Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Woda z octem na odchudzanie..?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 14:32    Temat postu: Woda z octem na odchudzanie..? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakiś czas temu spotkałam przyjaciółkę z dawnych lat. Już w szkole była szczupła. Jednak po 5 latach bez jakiegokolwiek kontaktu spotkałyśmy się a ona była jeszcze chudsza.. Wg mnie zbyt chuda.. Podczas rozmowy oznajmiła, że to efekt picia wody z octem..
Początkowo nie bardzo jej wierzyłam, bo zawsze miała tendencję do koloryzowania większości tematów, ale kilka dni później znajoma powiedziała mi że coś w tym jest.. Są podobno jakieś tabletki odchudzające na bazie octu jabłkowego albo jakiegoś takiego.. Na 100% nie spirytusowego.
Jestem przeciwniczką tego typu odchudzania i wogóle octu jako takiego, ale chciałam dowiedzieć się od Was, czy słyszałyście o takiej metodzie.. No i co o niej wiecie..

Podpis Prawo Gumpersona: Prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
monika_2721

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O metodzie picia wody z octem nie słyszałam, natomiast o tabletkach z octem jabłkowym jak najbardziej. Uśmiechnięta Applefit bodajze sie nazywają. Puszcza oko
Powrót do góry

Wikta

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba właśnie jakoś tak.. Słyszałam kiedyś tą nazwę..

Podpis Prawo Gumpersona: Prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słyszałam że picie wody z octem jabłkowym jest zdrowe. Nigdy się w to nie zagłębiałam, bo dla mnie by się nie nadawał (problemy z żołądkiem).
Ale znalazłam trochę o occie:
Cytat:
Ocet jabłkowy jest nie tylko dodatkiem smakowym, ale także naturalnym lekiem. Lekarze, nie tylko homeopaci, rekomendują go jako naturalny środek o korzystnym działaniu, głównie ze względu na dużą zawartość potasu, wapnia, fosforu i sodu.W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów.
(...)
W wielu potrawach ocet jabłkowy używany jest jako dodatek do sałatek i dań mięsnych. Przyspiesza trawienie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i syntezę enzymów trawiennych, usuwa złogi i pomaga rozszczepiać tłuszcze, a w rezultacie przyczynia się do obniżenie wagi.
(...)
Osoby z nadwagą pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pić trzy razy dziennie ( po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyć spożycie soli. Kuracja trwa długo, gdyż spalanie tłuszczu odbywa się powoli, za to bez szkody dla zdrowia.
Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek
Źródło: biomedical.pl

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Wikta

PostWysłany: Pią 22-10-2010, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sądziłam, że ocet, nawet jabłkowy, jest szkodliwy dla zdrowia.. Ale teraz zostałam zaskoczona..Uśmiechnięta Dzięki wielkie za pomoc w rozwikłaniu mojego dylematu Puszcza oko

Powrót do góry

królik

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 19-01-2011, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to musi być okropne.. ;/
Ja jestem zdania, że nawet na diecie trzeba jeść smacznie. A nie cały czas jedno i bez smaku.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 19-01-2011, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój ojciec pił kiedyś ocet jabłkowy, przez jakiś czas nadal jest gruby, widocznie mu nic nie pomogło.
Powrót do góry

królik

Zodiak: Panna

PostWysłany: Sro 19-01-2011, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nawet miałam wypróbować wieczorem jak to w ogóle może smakować Uśmiechnięta Ale jednak nie... Uśmiechnięta
Powrót do góry

Majka2007

PostWysłany: Wto 13-09-2011, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie zakwasza to za bardzo organizmu? Choć pomysł dość ciekawy...
Powrót do góry

Tuśka.

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 13-09-2011, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To musi być raczej wstrętne doświadczenie. I wątpię, żeby było zdrowe.

Podpis Od tej chwili, do końca świata... MY - 1999
Zośka - 2000/Kacper i Kuba - 2005/Oleńka - 2011

Mam już wszystko.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sro 14-09-2011, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś słyszałam że pływaczki piją ocet żeby opóźnić okres, no ale to pewnie było dawno temu kiedy nie było innych sposobów Uśmiechnięta.

Podpis "Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka."
-Bruno Ferrero
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 14-09-2011, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i dobry sposób na odchudzanie, ale już najlepszy żeby nabawić się wrzodów żołądka, problemów z wątrobą czy nerkami. Przewraca oczami
Powrót do góry

justinkowa

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 15-09-2011, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tuśka. napisała:
To musi być raczej wstrętne doświadczenie. I wątpię, żeby było zdrowe.

Bo zdrowe nie jest. Jest masę innych sposobów zdrowszych i na pewno dużo skuteczniejszych.

Podpis Żyję chwilą. Lubię to.
17.01.2010- tak. Zakochany
Powrót do góry

czarodziejka

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 07-10-2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez słyszałam, że picie wody z octem jest skuteczne. Jednak nie przyszło mi na myśl aby testować to na sobie. Natomiast moja przyjaciółka twierdzi, że picie wielkiej pieniawy przyspiesza trawienie. Każdy ma swój sposób na ładną figurkę. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ewka_24

Zodiak: Ryby
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 08-10-2011, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie rób tego, zniszczyć sobie jelita!
Pij wodę, samą wodę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: