Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wspolna Kasa!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mężatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 01-06-2011, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co prawda z M. nie jesteśmy jeszcze małżeństwem, ale od jakiegoś czasu mieszkamy ze sobą i już jakiś czas temu podzieliliśmy się kto za co płaci. Konta mamy osobne, jednak jeśli jedno albo drugie chce coś droższego kupić to wtedy to obgadujemy. Kiedyś rozmawialiśmy o wspólnym koncie, ale na razie każde woli mieć osobne. W sumie i tak wiem na co ile wydaje kasy (ze swojego konta), bo to ja zajmuję się finansami i zapisywaniem ile i na co. M. płaci rachunki, a ja za to zajmuję się kupowaniem jedzenia i ewentualnie innych drobiazgów do domu. Czasami M. też kupi jedzenie za swoje i nie marudzi. Złośliwa

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dagi13

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mamy wspólne konto, ale to ja nim raczej rządzę. Mąż czasami zapyta ile mamy na koncie i to wszystko co go interesuje. Ja płacę rachunki itd.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po zamieszkaniu razem, zalozylismy wspolne konto. Co miesiac przelewamy tam pewna kwote i z tego zyjemy. Poza tym kazde ma swoje konto. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dagi13 napisała:
Mamy wspólne konto, ale to ja nim raczej rządzę. Mąż czasami zapyta ile mamy na koncie i to wszystko co go interesuje. Ja płacę rachunki itd.
U nas jest tak samo. Uśmiechnięta
Mąż ma wgląd do konta i swoją kartę, ale rachunki płacę ja. Uśmiechnięta
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas to tez ja odpowiadam za oplaty. W domu rodzinnym to robilam i tak juz zostalo. Uśmiechnięta
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 22-03-2013, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas też ja odpowiadam za rachunki i zakupy też ostatnio są na mojej głowie, ale mi tak odpowiada.
Powrót do góry

ewunia198612

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 20-04-2013, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My podpisaliśmy rozdzielność majątkową. Więc konta mamy osobne, ale na życie składamy się po połowie.

Podpis "Człowiek szczęśliwy to taki, który nie chce tego, czego nie ma."

04.04.13 - najszczęśliwszy dzień w moim życiu <3
08.07.15
Powrót do góry

lilianka11

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-04-2013, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My już przed ślubem korzystaliśmy z jednego, otwartego na moje nazwisko konta. Po ślubie upoważniłam męża do podejmowania wszelkich operacji i decyzji odnośnie konta. Opłaty robię ja, nawet kiedy mąż kupuje coś sobie przez internet, również prosi mnie o dokonanie przelewu. Wszystkie pieniądze mamy wspólne.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

emaa

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My trzymamy wszystko razem. Jak malzenstwo to malzenstwo
Powrót do góry

Kaja_xxo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2016, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszystko idzie na pół, każdy ma swoje pieniądze na swoje zachcianki! Uśmiechnięta

Podpis Kaja, 19 lat, Warszawa Uśmiechnięta
Powrót do góry

twojaczarnulka1

PostWysłany: Sob 27-05-2017, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

.

Malzenstwo z oddzielna kasa?

hehe ja w takie dyrdymaly nie wierze.

Kasa jest oczywiscie wspolna (jesli kiedys naucze mojego ukochanego gamonia hasel do jego konta bo juz trace nadzieje), to jest tak oczywiste jak oddychanie.

W nosie z jakimis tam drobiazgami jak oplaty, czy wakacje, no ale jak sie czegos dorobic bez wspolnego konta? W sumie nie chodzi nawet o wspolne konto tylko o wspolne pieniadze.

Moj maz nawet nie zna hasel do wlasnego konta, nie zna bo jak sam twierdzi: przeciez Ty znasz (zwracajac sie do mnie).

Ale... no wlasnie, jest jedno ale... wiekszosc bab sie do takiego ukladu nie nadaje. Niestety.

A madrzy faceci to wiedza hehehe

wiec, coz, jest jak jest.

I macie jak macie hehe

.
Powrót do góry

zrodlana

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Nie 17-12-2017, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mamy oddzielne konta, bo tak było od początku.
Powrót do góry

różyczka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 15-04-2019, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My również mamy osobne konta jednak warto jest otworzyc sobie wspólne konto oszczędnościowe jak sama nazwa wskazuje, takie konto w banku służy do oszczędzania nadwyżek finansowych. Najlepsze konta bankowe o charakterze oszczędnościowym oferują oprocentowanie podobne do lokat, ale w odróżnieniu od lokat umożliwiają wypłacenie środków wraz z odsetkami w dowolnym momencie. Dzięki temu będziecie mieli wiekszą kontrolę nad funduszami.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

Można tutaj porównać sobie ranking takich kont i wybrać najlepiej oprocentowane.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mężatki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: