Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta księdza z kolędą.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My miel;iśmy kolędę w Sylwestra- była krótka, trwała może 5 minut.
Ksiądz był miły, sympatyczny i mało wścibski więc nie mogę nic złego na ten temat napisać.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakoś nigdy nie przepadałam za wizytami księży. W moim rodzinnym domu, na wsi, zawsze każdy proboszcz, który chodził po kolędzie zawsze był wścibski, ciekawski, a to mnie strasznie denerwowało. No i rzecz jasna bez kopert ani rusz, często jeszcze bezczelnie zaglądał ile włożyliśmy do koperty.

A znacie to, bo to jeden z moich ulubionych skeczy:
Kabaret Moralnego Niepokoju - Wizyta Księdza
Bardzo szczęśliwa

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air

Ostatnio zmieniony przez Majek dnia Czw 15-01-2009, 22:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam ten skecz,jest świetny Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 15-01-2009, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też uwielbiam ten skecz. Jest nie zły Bardzo szczęśliwa .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyszła i na mnie kolej.
Już wiem , że jutro mnie odwiedzi ksiądz.
Mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze.
Zawsze mam stres przed takimi wizytami bo zawsze jestem sama i jutro też będę Przewraca oczami .

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylla nie zazdroszczę, że jesteś sama. Trzymam kciuki, żeby ta wizyta szybko poszła. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na mnie tez przyszłą pora.
Choc jednego ksiedza i to proboszcza- ale sie trafiło- przyjęłam z kumpela. Miło było.
A u mnie chodzi w środę i w tym roku będzie dziwnie....bo w środę wymieniają nam okna w dużym pokoju, co za tym idzie...dziś rozbieramy choinkę, bo nie ma gdzie jej przenieść, stoi koło okna, i jest duża. Do tego - będziemy jak już wstawią bez firanki, będzie pewnie bałagan, bo 2 dni - wymieniaja, bo u mnie duże okna i robią takie śianki jeszcze z betonu. Już sobie wyobrażam minę księdza. Mój pokój na przyjęcie go jest za mały....nie mam tez stołu w pokoju i dziwnie to by wyglądało.
Napiszę jak będzie po.... Bardzo szczęśliwa .

Podpis ...Śpiewamy bluesa, bo czwarta nad ranem
Tak cicho, by nie zbudzić sąsiadów ....
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też będę sama (z Kubusiem) na kolędzie i jest mi jakoś obojętne to. Nie mam stresu ani nic. mam tylko nadzieje, że nie będę musiała godzinami czekać na księdza.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Ja też będę sama (z Kubusiem) na kolędzie i jest mi jakoś obojętne to. Nie mam stresu ani nic. mam tylko nadzieje, że nie będę musiała godzinami czekać na księdza.

No właśnie to czekanie mnie dobija.
Wiem tylko ze przyjdzie jutro . Ma chodzić inaczej niż zazwyczaj.
Planuje dużo domów obejść. Nie mam pojęcia o której będzie u mnie.
To może być każda pora dnia Przewraca oczami .

Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A u mnie będzie ksiądz dopiero w czwartek. Ale będzie Piotrek, bo w tamtym roku sama przyjmowałam księdza z dziećmi.
A będzie na pewno późno. Godziny wieczorne.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 19-01-2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam niby mieć w przyszłym tygodniu. W tamtym roku ksiądz dotarł do mnie dopiero ok godzi 22 Bardzo smutna.
Trzymam kciuki za Wasze wizyty i krótkie czekanie Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 20-01-2009, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w bloku, przedostatnie mieszkanie, wiec czekanie mamy co roku, do tego przed naszym blokiem (3 klatki) idzie jeszcze do innego (tez 3 klatki) a zaczyna od 15, - ciekawie ....jak co roku- czeka sie i czeka, a wpadnie na 5 min.

Podpis ...Śpiewamy bluesa, bo czwarta nad ranem
Tak cicho, by nie zbudzić sąsiadów ....
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Wto 20-01-2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już od rana rozstawiłam dewocjonalia na stole.
Nigdy nie wiadomo o której się zjawi 'gość'.
O rety jak ja nie lubię czekać Przewraca oczami .

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 20-01-2009, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedys strasznie nie lubiłam kolędy - szczególnie wtedy jak chodziłam do szkoły i zawsze było widmo tego, że ksiądz będzie pytał z religii Puszcza oko
Po skończeniu szkoły jakos mi się wyluzowało. Poza tym mieszkałam w małym mieście, znałam wszystkich księży w parafii.
Po przeprowadzce do Krakowa znów kolędę traktuję troche jak "zło konieczne". A to dlatego, że nie lubię swojej parafii, nie chodzimy tam w ogóle do kościoła.
Jakiś tydzień przed znajdujemy w drzwiach kartkę, którego dnia i wjakich godzinach (zazwyczaj przedział równy 1h) odwiedzi nas ksiądz. Standardowo przychodzi z pół godziny przed czasem, bo nie wszyscy przyjmują księdza. Ja daję 50 zł w kopercie. Chociaż... w zeszłym roku zapomniałam i już nie goniłam go po klatce Puszcza oko W tym roku też w ostatniej chwili małż za nim poleciał ale ten nie wziął kasy, kazał nam sobie zostawić Zszokowana
Kolęda trwała 5 minut, ksiądz był jakiś taki chaotyczny, mówił o wszystkim i o niczym. Za to rok temu ksiądz strzelił mi wykład na temat prezerwatyw i tego, że Kościół w końcu będzie musiał iść z duchem czasu i zmienić swoje podejście do nich Złośliwa

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

janina21

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 20-01-2009, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta U mnie kolęda jest w piątek .

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: