Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Wzdecia...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sasanka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 15-03-2010, 20:11    Temat postu: Wzdecia... Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

od pewnego czasu mniewam uporczywe wzdecia...nie wiem jak sobie z tym poradzic;/
Znacie jakies skuteczne metody zwalczenia tego dosc krepujacego problemu?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Madzio

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 15-03-2010, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1. Zmiana diety. Spojrzyj na swój jadłospis i staraj się wyeliminować produkty powodujące tą dolegliwość.
2. Staraj pić się herbatki ziołowe. Np z kopru. Odrobiną jakiś ziółek, są czasem gotowe mieszanki w aptekach.
3. Doraźnie na wyjściu możesz zażyć Espumisan +Rapacholine( działa na wątrobę).

4. Staraj się jeść więcej jogurtów, śliwek i np moreli.Ogólnie dieta powinna być lekkostrawna, bardziej płynna i bez np kapust, grzybów, grochu itd.

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 16-03-2010, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim nie powinnaś jeść takich miękkich bananów, ani jabłek, pomarańcze , mandarynki również nie. Nie możesz mieszać w tym samym dniu słodyczy z owocami. Objadanie na noc też nie wskazane. Ruch pomaga.
Dużo wody mineralnej. Serek activia. Mi np. espumisan nic nie pomagał. Ale takie małe zielone tabletki na niestrawność nie pamiętam jak się nazywają ale dostaniesz w aptece bez recepty. A jeśli nie przejdzie , i nic nie pomaga, warto iść na gastroskopie.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

sasanka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 16-03-2010, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W sumie staram sie jesc "normalnie" i zdrowo, ale same dobrze wiecie jak to jest z nami kobietami Uśmiechnięta
A slyszalam ze serek activia nie pomaga wszystkim...zmniejszaja ale nie eliminuja wzdec...
Espumisan i Rapacholine to chyba jakies nowe leki? Jeszcze o nich nie slyszalam...pomagaja?
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 17-03-2010, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja espumisan biorę czasem i mi pomaga. Puszcza oko

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Sro 17-03-2010, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dietę trzeba zmienić Uśmiechnięta A Espumisan pomagał mojej babci, osobiście nie widziałam super efektów.

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

docha84

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 17-03-2010, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę od kilku dni espumisan easy, jak na razie sprawdza się rewelacyjnie i mam nadzieję, że tak pozostanie, można go brać spokojnie, bo z tego co wyczytałam to on się nie wchłania, tylko działa mechanicznie, rozbija pęcherzyki z gazem, które powodują wzdęcia.
Powrót do góry

sasanka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 18-03-2010, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

w jakiejs gazecie widzialam probke...chyba w newsweeku, brat kupil ja dzis..nie wiem sprobuje. Jedna saszetka chyba nie zaszkodzi? ;P

Uwagi  Proszę stawiać wielkie litery na początku zdań i kropki na końcu.
efrell.
Powrót do góry

Madzio

PostWysłany: Czw 18-03-2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Możesz w Aptece na saszetki kupić. Espumisan jest też w formie małych tabletek. Rapacholine to zestaw ziół pomagają na wątrobę. Mój tato kiedys zaproponował mi, żeby nie brać 2 espumisanów tylko jedną Rapacholine i Jeden Espumisan. Działa, a i ochronne działanie na wątrobę jest zapewnione Uśmiechnięta.

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepsze na wzdęcia jest coca-cola i to ta w tych małych, szklanych buteleczkach. Trzeba ją otworzyć i od razu wypić z tym gazem i isc sie "wybekać" w jakieś ustronne miejsce. Espumisan pomaga, ale łatwo organizm sie do niego przyzwyczaja. Wierzcie mi moja babcia probowała już w swoim życiu wszystkiego, bo ma straszne wzdęcia i tylko cola jej pomaga:P Wyobrażacie sobie taką 75 letnią babcie (od razu mówie , ze całkiem na chodzie) z całą siatką coca-coli:P

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Lemonka

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sasanka napisała:
w jakiejs gazecie widzialam probke...chyba w newsweeku, brat kupil ja dzis..nie wiem sprobuje. Jedna saszetka chyba nie zaszkodzi? ;P

Pewnie, ze nie zaszkodzi;) spróbowałaś już? ja kupiłam wczoraj właśnie bo tak sie objadłam pizzy, że mój brzuch wołał o pomoc różnymi odgłosami:P mi pomogło i teraz mogę szczerze polecaćPuszcza oko
Powrót do góry

docha84

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Coca cola w ciąży pomagała mi na mdłości, więc coś chyba w tej metodzie jest, ale z drugiej strony to od gazowanych napojów też mam wzdęcia...
a próbki espumisanu easy widziałam w kilku gazetach w kiosku pod blokiem... zresztą nawet nie gratisowy espumisan easy można kupić tam kupić.
Powrót do góry

sasanka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 19-03-2010, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio a czy takie mieszanie lekow jest zdrowe? tzn wiem ze niektorych lekow nie mozna mieszac...
coca cola jest pyszna ale niszczy zoladek;/ w sumie cos za cos;P
Powrót do góry

Miśka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 23-03-2010, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W małych ilościach może aż tak nie zniszczy...Złośliwa
Cola lekiem na całe zło Bardzo szczęśliwa .
Jak się objem czegoś co mi siedzi na żołądku, mam wzdęcia i ogólnie w brzuchu dużo się dzieje to cola też się sprawdza u mnie.

Pamiętam też taką sytuację, że byłam na obozie w Bułgarii i młodsze dzieci, które jadły miejscowe \"zdrowe\" jedzenie, były całe pochorowane, a młodzież starsza objadająca się fast foodami, colą i wódką, była zdrowa Złośliwa .

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

docha84

PostWysłany: Wto 23-03-2010, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bo wódka zabiła wszystkie "ichnie" bakterie, na wycieczce w Egipcie na wstępie podali nam wódkę, bo tam jest inna flora bakteryjna.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: