Moglam tez siedziec cicho,co go obchodzi moje zycie prywatne!
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jednak czuje się czasami respekt przed ksieżami mimo iż wciskają nos w nie swoje sprawy.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie lubię rozmawiać z księżmi, gdyż oni tym swoim stoickim spokojem potrafią z każdego wszystko wyciągnąć. Potrafią tylko pytać o życie miłosne i pieniądze.
Tak naprawdę nie wiele wiedząc o normalnym życiu, gdyż oni takiego nie wiodą. Nie mają takich samych problemów co my, nie wiedzą ile kosztuje życie, utrzymanie rodziny itp. Jednak potrafią tylko radzić. Wkurza mnie to.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie Oczko. Zawsze mnie zastanawiało po co ksiądz na kolędzie wypytuje o takie rzeczy. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja sie wyłamię i powiem, że nawet lubiłam wizyty księdza z kolędą. Jak mieszkałam z rodzicami, to było to o tyle fajne, że małe miasto i znałam księży mniej więcej. Często przychodził ten, który mnie aktualnie uczył religii w szkole. Modlitwa, czasem kawa lub herbata, rozmowa o różnych rzeczach i tak schodziło koło godziny nie wiadomo kiedy. I oczywiście przez to zawsze były opóźnienia i potrafił do ostatnich mieszkań przyjść koło 22. Puszcza oko
U nas był taki zwyczaj, że mniej więcej tydzień przed kolęda chodzili ministranci i zapowiadali, ze będzie i pytali czy chce sie przyjmować do południa czy popołudniu. Uśmiechnięta

A spytam tak niedyskretnie. Ile dajecie księdzu na kolędzie? Podejrzliwa

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie w tym roku kolęda w domu M. ominie, bo jadę do siebie domku. Zobaczymy co będzie na miejscu. Cool

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:

A spytam tak niedyskretnie. Ile dajecie księdzu na kolędzie? Podejrzliwa

Ja daję 20 zł na kolęde,20 zł na utrzymanie cmentarza i 50 zł na utrzymanie kościoła.Te dwie ostatnie to cennik naszego księdza .No plus drobne dla ministrantów.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze Wiki sporo tego Podejrzliwa
Ja już tak dawno nic nie dawałam na kościół, że nawet nie wiem. Muszę zapytać mamę ile daje sie teraz.

Ale cennik to ksiądz ma że hoho Wściekła
A to nie powinno być co łaska??? Podejrzliwa

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki nieżle, to prawie 100zł wychodzi. Podejrzliwa

Ja właściwie też nie mam pojęcia, ile się teraz daje. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właściwie to sobie na kościół życzy 60 zł,ale daję 50 zł.

Do tego woła na organy,na ogrzewanie i ciągle na jakies tam rzeczy,na które dodatkowo juz nic nie daje.Przegina.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie uznaje osoby księdza tak jak wyżej napisałam a podczas kolędy nie daję ani grosza. Mi też nikt za darmo nie da. Jak będę chciała komus pomóc to znajdę inny sposób.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie lubię kolędy, nie lubię księży.
Ala myślałam, że u mnie są "akcje" z kościołem, księżmi itp. Ale u Ciebie jest gorzej Puszcza oko.

Nasza parafia co miesiąc zbiera na budowę kościoła. Są podpisy itp. W czasie kolędy na kalendarzu (dostajemy za darmo!) wypisują ogólną kwotę i kwotę miesięczną Zszokowana.
Zawsze też wypytują o sytuację zawodową- szkolną itp. wszystkich członków rodziny i robią zapiski. Sprawdzanie zeszytów to już standard. Czasami pytają jak się idzie np. do bierzmowania. Jest jeszcze wiele rzeczy, które mi się nie podobają w kościele, ale to już nie ten temat Puszcza oko.

Zawsze się daje jakieś pieniądza, zwykle 10 lub 20 zł. W kopertach nie dajemy, bo tak kiedyś księża mówili, żeby się nie kryć i dawać bez kopert (kiedyś podobno dawali kopertę a w kopercie pustki Śmiejąca się ).

Żadnej wizyty księdza nie wspominam miło. Mam nadzieję, że wizyta będzie jak będę w szkole Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016

Ostatnio zmieniony przez monika2222 dnia Sro 14-01-2009, 18:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas to aż tak źle nie ma i każdy daje co łaska.
Mam starszne wyrzuty sumienia, że nie wpuściłam tego księdza. Niezdecydowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: