Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta księdza z kolędą.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze, ja o tym sprzątaniu kościoła pierwszy raz słyszę! Zszokowana Nie wiem czy w moim rodzinnym mieście się to praktykuje czy nie... Ale według mnie lepiej się składać na sprzątanie niż samemu zasuwać.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Aneta

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Ale według mnie lepiej się składać na sprzątanie niż samemu zasuwać.

No coś Ty - jak posprzątasz sama - to dzięki temu może ksiądz w czasie mszy podziękuje Ci za to - a to już budzi podziw innych parafian... hihih - tak jest w mojej parafi Puszcza oko Zawsze sprzątają jedne i te same osoby... i dobrze, przynajmniej ksiądz nie kczyczy z ambony, że nie ma kto kościoła umyć Puszcza oko
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nasama czasami dawala 20 zl. czasami 50,raz dala 100zl bo ksiadz chcial remontowac kosciol to dala wiecej. Nasz ksiadz zawsze powtarza ze kazdy daje ile moze.
A co do sprzatania kosciola to do naszej parafii nalezy kilka wiosek i sprzatanie idzie wioskami. Moja mama czesto chodzila sprzatac,ja nie bylam ani raz. Zakłopotana
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się chyba cieszę, że w mieście,nie ma czegoś takiego jak sprzątanie Kościoła obowiązkowe, albo 3 lata wcześniej co niedzielę...
CO najwyżej jakiś pierwszy piątek spowiedź...
A sprzątanie, to pewnie należy do Pań z koła jakiegoś przykościelnego..., zresztą akurat moja parafia cała z betonu prócz dywany na środku, więc może to inaczej jeszcze...
W Mieście większym, chyba podchodzi się bezosobowo do Parafian bo nie zna się wszystkich....
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

by_selene

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie ksiądz już był i na szczęście szybko poszło. Kilka lat temu naprawdę lubiłam wizyty kolędowe. Nasz ówczesny proboszcz był bardzo miłym i dobrym człowiekiem. Znał życie równie dobrze jak my i nie zadawał głupich pytań. Wtedy dawało mu się więcej pieniędzy bo miał zwyczaj pożyczania na wieczne nieoddanie co biedniejszym parafianom oraz niezamykania drzwi od plebanii więc ciągle ktoś mu coś stamtąd wynosił i gdyby nie ta kolęda to by chyba umarł z głodu.

Niestety parę lat temu zmienił nam się proboszcz a ten to tylko goni za pieniędzmi. Ojciec wynajmuje od niego garaż i ma podnoszoną opłatę co trochę i w coraz bardziej bezczelny sposób, więc na kolędę daje 20zł a na wszyskie pozostałe remonty itp nie dajemy wcale.
Powrót do góry

grzybowa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas był ksiądz w zeszłym tygodniu i przyznam szczrze, że jestem trochę zniesmaczona jego wizytą. Ksiądz bowiem był na cyku. Śmierdziało od niego gorzałą aż musiałam wywietrzyć mieszkanie. Zastanawiałam się tylko czy był świeży czy tzn. wczorajszy.
I niby rozumie, że podczas kolędy mogą go ludzie częstować różnymi delicjami ale z jednej strony to jest on w pracy a poza tym jak ja idę do kogoś w odwiedziny to nie chodzę pijana bo to lekceważące jest. I tyle w tym temacie.
Kopertę dałam ale żałuję.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to ładnie Grzybowa Zszokowana. O tym jeszcze nie słyszałam. Pewnie ktoś go poczęstował przy kolędzie Przewraca oczami. I pewnie też lubi, bo zawsze mógł odmówić... Brak słów.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

grzybowa

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No pewnie nie mógł odmówić ale w końcu był w pracy.
Ja w pracy nie piję Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz mi się przypomniało jak w zeszłym roku teściowa miała kolęde to chciała dać księdzu butelkę wina własnej roboty. A on na to, że teraz nie może wziąć bo został mu jeszcze jeden blok więc nie pójdzie z tym w ręce. Więc weźmie przy okazji Puszcza oko
Teściowa przyjęła to do wiadomości i schowała butelkę do barku.
Po jedenastej w nocy dzwonek do drzwi a w drzwiach....ksiądz, przyszedł po tą butelkę wina Zszokowana

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wiecie co, niesamowite Zszokowana .
Przecież w pracy się nie pije, a do tego społecznie uważany i szanowany zawód jak ksiądz, wymaga takowego też szacunku do ludzi i nie picia...WYmaga to też pewnych zachowań oczekiwanych od księży...
Fakt to też ludzie, ale po godzinach niech sobie wypiją to winko w towarzystwie, ale w godzinach pracy przy spotkaniach z ludźmi...nie do przyjęcia wg mnie!

Oczko nieźle, że wrócił po butelkę Zszokowana .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No nieźle,tego to ja jeszcze nie słyszałam Przewraca oczami

Za to u nas ksiądz(inny,bo go przenieśli)miał kochanke i dziecko mu sie urodziło.Biedaczek robił zakupy i miał wypadek,a w samochodzie mnogo pampersów i produktów dla dzidzi Bardzo szczęśliwa Jemu nic sie nie stało.
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja co roku daję księdzu 20 zł bez koperty. I jaki by to nie był ksiądz to zawsze grzecznie dziękuje i nie kaprysi. U nas w okolicy z tego co wiem to każdy daje taką stawkę.
Jeżeli chodzi o remont kościoła to ksiądz ogłasza składkę w niedziele po mszy. Mówi co chciałby wyremontować i po ile chciałby żeby była składka.
Potem prawie każdy daje kasę . Jeden więcej drugi mniej. Na ile kogo stać.
No ale oczywiście po kolejnych maszach niedzielnych ksiądz wyczytuje z imienia i nazwiska kto ile dał Zszokowana .
Jeżeli chodzi o sprzątanie to u nas się organizujemy domami.
Tak wychodzi że z trzech domów idzie po jednej osobie i jest robota na trzy godziny. Te osoby które sprzątają w daną sobotę musza sie składać na świeże kwiaty na ołtarz. Czyli wychodzi po 20 zł. A środki czystości zabieramy swoje z domu. Moja kolej jest zawsze na jesieni. Przyznaję że wymigałam się w tym roku.
Pamiętam jak byłam dzieckiem to w naszej parafii był cały czas jeden ksiądz. Był bardzo długo przed moimi narodzinami i chyba do momentu az miałam z 16lat. Przez całe moje dzieciństwo nie wiedziałam w ogóle że ksiądz chodzi po kolędzie. Bo nie chodził w ogóle Zszokowana .
Nie wiem czy mu sie nie chciało czy nie chciał zdzierać kasy.
Ogólnie to każdy chwalił naszego księdza.Dopiero po jego śmierci zaczęli sie zmieniać u nas księża w ekspresowym tempie.
Był jeden który lubił to i owo. Gał z chłopakami w piłkę , lubił sobie drinknąć ( ale po godzinach pracy). Bardzo go lubiłam był życzliwy i na prawdę interesował się parafianami.
Pamiętam jak koleżanka opowiadała jak był u niej po kolędzie.
Jej rodzice byli bez pracy i bieda ich trochę przycisnęła.
Ksiądz odbył kolędę zobaczył jaka jest sytuacją i zamiast wyciągnąć rękę po kasę to dał im wtedy parę groszy z tego co uzbierał.
Ciekawa jestem którego księdza stać na taki gest?
Ale niektórym ludziom nie podobało sie ze pije więc kuria go zabrała z naszej parafii.
Inna historia z innej parafii.
Koleżanki córka kwestowała w tym roku pod kościołem z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobno przyszedł ksiądz i chciał ją przegonić . Stwierdził ze nie popiera tego co robi Jurek Owsiak.
Skrytykował jego osobę i to co sobą reprezentuję. Nie wiem dlaczego skrytykował człowieka który tyle dobrego robi dla dzieci.
Wysunęłam tylko jeden wniosek . Ksiądz pewnie obawiał się ze jak ludzie wrzucą pieniądze do puszki to nie dadzą potem je mu na ofiarę Przewraca oczami .
Przepraszam że tak długo napisałam. Poniosło mnie Zakłopotana.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.

Ostatnio zmieniony przez sylla dnia Czw 15-01-2009, 7:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki o takich przypadkach też słyszałam.
Dlatego jestem zdania że księża legalnie powinni zawierać związki małżeńskie i mieć dzieci.
Niech spróbują ile to wszystko kosztuje zdrowia i pieniędzy a dopiero potem niech idą do parafian i dają życiowe rady.
Dlaczego księża dają teraz takie rady skoro nie mają tak naprawdę żadnego doświadczenia w tej kwestii.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytalam i tez mi sie przypomnialo ze do naszej parafii przyjezdza pewiem ksiadz. Chodzil kiedys po koledzie i przyszedl do nas podpity. Ale wszyscy wiedza ze on nie odmowi alkoholu i lubi sobie zapalic papieroska. Wiecie co,wstydzili by sie tacy!!!!
Powrót do góry

koral

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja w tym roku ksiedza nie wpuscilam. Rok temu robil mi wyrzuty, ze mieszkam z chlopakiem bez rodzicow. Zszokowana Nawet sie mnie pytal czy spimy w jedym lozku. Szok! A na koniec byl niezadowolony ,ze nie dalam mu pieniedzy. Dlatego w tym roku obede sie bez wizyty ksiedza. Neutralna

Podpis wierze,ze sie uda.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: