Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

York
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem. Ale oblizała mi palec i do ust od razu leciała czując zapach. Widać czyj piesek Uśmiechnięta.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Olaa!!

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
Moja mała to wybredna bestia. Wątróbki nie tknie, kaszy gryczanej też nie. Lubi makaron i ryż ewentualnie no i szyneczkę. A dzisiaj mi strachu napędziła, bo siedziała u mnie na kolanach i wyskoczyła mi na podłogę. Teraz siedze i ją obserwuję, ale pomacałam jej łapki i wszystkie kostki i nie piszczała mam nadzieję, że nic się tej wariatce nie stało, ale siedzi i się bawi ze swoim gryzaczkiem więc chyba wszystko jest ok.

Nie zapominaj, że yorki to też teriery Puszcza oko, psy myśliwskie, używane dawniej do polowań na szczury. Yorki to wbrew pozorom nie milutkie pieski Puszcza oko, to czworonogi z charakterem które przy nie odpowiednim układaniu wyrosną na psiaka który wejdzie nam na głowę.

Podpis "Żyjemy ciągle obok siebie,
w swoje marzenia zapatrzeni,
więc zanim się spotkamy w niebie,
bądźmy ze sobą tu na ziemi."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Margoth

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Olaa!! napisała:
Nie zapominaj, że yorki to też teriery Puszcza oko, psy myśliwskie, używane dawniej do polowań na szczury. Yorki to wbrew pozorom nie milutkie pieski Puszcza oko, to czworonogi z charakterem które przy nie odpowiednim układaniu wyrosną na psiaka który wejdzie nam na głowę.

Z tym ułożeniem, to będzie problem bo ja jej nakazuje a sister rozpieszcza. Psiunia ogólnie jest strasznym pieszczochem. Uwielbia siedzieć komuś na kolanach i się przytulać. Pierwszy raz widzę tak przytulaskowego psa. A co do charakteru to moja mama mi mówi, że ona ma taki sam charakter jak ja Złośliwa.

Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
Okazało się , że jajecznicy też nie lubi. Ale jutro zrobię jej risotto. A i uwielbia zapach kawy.

O rany, w życiu bym nie pomyślała, że dla psa się przyrządza takie dania Zszokowana.
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 02-12-2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odradzałabym wątróbkę (tym bardziej smażoną) no i szyneczki. Są solone a to nie najlepiej wpływa na psie nerki. Zdrowym i tanim posiłkiem są np. sparzone serca drobiowe z dodatkiem ryżu i warzyw.
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Pią 02-12-2011, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj moja demonica obraziła sie na "normalne" jedzenie i wcinała same psie chrupki. A dostała ryż z mięskiem gotowanym z kurczaczka.

Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanko. Psiunia kończy 10 tygodni i czytałam, że po tym czasie mogę ją już wykąpać - w sumie to muszę bo już tufi. Czytałam o środkach do kąpieli i tu odpowiedzi były różne. Jedni polecają szampony dla szczeniaków a inni, że może być zwykły szampon bambino, albo jakiś inny dla dzieci. I ja już nie wiem.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem z mojego punktu widzenia - masz yorka, jak wiesz one mają włosy a nie sierść więc czeka Cię raczej częstsze kąpanie niż zwykłego psa. Ja używałam psich szamponów tylko jak musiałam bo mi nie pasują pod względem pienienia się, zapachu itp. i często były żrące i mi psy piszczały, więc odkąd pamiętam kąpałam psy w szamponach dla dzieci, ale ja zawsze miałam specyficzne psy typu łyse albo z problemami skórnymi... Ty masz Yorka. Dla Yorków są specjalne szampony z olejkiem norkowym czy jakoś tak, lepiej się w taki zaopatrz i nie ryzykuj z bambino bo nie wiadomo co może wyjść. Poza tym warto się zaopatrzyć w odżywkę, są też takie dla Yorków a po co? Moi rodzice mają grzywacza chińskiego, po odżywce ma ładną, lśniącą nie kołtuniącą się i nie puszącą się sierść, rasa inna, ale efekt ten sam.

W kwestii samej kąpieli. Pamiętaj, że przed kąpielą musisz swoją demonicę porządnie wyczesać bo w trakcie kąpieli bez czesania możesz mieć problem z kołtunami i później tylko cięcie Ci zostanie. Myj ją pod bieżącą wodą, najlepiej prysznic. Teoretycznie powinno się psa kąpać od 3 miesiąca, ale jeśli Ci już trąci od niej to może warto zaryzykować? Ja ze swoimi szczeniakami ryzykowałam i było ok. Na początku kąp ją częściej, żeby się przyzwyczaiła do tego. No i wiadomo - najpierw szampon, rozprowadź go na dłoni i dopiero na psa, później odżywka, spłukujesz, suszysz psa i czeszesz. To tyle. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto dzięki za info. Co do sposobu kąpieli to z Yorkami jest troszke inaczej i juz o tym poczytałam. A co do szamponu to się bardzo zastanawiam. Boje się, żeby te szampony nie były jak mówisz szczypiące w skórę. Poprzedniego psa - jamnika - kąpałam w nizoralu. Tak polecił weterynarz i tu tez się zastanawiam. Dziś jade do przyjaciółki a ona ma sitzu i sie jej zapytam w czym ona kąpie. A co do odżywek to słyszałam, że jedwab jest super. Na szczęście Lilith ma jeszcze bardzo krótką sierść i chyba raczej problemów z kołtunami nie będzie. Najbardziej boje się tego jak ja ją utrzymam w tej misce i nie naleje jej szamponu ani wody do uszu i oczu, bo ona taka wierci pięta jest.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sposób kąpieli dałam Ci dokładnie pod Yorka. Puszcza oko Z szamponem podpytaj, ja od weterynarza wiem, że raczej nie powinno się stosować dla psów szamponów dla dzieci bo jest inne ph, ja musiałam ze względu na skórę, ale później i tak przerzuciłam się na nizoral bo cyrki wychodziły.

Shiz tzu ma trochę inną sierść. Puszcza oko

Nie ucz jej kąpieli w misce jeśli wiesz, że później się w niej nie zmieści bo będziesz miała panikę jak włożysz ją do wanny a nie do miski. Uważaj żeby się nie ślizgała, na upartego podłuż jej jakąś szmatkę pod łapy żeby się nie przewróciła albo ją trzymaj cały czas. Psy stresuje kąpiel więc nie dziw się, że będzie panikowała, musisz ją uspokajać i mówić do niej, niestety, ale pies w wodzie jest gorszy od dziecka. Złośliwa Na początku zobacz jak reaguje z samą wodą, jak jej się naleje do oczu to nic się nie stanie a może się nauczy, że ruszając łebkiem będzie taki efekt. I sztuczka, jak ją będziesz spłukiwała unoś jej łebek do góry jak dziecku - robiąc to od początku w końcu załapie o co chodzi i sama będzie to robiła. U mnie Tośka umie to rewelacyjnie. Puszcza oko
Powrót do góry

piaskowa

Zodiak: Waga

PostWysłany: Pon 19-12-2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zazdroszczę pieska, marzę o Yorku ale mój luby jest przeciwny, uważa, że szczur Bardzo szczęśliwa. O pielęgnacji nie mam pojęcia, ale życzę powodzenia w chowaniu Puszcza oko.
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 19-12-2011, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja swoją myję tym szmponem:

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Wto 27-12-2011, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a jak obcinać pazurki, bo moja ja kot ma i wszystko już podrapane jest.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 27-12-2011, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
Dziewczyny a jak obcinać pazurki, bo moja ja kot ma i wszystko już podrapane jest.

Kup nożyczki dla psa, a później zwracaj uwagę na pazurki, jak ma prześwitujące to powinnaś widzieć żyłkę, tnij tak, żeby jej nie ruszyć. Jeśli nie widzisz to musisz ciąć na wyczucie, za pierwszym razem może być ciężko więc zetnij troszkę i za każdym razem tnij więcej. Musisz uważać z cięciem bo jak się poleje krew to i Lilith i Ty będziecie krzyczały. Złośliwa Poza tym jak masz obawy to zawsze możesz pójść do weta i on Ci poobcina. Nie eksperymentuj z normalnymi nożyczkami bo sama się potniesz i nic z tego nie będziesz miała. Puszcza oko
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Wto 27-12-2011, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto dzięki. Poprzednią psiunke nauczyłam tępić na kamieniu ale ta to jakaś mało pojętna bestia, choć przez święta nauczyła się aportować.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: