Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wodny świat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja mam akwarium już z 1,5 roku. Ma 200litrów, Dużo miejsca zajmuje, ale mąż nie chce nic słyszeć o mniejszym, a dbac tez mu sie nie chce i czesto to spada na mnie. teraz jest zafascynowany, bo udało mu sie wyhodować 12 malutkich skalarów, az w sklepie szie dziwili że mu sie to udało, ponieważ to jest bardzo trudne. Fajny widok jest z takiego akwarium, ale u nas nie ma miejsca na nie i stoi w kącie, mamy zamiar za jakis czas zrobic remont i wtedy wbudować go w szafe lub w ściane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pieknie wygląda akwarium wbudowane w ścianę. Tylko chyba trudniej w tedy z czyszczeniem?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze to sie niezastanawiałam ale myśle że nie bedzie tak źle, marzy mi sie taka klapa nad akwarium ,która jest zrobiona z kamieni, podnosi sie ją do góry do karnmienia ,to i do czyszczenia tez bedzie ok.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Sprzątanie nie jest takie złe. Przenosisz rybki, wymieniasz wode i po krzyku. Trochę czasochłonne, w zalezności od wielkości akwarium, ale nic trudnego. Uśmiechnięta

Z tego co wiem to nigdy nie należy w całości wymieniać wody rybką.
My mamy akwarium 120l już chyba z 2 lata (może dłużej), jeszcze nigdy wody nie wymienialiśmy.
Dno raz na może miesiąc lub dwa czyścimy specjalnym odmulaczem i odlewamy 1/3 wody i dolewamy świeżej.... a glony nam się jakoś nie robią (może dlatego, że mamy dwa spore glonojady).

W sumie chyba nie jest to za bardzo pracochłonne.... mój mąż się tym zajmuje. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W całości wode wymieniamy raz na rok, a tak to 1/3 badz dolewamy świezej jak wyparuje, uzywamy Też odkurzacza do czyszczenia podłoża, troche glonów mamy sporo bp glonojad zdechł Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
W całości wode wymieniamy raz na rok,

Pan w sklepie mówił, że nigdy nie wolno wymieniać wody w całości, bo to tak jakby wodę z morza czy jeziora spuścić... Skonsternowana
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
wiki napisała:

Pan w sklepie mówił, że nigdy nie wolno wymieniać wody w całości, bo to tak jakby wodę z morza czy jeziora spuścić... Skonsternowana

No widzisz a nam mówił ,że trzeba i jakoś ryby zyją, tylko zanim je wpusci to wode długo filtruje.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
ulunius napisała:
wiki napisała:

No widzisz a nam mówił ,że trzeba i jakoś ryby zyją, tylko zanim je wpusci to wode długo filtruje.

Jak żyją o najważniejsze!!!! Bardzo uśmiechnięta
Ale może spróbuj im w całości nie zmieniać wody... przynajmniej mniej roboty będziesz miała... Bardzo szczęśliwa
Chociaż Wiki może rób jak chcesz bo jeszcze puk puk odpukać coś im się stanie i będzie na mnie... Puszcza oko
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój tata przez wiele lat miał rybki i zawsze jak zmieniał wodę to całkowicie. Z tym, że do akwarium wlewał wodę odstaną, tzn. taką, która stała w miskach kilkanaście godzin. Nigdy nie wlewał wody prosto z kranu.
A z glonami na ściankach dzielnie radziły sobie glonojady Bardzo uśmiechnięta .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak miałam jeszcze akwarium to tez tylko raz na pół roku zmieniałam całą wodę i nic rybkom się nie działo. A roslinki rosły jak na drożdzach. O ile pamiętam to nawet wygotowywaliśmy parokrotnie żwir, do póki ktoś nam nie powiedział, że to wyjaławia podłoże. Glonojadki dopóki żyły radziły sobie świetnie ... Akwarium dopiero zniszyła plaga ślimaków ... ale i tak juz przymierzaliśmy się wtedy do likwidacji.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ze ślimakami sobie poradziliśmy, było to żmudne, bo plęgły sie jak na drożdżach, ale teraz spokój, a co do kamieni na podłoże to mąż przegotowywał je w soli, tak słyszał że tak dobrze.
Roślinki słabo rosną, mąż cos tam wsypuje, ale efektu wiekszego nie ma.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najfajniejsze było jak rybki zaczęły się mnożyć Bardzo uśmiechnięta . Takie maciupeńkie te rybunie były...

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może mają złe oświetlenie? U mnie tak było. Stało akwarium w jednym miejscu i roslinki rosły jak na drożdzach w bardzo krótkim czasie zalesiliśmy pięknie akwarium. Ale gdy przyszedł remont i zmieniliśmy miejsce na akwarium roślinki zaczęły marnieć. Niby dodatkowe lampki trochę pomogły, ale już się nigdy roślinki nie rozwijały tak jak poprzednio.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Najfajniejsze było jak rybki zaczęły się mnożyć Bardzo uśmiechnięta . Takie maciupeńkie te rybunie były...

jak mąż rozmnażał skalary to musiał przenieść ikre do innego, bo skalary w ciągu doby by ją zjadły, jak sie wykluły z ikry to można było pod lupą ich oglądać, były mikroskopijne.
a co do oświetlenia to nie wiem, kupilismy specjalne do akwarium, znowu facet w sklepie powiedział że jak za dużo glonów to za dużo światła i bądź tu mądry hehe
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 09-02-2007, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chciałam Wam pokazać jakie mam rybki, ale one nie postoja w miejscu i zdjęcia sa niewyraźne
Skonsternowana

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: