Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szafiarskie blogi

Wniosek o ustanowienie miejsca pobytu dziecka przy matce.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mo-na

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 10-07-2011, 22:50    Temat postu: Wniosek o ustanowienie miejsca pobytu dziecka przy matce. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam
Czy jeżeli dziecko (2 latka) jest zameldowane u mnie, a ojciec nie ma ograniczonych praw (sam się wyprowadził, płaci alimenty,odwiedza dziecko raz w tygodniu) mogę wystąpić z wnioskiem o uregulowanie miejsca pobytu dziecka przy mnie czyli matce i kontaktów ojca z dzieckiem????
Głównie chodzi mi o to miejsce pobytu ponieważ ostanio zaczął mi grozić ze zabierze dziecko na miesiąc kiedy będzie chciał i nic mu nie zrobię???????
Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o odpowiedz ,bo nie wiem jak się do tego zabrać.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Nie 10-07-2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak.Z tego co mi wiadomo nazywa się to ograniczenie praw rodzicielskich. Wszystko dzieje się na drodze sądowej.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Sylwia89

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 11-07-2011, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To nie jest ograniczenie praw. Uśmiechnięta
Występujesz z wnioskiem właśnie o ustanowienie miejsca pobytu małoletniego dziecka przy Tobie. W uzasadnieniu piszesz jak sytuacja wygląda. Że ojciec ma zmienne nastroje, że straszy Cię w ten sposób itd. I w związku z powyższym wnosisz o takie ustanowienie. Przy składaniu wniosku musisz zapłacić 40zł za znaczki skarbowe. U mnie na sprawie sędzia zapytał ojca mojej córki czy się zgadza na to on powiedział, że tak i było ustanowione. I jednocześnie ustaliliśmy kontakty.

Podpis Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

wonderofnature

PostWysłany: Pon 11-07-2011, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jejku, Mo-na, Ty znów masz jakieś przechery z tym gościem? Zszokowana Współczuję kochana... Tak jak pisała Sylwia, piszesz wniosek i do sądu.

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

mo-na

PostWysłany: Pon 11-07-2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny.
Sylwia89 dziękuję bardzo;) hm ja myślę ze z moim tak łatwo nie pójdzie, ale faktycznie z tymi jego nastrojami jest różnie.Chociaż nie sądzę też ,żeby sąd się nie zgodził-on mieszka u mamusi (w sumie w jednym mieszkaniu jest 5 osób-bo jego rodzice, dziadkowie i on).Ja na wsi,z podwórkiem i w jedynym domu jaki mała zna.

A z tego co się orientuję on może w każdej chwili mi tu wpaść i wziąć dziecko do siebie na tydzień na przykład.
Właśnie czy w takiej sytuacji mogłabym to zgłosić na policję i z interwencją odebrać mu dziecko?

Wczoraj na silę chciał ja wziąć nad jezioro-po godzinie jazdy wymiotowała i histerycznie chciała do mnie.po 2 godzinach raczył ja odwieźć (wiem bo była z nimi moja starsza córka).A dzisiaj mała ma afty w buzi od wymiotów (lekarka tak stwierdziła) marudzi bo jeść ani pić nie może tylko dlatego ze gnojek chciał coś udowodnić....Dlatego przy złożeniu wniosku o zamieszkanie złoże o uregulowanie kontaktów.Będzie ciężko.

Aha jeszcze jedno-czy załączniki jakie będą przy wniosku (tj. akt urodzenia, ślubu, dołączę zaświadczenie od lekarza ,ze mała jest niestabilna emocjonalnie,) podczas sprawy o alimenty czy juz rozwodowej będę mogła prosić o no nie wiem przesłanie ich z tej akurat sprawy czy będę potrzebowała nowych zaświadczeń.Dodam ,ze lekarze niechętnie takie wystawiają...

wonderofnature nawet nie chce mnie się pisać o przeprawach z "tatusiem".Nie znam tego człowieka.Dzieki;* Uśmiechnięta
Powrót do góry

Sylwia89

PostWysłany: Pon 11-07-2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas z kontaktami też było ciężko. On walczył o całe weekendy - wszystkie. Ja o mniej. No i wygrałam. Ma 4 godziny co sobotę.
W tej chwili, owszem może wpaść wziąć dziecko i sobie pójść bo ma takie samo prawo do tego jak Ty. Po ustaleniu miejsca pobytu już nie może czegoś takiego zrobić. Co do zaświadczeń to niestety ja musiałam brać nowe. Zdaję sobie sprawę, że lekarze krzywo patrzą na takie coś... Ale może Tobie uda się to załatwić z wcześniejszej sprawy, próbuj. Uśmiechnięta
A co do tego ile nerwów tacy tatusiowie potrafią zepsuć to nie musisz mi mówić. Mój ex nie jest lepszy... Niezdecydowana

Podpis Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

mo-na

PostWysłany: Pią 15-07-2011, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sylwia89
A składając wniosek o o ustanowienie miejsca pobytu dziecka przy Tobie musiałaś mieć opinie Rodzinnego Ośrodeka Diagnostyczno-Konsultacyjnego???? Czy po prostu złożyłaś wniosek i czekałaś?
Teraz wyjeżdżam tj w następnym tygodniu na 10 dni wiec wniosek składam w sierpniu-tzn idę do prawnika 4 sierpnia z napisanym już wnioskiem i zobaczę co ona powie.Chciałam to zrobić w tym tygodniu ale we wtorek mam psychologa z mała i chciałabym żeby mi wystawiła opinie no i też nie wiem ile będę na tę opinię czekała.
Jakaś masakra to wszystko....
Różniej będę składała o alimenty.A z rozwodem czekam aż on złoży-tak mi adwokat radziła. Chyba że on nie złoży to może po nowym roku.
Powrót do góry

Sylwia89

PostWysłany: Pią 15-07-2011, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie, ja nie miałam wogóle badań w RODK-u. Udało nam się bez tego wszystko... Całe szczęście... Nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale słyszałam wiele nieprzychylnych opinii na temat takich badań. Mi prawnik powiedział jedno - na wszystko zbierac papier. Nawet od pediatry, że to Ty chodzisz z dzieckiem do lekarza. Dosłownie na każda drobnostkę. Im więcej tym lepiej.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: