Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta księdza z kolędą.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 20-01-2009, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie wyszedł ksiądz.
Czekałam na niego od rana.
Mogę Wam tylko napisać że się obawiałam tej wizyty ponieważ zauważyłam że w trzech domach spędził 2,5 godziny.
Same chyba rozumiecie Zszokowana .
U mnie był może w sumie 10 minut. Wypytywał gdzie kto mieszka i ile nas jest domowników. A tak poza tym to czy chodzimy do kościoła . Ale to chyba standardowe pytanie.
Wszystko co miał powiedzieć miał spisane w punktach i korzystał jawnie ze swojej ściągi.
Co mnie zaskoczyło to, to że namawiał strasznie do słuchania Radia Maryja.
Nie wiem czy ona ma jakąś prowizję od tego czy co?
Położyłam mu kasę na stole . I wyobraźcie sobie że nie wziął. Jak już zobaczyłam że wychodzi, to wzięłam pieniądze i dałam mu do ręki.
On odparł , że nigdy nie bierze pieniędzy ze stołu bo potem ludzie na to narzekają Zszokowana .
No i zrobiło mi sie głupio że o tym nie wiedziałam Zakłopotana .
Na koniec powiedział żeby pomyśleć o powiększeniu rodziny.
Ksiądz był bardzo serdeczny i sympatyczny. Cała wizyta przebiegła w przyjemnej atmosferze.
Chyba nie mogę powiedzieć złego słowa na jej temat.
Trzymam teraz kciuki za Was Puszcza oko .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

janina21

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 23-01-2009, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Ledwo się wyrobiłam z przygotowaniem na kolędę. Za późno wstałam ,potem zaczęłam sprzątać ,to zadzwonił bank ,że mam przyjechać ,bo coś tam muszę podpisać ,potem w biegu obiad i szykowanie dewocjonalia. Mycie włosów i przebranie się i czekamy .Ksiądz miał być 15:30 ,a przyszedł 18:00 .
Ale ,to nic pogadaliśmy sobie miło.

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Milk

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pią 23-01-2009, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na moim osiedlu chodził dzisiaj ale byłam w pracy. Już jednego księdza zaliczyłam w ubiegłą sobotę, gdy byłam w domu, u rodziców. Cztery lata chodził po kolędzie a zobaczył mnie po raz pierwszy Uśmiechnięta

Podpis najlepsze wciąż musi przyjść, na lepsze wciąż czekasz Ty...
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 24-01-2009, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie był w środęPuszcza oko Był nowy ksiądz- ale bardzo miły i sympatyczny;) pogadał sobie trochę, pozdrowił nas od proboszcza i życzył miłej przeprowadzki:) Z proboszczem bardzo dobrze się znamy i widzę, że sobie nas obgadali:))

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam dziś kolędę,spodziewam sie jej koło 19,jak co roku.Jak dla mnie to za późno.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu rodzinnym jednego roku bylo tak, ze ksiadz chodzil po koledzie od godziny 15, od tej wiec czekalismy. Nie bylo powiedziane jak zacznie nie wiedzielismy wiec o ktorej moze przyjsc. I przyszedl o... 22! Nie wiem co Wy o tym myslicie, ale dla mnie to niedopuszczalne.

A tu ksiadz nie chodzi w ogole...

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Pinessska

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 18-01-2010, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
U mnie w domu rodzinnym jednego roku bylo tak, ze ksiadz chodzil po koledzie od godziny 15, od tej wiec czekalismy. Nie bylo powiedziane jak zacznie nie wiedzielismy wiec o ktorej moze przyjsc. I przyszedl o... 22! Nie wiem co Wy o tym myslicie, ale dla mnie to niedopuszczalne.

A tu ksiadz nie chodzi w ogole...

Ostatnio ksiądz wszedł do nas o 22.20 a teoretycznie powinien chodzić od 18 do 22 ale praktycznie był później. Mieszkamy na pierwszym piętrze a zaczyna od góry więc bylismy przed ostatni. Ksiądz zadzwonił do drzwi i zapytał szeptem czy przyjmujemy o tej porze księdza? Zszokowana Nie miałam mu za złe bo przyszedł późno i nie było czasu czasu na niewygodne pytania. Odwiedził nas bardzo sympatyczny, mlody ksiądz,mimo moich obaw było bardzo sympatycznie.

Podpis Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość

Sierpień 2009* Nasze Szczęście
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale wiesz co, Pinesssko, uwazam, ze po 22 to naprawde za pozno. Wiele osob chodzi juz spac, u mnie w domu rodzice tez juz w lozku bo rano trzeba wczesnie wstac... Jesli ksiadz nie jest w stanie wejsc do wszystkich mieszkan o jakiejs przyzwoitej porze to moze powinno byc dwoch ksiezy? Albo dwie tury...

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Pinessska

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

AiKaterinko doskonale Cie rozumiem i tez jestem tego zdania. Wiem, że są osoby które chodzą spać wcześnie, mi akurat to nie przeszkadało bo przed 23/24 nie zasypiam.

Podpis Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość

Sierpień 2009* Nasze Szczęście
Powrót do góry

grisalle

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 19-01-2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie 22 to za późno zdecydowanie. Choć i tak odkąd jestem sama wizyty te maja zawsze ten sam charakter: i te odwiecznie dołujące pytania: czemu jesteś sama?... niemożliwe...normalnie zawsze to jedna parafianka więcej do zaciągnięcia przed ołtarz.
Gdybym przyjmowała księdza w swoim rodzinnym domu nie byłoby takich durnych pytań. Mam w swojej parafii fajnego proboszcza Uśmiechnięta
Powrót do góry

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie lubię kolędy nie tylko dlatego, że nie jestem wierząca. Może kiedyś to inaczej wyglądało, modlitwa w skupieniu, rozmowa.. Teraz jest tak, że przychodzi ksiądz, powie jakąś krótką formułkę, wypyta, kto gdzie pracuje i na jakim stanowisku (zapisze to oczywiscie!), potem się rozgląda za kopertą. Kiedy już ją namierzy to albo zagląda i zapisuje kto ile dał, albo po prostu podpisuje kopertę.

W tym roku był w domu tylko mój młodszy brat i wyobraźcie sobie, ze ksiądz zapytał go czy pali i czy może go poczęstować papierosem. Potem rozsiadł się wygodnie na fotelu w salonie z fajką w ręku.. I jeszcze powiedział, ze nie lubi podróżować do Izraela, bo tam kontrole są wzmożone, szczególnie "przez te ŻYDKI"...

Jeśli chodzi o palenie, to oczywiście nie potępiam, niby wszystko jest dla ludzi. To i tak małe piwo w porównaniu z pedofilią i prowadzeniem aktywnego życia seksualnego wśród księży..

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

Kath

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A u mnie w tym roku był bardzo fajny ksiądz, ja jestem sama więc tak sobie po prostu pogadaliśmy, on trochę o sobie ja o sobie. Koperty nie chciał, nie wziął. W tamtym roku był inny ksiądz ale praktycznie było tak samo.
Powrót do góry

Magdalenaaa

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również jestem zadowolona z wizyty księdza.Młody,sympatyczny i wogóle bardzo fajny,ciepły człowiek.Miło sie z nim rozmawiało.Odwiedził nas o przyzwoitej godzinie,bo o 16.00.A tak wogóle to mamy superaśnych księży w parafii. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie w tym roku kolęda ominęła, bo w tym czasie byliśmy z mężem w pracy Złośliwa

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mieliśmy kolędę na poczatku stycznia.
Była mama i ja, a tata 'dobiegł' w połowie z pracy.
U nas miał jakby takie kartoteki (zawsze ma), więc wiedział kto mieszka, jak się nazywa, ile lat itd..
U nas dużo mówił o nowym kościele, co jeszcze jest do zrobienia itd, pytał sie kiedy planuję zamążpójście i tyle chyba.
No i wypytywał mnie gdzie sie uczę, bo gdzie pracowałam to już wiedział.
Był u nas może z 15-20min.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: