Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Woda

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ink

PostWysłany: Pon 28-07-2014, 10:12    Temat postu: Woda Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy pijąc więcej wody pozbędę się problemu suchej skóry?
Mam z tym problem, tzn konkretnie na nogach, ciągle muszę ją nawilżać. Czy powodem może być zbyt małe nawodnienie organizmu?

Podpis Szczęście nie jest reakcją, jest wyborem.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 28-07-2014, 10:35    Temat postu: Re Woda Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ink napisała:
Czy pijąc więcej wody pozbędę się problemu suchej skóry?

Nie, nie pozbędziesz się problemu suchej skóry, pijąc wodę. Problem suchej skóry nie jest wyłącznie kwestią nawadniania organizmu. Poczytaj o tym, są w internecie artykuły specjalistów na ten temat.

ink napisała:
Mam z tym problem, tzn konkretnie na nogach, ciągle muszę ją nawilżać. Czy powodem może być zbyt małe nawodnienie organizmu?

Powody mogą być różne. Suchość skóry nie wynika tylko z jednego czynnika.
Powrót do góry

ink

PostWysłany: Pon 28-07-2014, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za odpiedź, poczytam Uśmiechnięta

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 29-07-2014, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lekarze tutaj maja takie powiedzenie: Jak sucho wewnatrz to i sucho na zewnatrz.
Picie wody nie uzdrowi suchej skory, ale bankowo pomoze, wiec nic nie zaszkodzi pic. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Antonella

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 29-07-2014, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja znajoma miała bardzo suchą skórę i jako jedną z metod walki z tym, pani dermatolog poleciła jej picie 1,5 litra wody dziennie. Oczywiście, to nie tak, że tylko woda może. Potrzebne jest też odpowiednie nawilżanie skóry, pielęgnacja etc. Ale woda na pewno nie zaszkodzi Uśmiechnięta
Powrót do góry

ink

PostWysłany: Sro 30-07-2014, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Staram się pić od niecałego tygodnia ok 2 litrów wody dziennie, nie zawsze mi się uda, ale zobaczymy. Puszcza oko

Powrót do góry

Marzanna25

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 02-12-2015, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nawodnienie jest ważne. /LINK/

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry

mamuka

PostWysłany: Sro 02-12-2015, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ta sucha skóra może mieć też podłoże dermatologiczne, albo dietetyczne. Pij i napisz czy pomogło Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gocha26

PostWysłany: Sro 02-12-2015, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Woda jest dobra i pomoże, ale twój problem ma raczej podłoże dermatologiczne
Powrót do góry

luiza28

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 04-12-2015, 9:56    Temat postu: Woda Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wyłącznie samo picie wody na pewno nie wystarczy. Faktycznie organizm odżyje i będzie wewnętrznie nawilżony, ale problem suchej skóry całkowicie nie zniknie. Dobrym pomysłem będzie odstawienie mydła i zastąpienie go delikatnym żelem lub mleczkiem. Dodatkowo stosuj regularny peeling, który pozwoli na pozbycie się martwego naskórka. Skóra zostanie oczyszczona z zanieczyszczeń i znacznie poprawi się jej wygląd. Powinna stać się gładka i świeża. Do tego odpowiednie nawilżenie z zewnątrz za pomocą kremu lub balsamu. Stosowanie wszystkich rad regularnie, a nie sporadycznie, powinno przynieść pozytywny efekt.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 04-12-2015, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w ciąży pije wodę jak szalona. Ciągle chce mi się pić.
Czy to wpływa na moja skórę to nie wiem, nie czuje. Ale być może na dobry przepływ krwi, bo nie puchne ani nic.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

zuza166

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 15-05-2017, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasza dieta też wpływa na poziom nawilżenia skóry. Ja kiedyś miałam podobny problem z nogami, ale u mnie dieta + woda + balsamy pomogły.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: