Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wołyń Smarzowskiego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malakobietka

PostWysłany: Czw 01-09-2016, 15:26    Temat postu: Wołyń Smarzowskiego Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba najbardziej oczekiwany film tego roku. Wybieracie się? Lubicie filmy Smarzowskiego?

Podpis Duma jest zawsze idiotycznym gestem, jeśli przyjąć punkt widzenia człowieka praktycznego.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 11-09-2016, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A to najbardziej oczekiwanym filmem nie jest Smoleńsk? Śmiejąca się Śmieję się. Bardzo szczęśliwa

Wołyń ma dobrą zapowiedź. Zwiastun jest mocny, brrr. Aż mi ciarki przeszły.
Z jednej strony doceniam kino historyczne, z drugiej boję się takich filmów bardziej niż horrorów. Bo są na faktach.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Nie 11-09-2016, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś widziałam zwiastun i zaciekawił mnie. Pewnie obejrzymy. Puszcza oko
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 19-09-2016, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Dziś widziałam zwiastun i zaciekawił mnie. Pewnie obejrzymy. Puszcza oko

Ja się boje, jak zawsze Smarzowskiego, ale tak mocno mnie poruszył, że jadę do Gdyni na festiwal, akurat w sobotę mam ślub w sopocie, więc w piątek kino...
Powrót do góry

ance

PostWysłany: Pon 19-09-2016, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trzeba przyznać, kto jak kto, ale Smarzowski jest doskonałym obserwatorem - myślę, że strach przed jego filmami wynika też po części z tego, że wyciąga na wierzch to zło, które najchętniej byśmy ukryli a potem każe widzowi skonfrontować się z tym właśnie złem. Skoro przy "lżejszej" tematyce potrafi nas przerazić, to rzeczywiście ciężko sobie wyobrazić, co zrobi z tematem Wołynia.
Z drugiej jednak strony nie wolno nam uciekać przed tym, co boli w naszej historii. Dla nas to będzie tylko i aż film, dla innych to była rzeczywistość, w której przyszło im żyć.
Pretty woman - zazdraszczam festiwalu w Gdyni, ja się pewnie wybiorę do kina po premierowym weekendzie, gdy już nie będzie tłumów i będzie można na spokojnie obejrzeć. W każdym razie Smarzowskiego nigdy nie odpuszczam, więc i teraz się wybiorę.
Powrót do góry

pumeks

PostWysłany: Pon 26-09-2016, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:
Ja się boje, jak zawsze Smarzowskiego, ale tak mocno mnie poruszył, że jadę do Gdyni na festiwal, akurat w sobotę mam ślub w sopocie, więc w piątek kino...

Ha, no to gratulacje! Fajnie trafiłaś z terminem I jak wrażenia po filmie? Ja bardzo czekam aż „Wołyń” trafi do kin. Myślę, że to będzie znakomity film. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomaniaka i każdego Polaka oczywiście Uśmiechnięta No recenzje ma znakomite. Uśmiechnięta
Powrót do góry

pretty woman

PostWysłany: Wto 27-09-2016, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pumeks napisała:
Ha, no to gratulacje! Fajnie trafiłaś z terminem I jak wrażenia po filmie? Ja bardzo czekam aż „Wołyń” trafi do kin. Myślę, że to będzie znakomity film. Pozycja obowiązkowa dla każdego kinomaniaka i każdego Polaka oczywiście Uśmiechnięta No recenzje ma znakomite. Uśmiechnięta

I jeszcze pogoda się udała Puszcza oko Tyle jest recenzji, że nie wiem co napisać, dodać - wszystko prawda. Zaczyna się urczą sielanką i stopniowo atmosfera się zagęszcza, by w drugiej połowie eskalować.
Sala była pełniutka po pierwszy rząd. Po seansie 5 minut ciszy i wszyscy wychodzili tak spokojnie...
Powrót do góry

pumeks

PostWysłany: Wto 11-10-2016, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:
I jeszcze pogoda się udała Puszcza oko Tyle jest recenzji, że nie wiem co napisać, dodać - wszystko prawda. Zaczyna się urczą sielanką i stopniowo atmosfera się zagęszcza, by w drugiej połowie eskalować.
Sala była pełniutka po pierwszy rząd. Po seansie 5 minut ciszy i wszyscy wychodzili tak spokojnie...

Teraz i ja jestem już po seansie. No i co tu napisać? Wszystko będzie banałem przy tej historii... Film jest niezwykły, emocje tak silne od początku do końca. Nie pamiętam kiedy przeżyłam coś takiego w kinie. Chyba „Misja” z przepiękną muzyką Ennio Morricone wywarła na mnie takie wrażenie, ale to było lata temu. „Wołyń” to film, który po prostu trzeba zobaczyć. Cała sala została do końca napisów, wszyscy potem wychodzili w kompletnej ciszy...
Powrót do góry

pretty woman

PostWysłany: Pią 14-10-2016, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pumeks napisała:
Teraz i ja jestem już po seansie. No i co tu napisać? Wszystko będzie banałem przy tej historii... Film jest niezwykły, emocje tak silne od początku do końca. Nie pamiętam kiedy przeżyłam coś takiego w kinie. Chyba „Misja” z przepiękną muzyką Ennio Morricone wywarła na mnie takie wrażenie, ale to było lata temu. „Wołyń” to film, który po prostu trzeba zobaczyć. Cała sala została do końca napisów, wszyscy potem wychodzili w kompletnej ciszy...
Wszyscy to mówią po seansach wołynia jak słyszę...
cóż nie da się pozostać obojętnym na ten film.
Powrót do góry

malaola

PostWysłany: Czw 27-10-2016, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już 3 tydzień wybieram sie na Wołyń i wybrać sie nie mogę, wczoraj moja koleżanka z pracy była i dziś cały dzień przezywa i opowiada, że kto nie byl to musi koniecznie iść póki graja i tak sobie myślę, że trzeba jutro lub w sobotę zobaczyć to dzieło, bo coś czuję, że później będę żałować, że nie widziałam Smutna
Powrót do góry

Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 29-10-2016, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też się długo wybierałam. Czułam zaciekawienie i przerażenie jednocześnie. Odważyłam się i ostatecznie cieszę się, że poszłam. W końcu ktoś podszedł do tematu refleksyjnie i nie tylko pokazał skutki wzajemnej nienawiści człowieka do człowieka, ale również mówił o przyczynach. Ciekawe ile osób wyciągnie z tego wnioski. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: