Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzdecia...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrzypka

PostWysłany: Nie 25-05-2014, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mayka a jak niby działa ten symetykon, że niby jest taki bezpieczny?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Mayka

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Simetykon – substancja aktywna w espumisanie, która działa mechaniczne, zmniejszając napięcie powierzchniowe bąbelków w brzuchu, dzięki czemu łatwo pozbywamy się gazów lub są one wchłaniane. Nie wchłania się do krwi, dlatego jest bezpieczny dla dzieci i kobiet w ciąży!

Podpis Blanuś 04.08.2007 Paulinka 23.01.2003
Powrót do góry

skrzypka

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja myślałam, że to jakaś homeopatia jest Śmiejąca się.
Powrót do góry

Mayka

PostWysłany: Czw 29-05-2014, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

skrzypka napisała:
A ja myślałam, że to jakaś homeopatia jest Śmiejąca się.
E no co ty.

Najbardziej sprawdzone sposoby na wzdęcia brzucha oraz metody walki ze wzdęciami, uczuciem pełności i ciężkości w brzuchu.

Regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie, bez pośpiechu oraz stresu, z dokładnym rozgryzaniem pokarmu wspomaga właściwe oraz kompleksowe procesy trawienne.

Ograniczanie w diecie kalafioru, kapusty, cebuli, fasoli, czy razowego pieczywa oraz odpowiednie doprawianie posiłków np. majerankiem, imbirem lub tymiankiem jest skutecznym rozwiązaniem zapobiegania wzdęciom.

Zwiększanie aktywności fizycznej np. półgodzinny spacer po posiłku poprawia samopoczucie i przemianę materii.

Wykluczenie spożywania dużej ilości napojów gazowanych oraz gum do żucia, które powodują połykanie powietrza i współtworzą wzdęcia.

Do ciekawych sposobów zapobiegania wzdęciom należą metody stosowane indywidualnie, często rzadko spotykane i mniej znane. Mamy polecają swoim dzieciom na przykład wypicie połowy szklanki soku z cytryny rozcieńczonej z wodą. Spożycie takiego napoju każdego ranka na czczo, żucie plasterków imbiru lub mięty po posiłku, stosowanie miodu naturalnego zamiast cukru nie tylko zapobiega powstawaniu gazów, ale także korzystnie wpływa na zdrowie organizmu. Na wzdęcia nasze babcie z kolei polecają także polskie specjały – jak sok z kapusty kwaszonej czy wodę z kiszonych ogórków.

Wydaje się, że domowe sposoby na wzdęcia brzucha nie wymagają wielu poświęceń. Wystarczy przygotowywać lekkostrawne posiłki, dodawać do nich szczyptę odpowiednich ziół, a całość popijać naparami wspomagającymi trawienie. Praktyka pokazuje jednak, że trudno nam regularnie stosować dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Dobór odpowiednich składników, przygotowanie posiłków i spożywanie ich w spokoju kosztuje nas dużo wysiłku i czasu, którego tak często nam po prostu brakuje.

Podpis Blanuś 04.08.2007 Paulinka 23.01.2003
Powrót do góry

skrzypka

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

WOW, niezły research zrobiłaś Uśmiechnięta
Sposób, żeby doprawiać ziołami posiłki, to super pomysł. Trzeba się tego trzymać! Ale sok z kapusty? Przecież kapucha też chyba jest wzdymająca, czy nie?
Powrót do góry

miksio104

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 03-06-2016, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Można też zastosować coś na poprawę trawienia by nie było wzdęć ja jak mam problemy z trawieniem i na poprawę pracy jelit stosuje np trilac. Dobrze też się sprawdził przy biegunce.
Powrót do góry

CookieMonster

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 07-03-2017, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ok wzdęcia wzdęciami a co na bulgotanie w brzuchu? Albo takie jeżdzenie w nim? Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale ostatnio tak mam ;/ A jak jest cicho to aż mi głupi, bo słychać Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 10-07-2017, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie też od jakiegoś czasu męczą wzdęcia i gazy po jedzeniu, zdarza się coś zjeść smażonego, tłustego bo nie mam zupełnie czasu na gotowanie. Myślicie ze mogę mieć jakieś problemy z trawieniem? Wydaje mi się, ze to grubsza sprawa, skoro przytrafia mi się to dość często..
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 10-07-2017, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mama ostatnio chodzi i gada że nie jest zdrowy świezy chleb, na pytanie czemu nic nie odpowiedziała, wiec musiałam sobie doczytać.
Otóż świezy chleb może powodować wzdęcia, ponieważ fermentuje w naszym organizmie Puszcza oko Lepszy jest taki 3 dniowy
Powrót do góry

igula11

Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 19-10-2017, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

u mnie na wzdęcia sprawdza się też Sylimarol. Generalnie cierpię na niestrawność więc biorę go regularnie ale sprawdziłam też , że skutecznie likwiduje wzdęcia. Do kupienia w aptece bez recepty Uśmiechnięta
Powrót do góry

Urszula1661

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 26-01-2018, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć, odkąd regularnie ćwiczę i piję herbatki ziołowe (rumianek, pokrzywę, miętową) nie mam wzdęć i uczucia "ciężkości" na żołądku. Więc może chodzi o to. Uśmiechnięta
Powrót do góry

DariaKuleczka85

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 26-01-2018, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mialam takie dolegliwości jak wzdęcia, refluks, pieczenie w żołądku po jedzeniu i bardzo mnie to martwiło bo podejrzewałam u siebie najgorsze schorzenia. Zmusiłam się i zrobiłam gastroskopie i nic nie wyszło wiec szukałam dalej i brałam leki, które nie pomagały. Moja znajoma opowiedziała mi o leczeniu naturalnym w Centrum Terapii Naturalnych Lalimed w Turce pod Lublinem. Pojechałam tam i zrobiono mi bardziej szczegółowe badania, których poprzedni lekarz nie zlecał. Wyszło, że mam bakterie Helicobacter pylori. Bardzo się przestraszyłam ale zostało włączone odpowiednie leczenie i wszystkie dolegliwości zniknęły.
Powrót do góry

Assure

PostWysłany: Sro 07-02-2018, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie. Ostatnim czasy niestety coraz częściej pojawia się u mnie ból z lewej strony brzucha... Niezbyt niestety wiem jak sobie z tym skutecznie poradzić oraz co może być powodem takiego stanu rzeczy... Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie tematycznym? Ja się właśnie zastanawiam czy na przykład coś z tego zestawienia tematycznego byłoby warte uwagi https://wylecz.to/pl/choroby/uklad-pokarmowy/co-jest-po-lewej-stronie-brzucha-i-co-boli-i-kluje-w-lewym-boku.html Oczywiście i tak będę z tym szła do lekarza...

Podpis Wyobrażanie sobie przyszłości to rodzaj beznadziejnej tęsknoty.
Powrót do góry

oleczka26

PostWysłany: Sob 10-03-2018, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

też niestety miewam ostatnio ten problem i ostatnio jak umówiłam wizytę domową dla mojego przyziębionego dziecka poprzez aplikację lekarzObok to przy okazji zapytałam lekarza o te wzdęcia. Poradził mi pić ziółka i zmienić dietę na bardziej lekkostrawną, a jesli to nic nie da to trzeba będzie zrobić specjalistyczne badania
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: