Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wizyta księdza z kolędą.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 9:25    Temat postu: Wizyta księdza z kolędą. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem gdzie umieścić ten temat. Mam nadzieję ze tutaj będzie dobrze Przewraca oczami
Święta , święta i po świętach.
Zastanawiam się jak to jest, kiedy Wasze domy odwiedza ksiądz z kolędą.
Jak to jest u Was?

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.

Ostatnio zmieniony przez sylla dnia Sro 14-01-2009, 10:58, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kati

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już kolędę miałam, wynajmuję mieszkanie i mieszkam tutaj od jakiegoś czasu więc była to moja pierwsza kolęda, ksiądz chodził w niedziele co mnie bardzo zdziwiło. Zawsze byłam jakoś przyzwyczajona do dni w środku tygodnia...Ale przebiegła szybko, wręcz bardzo. Pewnie ksiądz śpieszył się dalej.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w przyszłym tygodniu będzie ksiądz. Nie lubię kolędy bo nie wierzę w instytucję księdza. Ale w Boga wierzę dlatego kolędę przyjmuję i wyobrazam sobie, że Bóg nas odwiedza i będzie z nami mieszkał. A ksiądz to dla mnie zwykly człowiek, bardziej grzeszny niż inni. U nas w parafii księża rozdając kartki do spowiedzi wielkanocnej i trzeba tam wpisac adres i nazwisko. Potem na kolędzie z karti sprawdzaja czy ktoś był, jak nie to siedzi taki ksiądz i gada bez sensu nie słuchając argumentów innych. beznadzieja!!! Nie cierpię księży.
Powrót do góry

agta

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Akurat w tym roku nie było mnie w domu podczas wizyty księdza, bo byłam na wcześniej zaplanowanym wyjeździe w górach. W niedziele też u nas chodzą. Pamiętam, że kilka lat temu miałam wizytę 1 stycznia Puszcza oko

Podpis Uśmiechnięta
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas co roku tak samo, przychodzi ksiądz, krótka modlitwa, święci mieszkanie, jakaś rozmowa i biegnie dalej...
W tym roku akurat było tak że młodsza siostra sama przyjmowała księdza, ja miałam ważny wykład, a rodzice na pogrzebie poza miastem...
Więc nie odczułam w ogóle ...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

janina21

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta U mnie jeszcze nie było kolędy jeszcze nie wiem kiedy przyjdzie ,bo podają na tygodniowe wizyty ,ale chyba do 02 lutego będzie. Mam nadzieje ,ze nic nam nie wyskoczy i uda nam się przyjąć księdza na kolędę. Lubię kolędę ,bo znam moich księży i dobrze jest pogadać tak na luzie.

Uśmiechnięta

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w tym roku to był jeden wielki niewypał. Przewraca oczami
Zasnęłam sobie koło 16 razem z małym, gdy nagle obudził mnie dzwonek do drzwi. Patrzę przez wizjer, a tam ksiądz. Nie było wcześniej żadnego ogłoszenia na klatce. Podejrzliwa A jest u nas taki zwyczaj, że zawsze kilka dni wcześniej wywieszają informacje. Poza tym rejonowo należymy do kościoła znajdującego się w nie naszej dzielnicy. Nigdy tam nie byłam i nie znam księży stamtąd. Niezdecydowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia no i jak zareagował ksiądz?
Ale miałaś przeżycia Przewraca oczami .

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla no własnie nie przyjęłam go. Niezdecydowana Zerwałam się z łóżka, poza tym nie byłam przygotowana na kolędę, także finansowo. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie jeszce księdza nie było, będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Ale zazwyczaj szybko przebiega ta kolęda. Odmawiamy modlitwę, święci mieszkanie, wpisuje "notkę" do zeszytów dzieci, bierze ofiarę i idzie dalej.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ze względu, że mieszkam w Szkocji to nie mam kolędy. Mimo, że jest tu kościół katolicki to zwyczaje są inne.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie był juz przed świętami:) wizyta byla bardzo miłaUśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mmnie był w zeszłym tygodniu.Nie lubie koledy.Nasz ksiądz tylko by kasę wymuszał Przewraca oczami
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tu gdzie mieszkamy teraz nie mielismy jeszcze koledy ale chyba sa bo widzialam na domach napisane litery itd. Polskiego ksiedza tu nie ma,przyjezdza do nas raz w miesiacu z Osnabrücka polski ksiadz i mamy msze.
W Polsce to pamietam ze bylo roznie z koleda. Czasami byla w Starym Roku czasami juz w Nowym. Pamietam tez ze zawsze u nas ksiadz jadl obiad i pytal z religii. Diablica lub Bardzo wściekła Potrafil tez siedziec wiecznie i opowiadac co to on by chcial zrobic w koscile itd.
W zeszlym roku bylismy w Polsce i zalapalismy sie na kolede.( Moj maz to pojechal do Opola bo wiem ze by cos dogadal ksiedzu. ) Oczywiscie ksiadz sie mnie pyta czy mam juz jakiegos kandydata na ojca dla mojego dziecka,wyobrazacie to sobie?? Powiedzialam mu ze maly ma ojca z ktorym twozymy rodzine. A ten sie mnie pyta czy daje mi pieniadze na zycie itd. Myslalam ze go tam nie wiem. Pozniej mi powiedzial ze musimy to jakos ustatkowac itd. bo slub cywilny to zaden slub.
A wiecie co byl najlepsze?? On sobie to wszystko pisal na kartce. Zszokowana Zszokowana
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Sro 14-01-2009, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi napisała:

A wiecie co byl najlepsze?? On sobie to wszystko pisal na kartce. Zszokowana Zszokowana

A co on sobie za notatki robił Zszokowana .
No to już przesada Przewraca oczami .

Jak ja nie lubię takich wizyt. Każdy ksiądz wypytuje tylko czy mamy pracę i jak się wiedzie. Pewnie chce zrobić wywiad żeby wiedzieć ile kasy ma się spodziewać.
Teraz jest u nas nowy ksiądz to nie wiem czego się po nim spodziewać Przewraca oczami . Słyszałam tylko że ludzie bardzo na niego narzekają.
Jeszcze sie nie zapowiadał to nie wiem kiedy będzie chodził.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: