Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wzdecia...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się męczę dość często z wzdęciami, a od kiedy jestem na diecie to jeszcze częściej, pomimo iż jem zdrowo.
Espumisan w ogóle mi nie pomógł, więc zaczęłam szukać informacji jak sobie z tym poradzić i wyczytałam, że na takie problemy pomaga siemię lniane.
Więc zaczęłam stosować kurację. Jem siemię od 4 dni i nie mam ani wzdęć, ani zaparć.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Domatorka22

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niektóre potrawy, takie jak kapusta czy fasola sprzyjają tworzeniu się wzdęć, może więc warto przemodelować swoją dietę pod tym kątem? Inną przyczyną może być połykanie nadmiernych ilości powietrza podczas jedzenia - często jesz w biegu? Doraźnie na wzdęcia naprawdę dobrze sprawdza się cola, ale ważna jest też profilaktyka.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Domatorka22 napisała:
Niektóre potrawy, takie jak kapusta czy fasola sprzyjają tworzeniu się wzdęć, może więc warto przemodelować swoją dietę pod tym kątem? Inną przyczyną może być połykanie nadmiernych ilości powietrza podczas jedzenia - często jesz w biegu? Doraźnie na wzdęcia naprawdę dobrze sprawdza się cola, ale ważna jest też profilaktyka.

Ja robiłam wszystko co jest wskazane, żeby wzdęć nie było i nic nie pomogło oprócz siemienia.
Powrót do góry

Domatorka22

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też kiedyś piłam siemię, co prawda nie ze względu na wzdęcia, ale na problemy z żołądkiem i muszę przyznać, że naprawdę działa, problemów z trawieniem nie miałam żadnych. Tylko że nie dałam rady przyzwyczaić się do tej dziwnej konsystencji Uśmiechnięta Takie to siemię...glutowate jakieś.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Ja się męczę dość często z wzdęciami, a od kiedy jestem na diecie to jeszcze częściej, pomimo iż jem zdrowo.
Espumisan w ogóle mi nie pomógł, więc zaczęłam szukać informacji jak sobie z tym poradzić i wyczytałam, że na takie problemy pomaga siemię lniane.
Więc zaczęłam stosować kurację. Jem siemię od 4 dni i nie mam ani wzdęć, ani zaparć.

Moja mama też pije napar z siemienia lnianego, bardzo sobie chwali, podobnie siemię pomaga wygładzić cerę.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 23-02-2011, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lis a jak robisz to siemię? I jak to smakuje?
Mnie też czasami męczą wzdęcia, kiedyś wyczytałam o koprze włoskim. Nawet kupiłam, ale nie mam odwagi tego wypić Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 28-02-2011, 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Lis a jak robisz to siemię? I jak to smakuje?
Mnie też czasami męczą wzdęcia, kiedyś wyczytałam o koprze włoskim. Nawet kupiłam, ale nie mam odwagi tego wypić Puszcza oko.

Koper też stosowałam, ale nic mi nie pomógł. Tym bardziej, że ja mam jeszcze przy tych wzdęciach wieczne, długotrwałe zaparcia.

Siemię lniane kupiłam w ziarenkach. Czasami można je spotkać na niektórych bułkach pełnoziarnistych. Za bardzo nie bawię się w przyrządzanie, bo nie przeszkadza mi to, że jest w postaci ziarenek. Wsypuję 2 łyżki do szklanki i zalewam gorącą wodą. Wody daję tyle, żeby tylko zakryła poziom ziarenek, bo i tak w nie wsiąknie i jej nie będzie. Robi się z tego taka dziwna kisielowa konsystencja, ale mi to nie przeszkadza. Zjadam to starając się dosyć dokładnie pogryźć. Wiem, że można jeszcze to siemię zmielić w młynku i dopiero zalać, wtedy podobno wychodzi jak kisiel, można dodać np. miodu i podobno jest nawet smaczne, ale nie próbowałam, bo dla mnie smak nie jest tragiczny.
Ważne, żeby przez pierwszy tydzień czy dwa kuracji jeść to 3 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 28-02-2011, 2:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Siemie mozna kupic juz mielone, sa tez wielosmakowe. Puszcza oko

Lis ja dodaje siemie do jogurtu, salatek.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 28-02-2011, 2:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka ooo to ja tu nie widziałam zmielonego, a tym bardziej smakowego. Ta Polska to zacofana jednak Puszcza oko.
Też myślałam, żeby dodawać do potraw, ale mam takie przekonanie, że jak zjem je oddzielnie, to lepiej zadziała. Nie wiem czemu tak mi się ubzdurało Śmiejąca się .
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 28-02-2011, 3:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lis ja mam go z Polski, tutaj sa zacofani. Złośliwa

Moze i lepiej zadziala, ale jak ktos sie nie moze przelamac do tego krochmalu to to moze byc jakies rozwiazanie. Puszcza oko

A co do Twojego drugiego problemu to kup sobie czopki glicerynowe dla doroslych.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 28-02-2011, 3:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
A co do Twojego drugiego problemu to kup sobie czopki glicerynowe dla doroslych.

Zuzka no way Zdegustowany . Mam do nich uraz z dzieciństwa, ale dziękuję za radę Uśmiechnięta. Już mi to siemię pomogło na szczęście i smak mi nie przeszkadza.
Powrót do góry

mankja

PostWysłany: Pią 11-03-2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na takie dolegliwości zawsze polecam bioprazol, bo po pierwsze jest skuteczny a po drugie można go wszędzie kupić ( widziałam nawet że na stacjach benzynowych go sprzedają ). Mnie wzdęcia ( najczęściej w połączeniu ze zgagą ) dopadają po bardzo obfitych posiłkach. Zazwyczaj jedna tabletka bioprazolu i po 15-20 min. nie ma śladu po problemach. Plusem bioprazolu jest także dobra cena, np. w aptece za grosze w knurowie płacę ok 8 zł za opakowanie
Powrót do góry

malaga

PostWysłany: Wto 29-03-2011, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobry jest espumisan i bezpieczny bo daje się go nawet niemowlętom przy kolkach.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 21-06-2011, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Zuzka ooo to ja tu nie widziałam zmielonego, a tym bardziej smakowego. Ta Polska to zacofana jednak Puszcza oko.

Mama mi kupiła mielone siemię. Gluty się z tego robią Śmiejąca się, ale dałam radę Puszcza oko.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 21-06-2011, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Mama mi kupiła mielone siemię. Gluty się z tego robią Śmiejąca się, ale dałam radę Puszcza oko.

I rzeczywiście pomaga?

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: