Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Yasminelle
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Assha

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 26-01-2009, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nadzerka to powazna sprawa, choc zdarza sie czesto. Nie radze odpalać, ani wymrażac. Ja poszlam do najlepszej ginekolog w miescie (najlepszej zdaniem wielu osob) i powiedziala, ze nie chce robic wypalania, bo to stara metoda, a odmrazanie sie "babra", wiec usunela mi to chemicznie. poszlam DWA razy i przez 10MINUT dotykala mnie jakims wacikiem, poszczypało troszkę i BACH- usuniete. Za preparat zaplacilam 100 zl (po dwie ampulki za 50zl) plus wizyta 80zl - za zdrowie trzeba placic, ale nie daj sie namowic na "BABRANIE" - jesli oczywiscie masz nadżerke
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Madzio

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 09-02-2009, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj właśnie poprosiłam o wypisanie doustnych środków antykoncepcyjnych moją gin. No i dobrała własnie Yasminelle. Szukałam w internecie skutków ubocznych osób, które zażywają, bądź zażywały te tabletki. Niestety jest to lek, który od niedawna figuruje na naszym rynku i nie znalazłam tego czego szukałam. Toteż pytanie do was, czy ktos doświadczył tych skutków ubocznych? Chodzi mi o bóle głowy, łydek itp, charakterystyczne dla wielu tabletek antykoncepcyjnych. A poza tym, to mam nadzieję, że chociaż odrobinę powiększą mi się piersi Puszcza oko Aczkolwiek przytyć bym nie chciała. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 10-02-2009, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio, czemu szukasz tego w internecie?
Wszystkie skutki uboczne musze być dokładnie wypisane na opakowaniu leku i w ulotce informacyjnej, będzie tam też podana częstość występowania tego rodzaju problemów. Te dane są najbardziej wiarygodne, jako, że przeprowadzone na dużych grupach kobiet i statystycznie dają wiarygodny wynik.

A czy trafi to na Ciebie, nie wiesz. Wszystko zależy od kobiety indywidualnie. Na Twoim miejscu, po prostu bym uważnie bym obserwowała wszystkie zmiany w Twoim ciele w pierwszych miesiącach brania tabletek.

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

unifine

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio - ja biorę od X lat Yasmin czyli mocniejszę wersję Yasminelle - i nie mam żanych skutów ubocznych. Tabletki są OK a po ciąży pomogły mi szybko doprowadzić piersi do normy Bardzo szczęśliwa .
Powrót do góry

agnieszkaaba

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sro 17-06-2009, 20:21    Temat postu: Yaz Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej, a ja od 3 miesięcy biorę i mam skutki uboczne, 90% tego co jest na ulotce
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 17-06-2009, 21:56    Temat postu: Re Yaz Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agnieszkaaba napisała:
Hej, a ja od 3 miesięcy biorę i mam skutki uboczne, 90% tego co jest na ulotce

To może spróbuj zmienić na inne?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 17-06-2009, 22:00    Temat postu: Re Yaz Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
To może spróbuj zmienić na inne?

Radziłabym dokładnie to samo. Według mnie masz źle dobrane po prostu i stąd te objawy.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

agnieszkaaba

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 18-06-2009, 22:50    Temat postu: Yaz Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej ,dzięki za rade już odstawiłam, poszłam dziś do lekarza a on mnie pocieszył że dzięki nim mogę mieć zakrzepice, i jedyne co mi po tych tabletkach zostało to mnóstwo badań do zrobienia. Płacze lub Bardzo smutna
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agnieszko to dobrze, że poszłaś do lekarza! Teraz rób cierpliwie badania, nie zamartwiaj się, bo będziemy trzymać kciuki za pozytywne wyniki Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

latika

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 19-07-2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę Yasminelle od tygodnia i tak mnie bolą piersi, że gdy szybko schodzę po schodach, biegnę, skaczę itp. bolą jak cholera! Ale zauważyłam, że urosły i oby tak dalej.

Tylko mam dziwne plamienie po tych tabletkach, zaraz po okresie - niby normalne.
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 20-07-2009, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zartujecie? Ze piersi po nich rosna ;/ mi przepisala dzis Yasmine, bo po Harmonecie dostawalam strasznych bolow glowy.. Nie moglam chodzic jesc i wogole Smutna makabra, boje sie bo to wieksza dawka hormonow.. Czy mi bedzie dobrze dzialac.. Hmm.. u mnie glownie chodzi o miesiaczki by wystepowaly bo swojego czasu nie mialam przez 10 mies. okresu i umieralam..
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak: Baran

PostWysłany: Sro 12-08-2009, 22:06    Temat postu: Troszke o Yasmin Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yasmin® - 89 doustny preparat antykoncepcyjny w Polsce

W maju 2005 został zarejestrowany w Polsce 89 doustny preparat antykoncepcyjny - pigułka Yasmin®. Producentem leku jest niemiecki Schering AG. W skład jednej pigułki wchodzą następujące substancje czynne: 3 mg drospirenonu i 30 mikrogramów etynylestradiolu, a zatem jest to preparat złożony jednofazowy. Opakowanie zawiera 21 pigułek. Producent zarejestrował również opakowanie 3x21 tabletek. Ze względu na idiosynkretyczną naturę działań niepożądanych, które mogą wystąpić podczas stosowania hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych, Yasmin może być opcją dla kobiet, które źle tolerują inne "pigułki". Preparat wydaje się z przepisu lekarza.

Czym różni się Yasmin® od innych dostępnych w Polsce pigułek antykoncepcyjnych?

Przede wszystkim - progestagenem. Zawarty w pigułce drospirenon (DRSP) jest nowym progestagenem, wykazującym również działanie antymineralokortykoidowe i antyandrogenne. Mówiąc po polsku: antymineralokortykoidowe działanie - rzadziej występuje działanie niepożądane polegające na zatrzymaniu wody w organizmie (puchnięcie, bolesne obrzmienie piersi i nadwrażliwość na dotyk). Natomiast działanie antyandrogenne - słabsze od zawartego w preparacie Diane-35 octanu cyproteronu i dienogestu (Jeanine) lecz silniejsze od octanu chlormadinonu. Dzięki tym właściwościom korzystnie wpływa na fizjologię skóry, lecząc objawy lekkiej do średniej hiperandrogenizacji (przeciwdziała trądzikowi, łojotokowi i przetłuszczaniu skóry oraz włosów). W randomizowanych badaniach klinicznych preparat wykazywał podobną skuteczność leczenia tych objawów do Diane-35.

Skuteczność - Indeks Pearl'a: teoretyczny (0-0.07); skorygowany (0.41-0.71), czyli taka sama jak dostępnych na rynku polskim preparatów złożonych, zawierających 30 mikrogramów etynylestradiolu i 0,15 mg dezogestrelu

Przeciwwskazania - takie same jak w przypadku innych doustnych środków antykoncepcyjnych Ze względu na unikalne właściwości zawartego w pigułce progestagenu, patrz informacje zawarte w tłumaczeniu ulotki zamieszczonym poniżej

Działania niepożądane - Yasmin jest na ogół dobrze tolerowany częstość występowania działań niepożądanych była typowa dla złożonych preparatów antykoncepcyjnych i porównywalna z częstością działań niepoządanych w grupie kontrolnej, zażywajacej 30 mikrogramów etynylestradiolu i 0,15 mg dezogestrelu.
Wpływ na wagę ciała (czytaj "tycie") - wahania ciężaru ciała w badanej grupie kobiet w ciągu 26 cyklów wahały się w granicach +/- 2 kg.

Cena/odpłatność - 28,00 - 40 zł, zależnie od apteki i miejscowości; pełna odpłatność.

WNIOSKI - dane z kilku trwajacych od 1 roku do dwóch lat badań klinicznych wykazały, że Yasmin jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym o indeksie Pearla zbliżonym do dotychczas stosowanych preparatów. Preparat jest dobrze tolerowany i charakteryzuje się dobrą kontrolą cyklu a także korzystnym wpływem na skórę, włosy oraz samopoczucie (przeciwdziała zespołowi napięcia przedmiesiączkowego i zmniejsza dolegliwości podczas krwawienia z odstawienia). EE/DRSP ! się podobną skutecznością i tolerancją jak preparaty zawierające EE/DSG (desogestrel), lecz aby dokonać miarodajnych porównań z innymi dostępnymi preparatami i określić jego miejsce wśród nich potrzebne są dalsze badania. Ponieważ dopasowywanie preparatu do konkretnej pacjentki jest bardzo trudne ze względu na idiosynkretyczną naturę reakcji organizmu na złożone doustne środki antykoncepcyjne zawierające różne progestageny, Yasmin wydaje się być użytecznym preparatem, zwiększającym wachlarz dostępnych środków.

Opracowano na podstawie
Ethinylestradiol/drospirenone: A review of its use as an oral contraceptive. Keam SJ, Wagstaff AJ. Treat Endocrinol. 2003;2(1):49-70.

Czym jest Yasmin?Yasmin to doustny, złożony preparat antykoncepcyjny. Preparat nie zabezpiecza przed infekcją HIV (AIDS) i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową

Kto nie powinien brać preparatu antykoncepcyjnego Yasmin?
Palenie papierosów zwiększa ryzyko poważnych działań niepożądanych pigułek antykoncepcyjnych w odniesieniu do serca I układu naczyniowego. Ryzyko znacznie rośnie wraz z wiekiem i ilością wypalanych papierosów (15 szt. i więcej na dzień) i jest wyraźne w przypadku kobiet powyżej 35 r. ż. Kobiety zażywające pigułki antykoncepcyjne nie powinny palić tytoniu!.

Yasmin różni się od innych pigułek progestagenem (drospirenon, DRSP). DRSP może zwiększać poziom potasu we krwi. Dlatego nie powinny go stosować kobiety ze schorzeniami wątroby, nerek I nadnerczy, ze względu na możliwość wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Ponadto Yasmin nie powinien być stosowany przy następujących schorzeniach:

— przebyty zawał lub udar
— zakrzepy żylne kończyn dolnych, płuc (zator płucny), lub gałkach ocznych
— przebyta zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych
— Bóle w klatce piersiowej
— istniejący lub podejrzewany rak piersi, śluzówki macicy, szyjki macicy lub pochwy
— niewyjaśnione krwawienia z narządów rodnych
— zażółcenie gałek ocznych lub skóry (żółtaczka) podczas ciaży lub wcześniejszego stosowania doustnych preparatów antykoncepcyjnych
— guzy wątroby (łagodne I złośliwe)

Ostrzeżenia ogólne:
Większość kobiet może stosować Yasmin bezpiecznie. Jednak u niektórych kobiet występuje wysokie ryzyko rozwoju poważnych chorób, grożących czasowym lub trwałym inwalidztwem a nawet doprowadzić do zejścia śmiertelnego. Ryzyko związane ze stosowaniem Yasmin rośnie znacznie, jeżeli pacjentka:

ˇ pali papierosy
ˇ ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę lub wysoki poziom cholesterolu
ˇ ma lub miała zaburzenia układu krzepnięcia, zawał serca, udar, dusznicę bolesną (angina pectoris), raka piersi lub narządów rodnych, żółtaczkę, złośliwe lub łagodne guzy wątroby.

O czym należy poinformować lekarza?
O wszystkich przebytych I obecnych schorzeniach ze szczególnym uwzględnieniem wymienionych powyżej. Poinformuj lekarza o historii chorób w rodzinie. Poinformuj o wszystkich lekarstwach, które zażywasz - zarówno z przepisu lekarza, jak I bez recepty, włączając w to preparaty ziołowe, mineralne I witaminowe. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś przewlekle leczona wymienionymi poniżej preparatami, ponieważ w celu stwierdzenia, czy możesz brać Yasmin, może być konieczne przeprowadzenie testów krwi:

— NSAID, czyli niesterydowe preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe, np. zawierające ibuprofen (Ibuprom, Advil, Nurifen, itp.), naproxen (Naproxen, Aleve, i inne), stosowane w leczeniu artretyzmu i innych chorób lub stanów
— antagoniści aldosteronu - zmniejszajace wydalanie potasu (spironolakton i inne)
— dietetyczne napoje preparaty mineralne zawierające potas
— inhibitory ACE (konwertazy angiotensyny)
— antagoniści receptora angiotensyny II (Cozaar, Diovan, Avapro i inne)
— heparyna

Jakie najczęściej występują działania niepożądane Yasmin?
(lista NIE JEST kompletna).

Przed użyciem leku zapoznaj się dokładnie z treścią załączonej ulotki lub skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą, którzy udzielą dodatkowych informacji.) Najczęściej występują następują działania niepożądane:
ˇ bóle głowy
ˇ zaburzenia miesiaczki
ˇ napięcie piersi
ˇ bolesne skurcze brzucha i wzdęcia
ˇ nudności
ˇ zmiana wydzieliny z pochwy

Podpis Zawsze trzeba podejmować ryzyko.
Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bralam Yasminelle i niezbyt dobrze wspominam ten okres w moim zyciu, strasznie zle sie czulam po nich Niezdecydowana
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bralam dlugi czas, ale nie zauwazylam skutkow ubocznych. Bylam bardzo zadowolona i jesli wroce do tabletek to na pewno bede pytac znow o Yasminelle.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

monika_2721

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja je biorę i jestem bardzo zadowolona, zadnych skutków ubocznych Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: