Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wspólne mieszkanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mieszkamy razem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Wspólne mieszkanie przed ślubem
jestem za, sama stosowałam
31%
 31%  [ 85 ]
jestem za, niestety nie miałam możliwości próby
11%
 11%  [ 31 ]
jestem za, własnie mieszkam z moim ukochanym a ślub kiedyś
36%
 36%  [ 98 ]
jestem za, kiedyś razem zamieszkamy
13%
 13%  [ 38 ]
jestem przeciw, mieszkanie przed slubem sie nie sprawdziło
0%
 0%  [ 1 ]
jestem przeciw, nie praktykowałam i nie zamierzam
6%
 6%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 272

Autor Wiadomość
aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to skoro musisz za nie płacic to tym bardziej bym je wynajęła. Placic czynsz i nie mieszkać, totalnie niezrozumiałe są dla mnie takie rzeczy. Przewraca oczami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie...Do tego gdybyśmy chcieli w końcu zamieszkać razem, musielibyśmy coś wynająć. Płaciłabym za tamto, dodatkowo za wynajęte i jeszcze odstępne komuś, mając własne mieszkanie. Chciałam wynająć, to babcia powiedziała że nie, bo ona chce tam przychodzić. Powiedziałam że nie bardzo uśmiecha mi się płacić za nie, jeśli tam nie mieszkam bo nie chce mieszkać sama i zawsze temat kończy się tym, że mówi że pójdzie do notariusza i wszystko odwoła.
Szczerze mówiąc, to bez sensu że ono stoi puste, trzeba za nie płacić i jest nieużytkowane.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziwna sprawa, prawnie to mieszkanie jest Twoje ale babcia tam przychodzi, z sentymentu?
Jestes Jej jedyna wnuczka? Tylko Ty chcesz mieszkac z chlopakiem?

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziadki mieli duży majątek, przekazali mi pieniądze w darowiźnie, a ja sama kupiłam już mieszkanie. Babcia tam przychodzi bo jest tam ładnie, spokojnie cicho, jest dużo zieleni. Nie przeszkadza mi to, że chce tam przychodzić, ma do tego prawo. Ale przeszkadza mi sytuacja, że chcemy z M. zamieszkać razem i poki co jedynym wyjściem jest płacenie komuś odstępnego, podczas gdy moje stoi puste. Mało tego, zdążyłam w nim pomalować ściany, kupić łóżko i meble. Meble w ratach 0 % niedrogo. Po ślubie będziemy mogli (i to tylko kościelnym, po cywilnym dalej nie pozwoli. Zszokowana ), ale ślub to nie jest takie ''chop siup'', potrzeba czasu i pieniędzy. No i ma być bo my chcemy, a nie babcia. Bardzo smutna
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A dziadek? Przeciez to nie byla darowizna tylko babci tak? Babcia normalnie ma klucze do tego mieszkania?
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatiii, a nie możecie zamieszkać razem bez zgody babci? Podejrzliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatii, zapraszam do założenia osobnego tematu o sytuacji z mieszkaniem i babcią. Nie róbcie OT. Puszcza oko
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Sob 21-06-2014, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzeczywiście zrobiłam trochę spam, Bardzo szczęśliwa nie piszmy więc już na ten temat, ale wątku osobnego też nie będę robić bo raczej tutaj nic się nie zmieni. Ślubu też nie odkładamy jakoś daleko, więc wtedy tam zamieszkamy. Gdyby to byli moi rodzice to stawiałabym na swoim, że zarabiamy na siebie, jesteśmy się w stanie utrzymać i chcemy mieszkać razem. Myślałam nad tym wczoraj długo i tak naprawdę nic nie wymyślę, tylko poczekam.
Powrót do góry

ladyinred

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 18-07-2014, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O matkooo paranoja, współczuję. Jakie to jest głupie, kiedy starsi narzucają młodym swoje pokręcone poglądy. Przecież nie mamy XIX wieku, większoć młodych ludzi tak mieszka, już nie przesadzajmy...
agatiii7 napisała:
Płaci połowę czynszu, drugą połowę i media ja płacę.
Na początku tam zostawałam z chłopakiem, ale były takie akcje,że dziadek dzwonił i uprzedzał że babcia wyszła sprawdzać mnie. I nie weszła do środka tylko stała i słuchała pod drzwiami, a potem dookoła bloku chodziła i zaglądała do okien, czy czasem tam mojego chłopaka nie ma.
Głupia sytuacja. Bardzo smutna Uważam, że babcia przesadza z tą religijnością w życiu codziennym, nawet dziadek tak uważa. Ale co mogę zrobić, dostałam mieszkanie, w którym kiedyś po ślubie zamieszkamy i jestem ogromnie wdzięczna, ale chcielibyśmy też przed ślubem zamieszkać razem. Smutna
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 26-03-2015, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Istotnie wiele par decyduje się na wspólne zamieszkanie przed ślubem,coraz więcej ludzi akceptuje ten wybór, moim zdaniem to dobra decyzja lepiej poznają swoje cechy charakteru wady zalety będą mogli się przekonać czy pasują do siebie, ile ich dzieli a ile łączy,będą dzielić się obowiązkami, uczą się wzajemnie od siebie i o sobie czegoś nowego.Tak na prawdę to świetny sprawdzian nas samych jak sobie poradzimy pod jednym dachem w końcu z obcą osobą o innych przyzwyczajeniach innym charakterze i czas pokaże jak zdamy ten egzamin z wspólnego życia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

cersei

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za, kupiliśmy mieszkanie, a nie jesteśmy jeszcze nawet zaręczeni. Dzięki wspólnemu mieszkaniu poznaliśmy się na tyle, że jestem pewna, że to ten jedyny.
Powrót do góry

Ewka22

PostWysłany: Wto 09-05-2017, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za, mieszkanie razem pokazuje nam dokładnie jaki nasz partner jest, nie bierzemy tzw kota w worku. Mamy okazję przekonać się czy razem jest nam dobrze... W momencie kiedy nie mamy takiej możliwości dużo rzeczy się może okazać zupełnie inne niż nam się wydawało.
Powrót do góry

Jadzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 05-07-2018, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może będę niemiła, ale ludzie którzy mówią, że nie powinno się mieszkać razem przed ślubem to dinozaury Wściekła

Podpis cześć jestem Jadwiga Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Mieszkamy razem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Strona 22 z 22

Skocz do: