Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wspólne mieszkanie - a kasa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mieszkamy razem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 09-04-2015, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam sie skoro mieszkacie razem to dlaczego ty masz sam ponosić koszty opłat, powinniście wspólnie, dziewczyny są cwane potrafią wykorzystywać faceta. Porozmawiaj z nią ustal harmonogram wydatków i podziel na dwie osoby ty dajesz 1200 zł i ona z tych pieniędzy robicie opłaty i zakupy, wszyscy tobie napisali to samo że koszty ponosi sie razem zwłaszcza że nie jesteście małżeństwem, i różnie może być.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 09-04-2015, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sandra21 napisała:
Zgadzam sie skoro mieszkacie razem to dlaczego ty masz sam ponosić koszty opłat, powinniście wspólnie, dziewczyny są cwane potrafią wykorzystywać faceta. Porozmawiaj z nią ustal harmonogram wydatków i podziel na dwie osoby ty dajesz 1200 zł i ona z tych pieniędzy robicie opłaty i zakupy, wszyscy tobie napisali to samo że koszty ponosi sie razem zwłaszcza że nie jesteście małżeństwem, i różnie może być.

U nas zawsze czynsz i opłaty byly na pół, a reszta sama się układała, no lae my od zawsze wiedzieliśmy, ze skończy sie dzieckiem i wspólnym mieszkaniem już tak na amen. Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

afadso

PostWysłany: Nie 27-09-2015, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mamy wspólne konto. Nie rozliczamy się. Wiemy, że spędzimy ze sobą całe życie.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 01-10-2015, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A u mnie zależy od związku w którym byłam. Obecnie Wychodzimy z założenia że jego działka są opłaty a moja cala reszta dotycząca gospodarstwa domowego.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

zyraffa

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 02-12-2015, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My zamieszkaliśmy razem i założyliśmy wspólną firmę, więc zawsze rachunki płacimy ze wspólnej kasy, a dopiero później dzielimy się resztą na pół. Z kolei z zakupami jest tak, że zależy kto wychodzi z domu. Podejrzewam, że ja wydaję mniej, bo przeważnie żebym nie dźwigała to robimy zakupy wspolnie i wtedy ja nie płacę.
Powrót do góry

CookieMonster

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 13-12-2015, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mieszkam ze swoim facetem od września, ale postanowiliśmy że dzielimy wszystko na pół. I każdy ma swoją kasę. A gdy zabraknie, to dopiero się wspieramy Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Kubunia

PostWysłany: Czw 07-01-2016, 19:01    Temat postu: Podział. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie jest tak, że opłaty i wszystko na pół. Jak jedzenie, takie na bieżąco do lodówki, to raczej na zmianę. Nie liczymy, że Ty kupiłaś mleko, to wiszę Ci 1,50, ale ja kupiłem coś tam itd.
Powrót do góry

le_male

PostWysłany: Czw 16-06-2016, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim męskim zdaniem - facet opłaca mieszkanie, jedzenie,auto a kobieta finansuje swoje babskie wydatki czytaj kosmetyki, ubrania itp.
Powrót do góry

czeszka

PostWysłany: Wto 02-08-2016, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kwestie finansowe często są trudnym tematem, jak np. chcielibyście zrobić przemeblowanie, to nowe meble kupić za czyje pieniądze? Tylko Twoje czy pół na pół? Chyba że płaci ten, kto wybiera Puszcza oko
Powrót do góry

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 29-08-2016, 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytałam i przykład z meblami mnie trochę rozbawił xD
Wydaje mi się, że wydatki wszyscy, każda taka para powinna ustalić indywidualnie, bo jesteśmy różni. Ja np nie umiałam siedzieć w domu na koszt mężczyzny, zwłaszcza, że on nie był jakimś biznesmenem, którego było stać na to, by utrzymywać nas wszystkich z jednej pensji. Oczywiście na opłaty i jedzenie, to było, ale nie umiałabym prosić mężczyzny o to, by doładował mi telefon (chyba, że to jednorazowa prośba), dał mi na podpaski, fluid, nowe majtki, czy bym ja nie mogła sobie pozwolić na np kupienie tego na co mam ochotę, bo nie mam pieniędzy, a chodziłoby o drobnostkę jak batonik. Dorosłość to jednak dorosłość, a nie branie od męża kasy jakby się było dzieckiem i od rodziców pobierało kieszonkowe, ale to moje spojrzenie na sprawę. U nas więc jest tak, że maż wszystko opłaca, a ja zazwyczaj robię zakupy, no chyba że jakieś większe to wspólnie, no i zazwyczaj ja ubieram dzieci, opłacam ich wyjścia, bo zwykle z takim czymś zwracają się do mnie, więc u nas jest raczej pół na pół, według naszych możliwości, wiadomo, że on wydaje więcej, ale to przez to, że on więcej zarabia i przez to nie jest mu szkoda sprezentować żonie np nowy telefon, a przecież nie powiem "nie chcę", bo za długo jesteśmy razem, by udawać, że czegoś się nie chce gdy się chce, tylko po to, by wyjść na sztucznie przyzwoitą.
Powrót do góry

Nefja

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 21-09-2016, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam tego problemu, zarabiamy oboje ja dostaje we władanie całą kasę i nią zarządzam. Wspólnie robimy zakupy, a takie dylematy jak chciałabym coś, czy chciałbym coś idą pod dyskusję, ale łatwo dochodzimy do kompromisów.
Powrót do góry

małgosiakulik

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 25-09-2016, 15:26    Temat postu: Wspólne mieszkanie - a kasa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

u nas nie ma problemu z kasą, tzn z tym kto za co płaci. Przecież jesteśmy małżeństwem i mamy wspólne pieniądze. Na jedzenie i rachunki nam spokojnie wystarcza, a dodatkowo możemy sobie pozwolić na inne niezaplanowane w budżecie wydatki.
Powrót do góry

Ewka22

PostWysłany: Sro 05-04-2017, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mieszkam z chłopakiem i wszyskimi oplatami się dzielimy po połowie. Co to za pomysł, że Ty masz płacić?!
Powrót do góry

Kiti

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 24-08-2018, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie wszystko powinno być na wspólne bo sądzę, że jak mieszkacie razem to zobowiązujecie się do prowadzenia jednego gospodarstwa domowego więc wszystko powinno byc zapłacone i kupione razem.
Powrót do góry

kobzaop

PostWysłany: Czw 30-05-2019, 9:22    Temat postu: Opłaty Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Razem powinniście to ustalić, ale skoro tobie to przeszkadza, to oczywiście, że wszystkie opłaty powinniście dzielić na pół.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mieszkamy razem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Skocz do: