Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

York
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 19:32    Temat postu: York Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam. Od soboty jestem współwłaścicielka Yorka. Ze względu na to, że nie mam u siebie w mieszkaniu warunków dla psa jest on u moich rodziców i siostry. Piesek urodził się 12 września, więc ma nie całe 3 miesiące i tu moja prośba. Potrzebuję pomocy, wskazówek w zakresie odżywiania i pielęgnacji tej rasy. Boję się, żeby nie zagłodzić pieska, ani nie przekarmić, bo do tej pory nie miałam styczności z tak małymi psami. Z góry dziękuję za pomoc.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Olaa!!

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na początek gratuluję i życzę cudownych chwil spędzonych z psiakiem. Jeśli chodzi o karmienie malucha to najlepiej dokładnie dopytać poprzedniego właściciela, jaką karmą karmił szczenięta. Ja z doświadczenia odradzam karmy supermarketowe. Najlepiej zaopatrzyć się w jakąś dobrą karmę, z tego co wiem są specjalne dla tej rasy. Na opakowaniu powinien być dokładny opis, ilości jaką powinien dostawać psiak w zależności od wagi i wieku. Warto też od czasu do czasu ugotować psiakowi ryż z drobiowym mięskiem. Bynajmniej mój książę tak jadał jak był szczeniakiem i wyrósł na dorodne diable Uśmiechnięta. Pamiętaj aby nie dawać psiakowi kości, te z drobi są szczególnie niebezpieczne, łamią się w drobne igiełki co może dla pieska skończyć się tragicznie, najlepiej zupełnie dać sobie spokój z kości, polecam tyle te wapienne ze sklepu zoologicznego, urwisa mamy z głowy na kilka godzin a wiemy że są bezpieczne.
Pielęgnację yorka najlepiej oddać w ręce specjalistów. Puszcza oko Swojego foksteriera strzygę co ok 3 miesiące i jest to koszt 80 zł.
Spróbujcie przyzwyczajać pieska do czesania, od małego, żeby potem nie było problemów.
Jak jeszcze mogę pomóc... Pytaj Uśmiechnięta.

Podpis "Żyjemy ciągle obok siebie,
w swoje marzenia zapatrzeni,
więc zanim się spotkamy w niebie,
bądźmy ze sobą tu na ziemi."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth ja co prawda Yorka nie miała, ale mojego Froda jako szczeniaka karmiłam takimi kaszkami mlecznymi dla dzieci, bezsmakowymi oczywiście. Dostawał taką kaszkę z tego co pamiętam trzy razy dziennie. Jak podrósł zaczęliśmy mu dawać rano serek lub kaszkę, potem na obiad rosołek z kurczakiem i marchewką i na kolację trochę suchej karmy.
Mniej więcej po tym jako skończył 1.5 roku przeszedł na dwa posiłki, czyli rano serek i popołudniu rosołek. Wieczorem dostaje karmę, ale na zasadzie deseru, a nie jednego z głównych posiłków.
W kwestii wielkości porcji to ja bym robiła tyle ile mieści się w małą psią miskę i nie starała się jej zapełnić całej, tylko mniej więcej do połowy.
Generalnie jeśli piesek będzie głodny to będzie się kręcił i chodził za Tobą lub innymi domownikami. Myślę, że go nie przekarmisz, bo zwykle psy odchodzą od miski jak się najedzą. Puszcza oko

Dołączone po 3 minutach 14 sekundach:

Olaa!! napisała:
Ja z doświadczenia odradzam karmy supermarketowe. Najlepiej zaopatrzyć się w jakąś dobrą karmę, z tego co wiem są specjalne dla tej rasy. Na opakowaniu powinien być dokładny opis, ilości jaką powinien dostawać psiak w zależności od wagi i wieku.

To nie jest regułą. Mój pies Royal Canin nie tknie i ucieka od miski. Nawet w chwili głodu nie zje. Radzę kupić najmniejsze opakowanie firmowej i Pedigree, Chappi i/lub Frolic i sprawdzić eksperymentalnie, która podpasuje.
A co do tych opisów na puszkach/opakowaniach karmy są one trochę na wyrost. Mój spaniel waży około 17kg, w zimie dochodzi do 20 i według przepisu z puszki powinien dostawać całą na jedno posiedzenie. My dajemy mu pół z ryżem lub makaronem (woli makaron), bo całej nie jest w stanie przejeść na raz.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Olaa!!

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:

Dołączone po 3 minutach 14 sekundach:

To nie jest regułą. Mój pies Royal Canin nie tknie i ucieka od miski. Nawet w chwili głodu nie zje. Radzę kupić najmniejsze opakowanie firmowej i Pedigree, Chappi i/lub Frolic i sprawdzić eksperymentalnie, która podpasuje.

Ja jednak się zdecydowanie nie zgodzę, nie warto psuć maluchowi żołądek od małego. To są bardzo delikatne psiaki, sama mam terierka (foksa) po takich eksperymentach sporo kasy zostało u weterynarza, młody dostał alergii pokarmowej. Zresztą warto zapoznać się z etykietką i zobaczyć czym karmimy czworonoga kiedy dajemy mu supermarketowe karmy. Zobaczmy choćby na to, że droższa karma nie jest nigdy kolorowa. To daje do myślenia.

Podpis "Żyjemy ciągle obok siebie,
w swoje marzenia zapatrzeni,
więc zanim się spotkamy w niebie,
bądźmy ze sobą tu na ziemi."
Powrót do góry

Sylwia89

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Olaa!! napisała:
Ja jednak się zdecydowanie nie zgodzę, nie warto psuć maluchowi żołądek od małego. To są bardzo delikatne psiaki, sama mam terierka (foksa) po takich eksperymentach sporo kasy zostało u weterynarza, młody dostał alergii pokarmowej. Zresztą..warto zapoznać się z etykietką i zobaczyć czym karmimy czworonoga kiedy dajemy mu supermarketowe karmy. Zobaczmy choćby na to, że droższa karma nie jest nigdy kolorowa..to daje do myślenia.

Ola masz rację. Koleżanka pracuje w sklepie zoologicznym i pamiętam jak mówiła, że wszystkie karmy typu Pedigree, Chappi itd. to zwykły śmietnik. I że tak naprawdę mają baaardzo mały % wartościowego pokarmu dla psiaków.

Podpis Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Piszę jedynie moje obserwacje jako właścicielki dorosłego już psa. Nie namawiam nikogo do kupowania karmy takiej jak ja. Stwierdziłam tylko, że w naszym przypadku karmy polecane przez towarzystwo kynologiczne i weterynarzy się nie sprawdziły i tyle.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

sisi

Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth - ja co prawda nie mam pojęcia o pielęgnacji tej rasy, miałam kundelka i dbałam o niego jak mi serce podpowiadało.Złośliwa Ale gratuluję Ci i pogłaskaj go tam ode mnie.Uśmiechnięta Siostra pewnie się bardzo cieszy!

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth - podpytałam koleżanki o jej futrzaki. Od małego karmi je karmą Eukanuba, cały czas dla szczeniaków bo dla dorosłych nie chcą bo są za duże. Poza tym daje im od czasu jakieś mięśko, mielonke, resztki szynki żeby zjadły coś lepszego. Puszcza oko Nie wiem jak Twój, ale jej nie mogą jeść jakiś zup itp. bo z miejsca mają cyrki z trawieniem. Może to zależy od tego, że od małego nie były nauczone jeść coś bardziej tłustego i dlatego tak reagują albo mają delikatniejszy układ pokarmowy niż inne psy bo ja np. z moimi wszystkimi psami nie mam takich problemów. Możesz mu dawać od czasu do czasu ryż z wątróbką kurczaka.

A poza tym koleżanka gratuluje wyboru. Puszcza oko
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam yorka ale shih-tzu. Ale to też pies rasy małej, więc żywienie jest podobne.

Małym pieskom możemy podawać praktycznie każdy rodzaj mięsa. Można podawać także filetowane, gotowane ryby. Jako pokarm białkowy godne polecenia są także: twarożek, żółty ser, gotowane jajka, słodka śmietanka.
Najczęściej swojemu psu mieszałam warzywa z mięsem+ryż albo drobno posiekany makaron.
Wątróbkę daję bardzo, bardzo rzadko. Nie mogą jeść jej dużo i często.
Oprócz tego oczywiście gotowe karmy mokre i suche, ale tylko te polecane przez hodowców.

W pierwszym okresie karmimy malucha cztery, pięć razy dziennie, potem trzy, a od około 7 miesiąca dwa razy dziennie.

Ale moja sucz i tak jest bardzo, bardzo wybredna. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja wiem, że dla takich maluchów kupuje się szelki a nie smycz (bo smycz uszkadza narządy wewnętrzne odc. szyjnego który mają bardzo delikatny).
-Wyrywa się im włosy z uszu, aby nie zaburzać narządu słuchu.
-Spina im się "grzywkę" nie dla wyglądu, ale po to aby im włosy nie wchodziły do oczu (nie podrażniały go).
- I ja nie lubię tej rasy jako "pupilka" bo są to psy uparte i ważne aby o ich zwyczajach poczytać. Jako przykład: ty krzyczysz 100 x aby nie sikał a on ze złości to zrobi.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto dziękuję bardzo za wiadomości. Bardzo się przydadzą. Mała uwielbia zupki a przede wszystkim rosół z makaronem domowej roboty. Ja jutro wioze jej resztki dzisiejszej wątróbki. Karmę dostaliśmy od Pani, od której ją kupiliśmy. Także ją je, ale widzę, że woli "domowe" jedzonko. Co do mleka i przetworów mlecznych, to hodowca odradza, bo te psiaki nie moga za bardzo mleka jeść. Sierść ma jeszcze krótką, także jak latem będzie pierwsze strzyżenie to będzie dobrze. A i całą zimę nie możemy z nią wychodzić na dwór, żeby nie przeziębiła nerek, bo będzie po psie.
Sisi uściskam, uściskam i po brzuszku podrapię Złośliwa.
Zania to mi sie chyba jakiś inteligentny egzemplarz trafił, bo jak na razie na dzień dzisiejszy siusia na psie pieluchy a tresurę zaczęłam od pierwszego dnia.

Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mała to wybredna bestia. Wątróbki nie tknie, kaszy gryczanej też nie. Lubi makaron i ryż ewentualnie no i szyneczkę. A dzisiaj mi strachu napędziła, bo siedziała u mnie na kolanach i wyskoczyła mi na podłogę. Teraz siedze i ją obserwuję, ale pomacałam jej łapki i wszystkie kostki i nie piszczała mam nadzieję, że nic się tej wariatce nie stało, ale siedzi i się bawi ze swoim gryzaczkiem więc chyba wszystko jest ok.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
Moja mała to wybredna bestia. Wątróbki nie tknie, kaszy gryczanej też nie. Lubi makaron i ryż ewentualnie no i szyneczkę. A dzisiaj mi strachu napędziła, bo siedziała u mnie na kolanach i wyskoczyła mi na podłogę. Teraz siedze i ją obserwuję, ale pomacałam jej łapki i wszystkie kostki i nie piszczała mam nadzieję, że nic się tej wariatce nie stało, ale siedzi i się bawi ze swoim gryzaczkiem więc chyba wszystko jest ok.

Nic jej nie będzie, nie bój się.

Co do wątróbki, ja ją gotowałam z ryżem i jeszcze na końcu gniotłam widelcem więc wychodziła z tego papka. Złośliwa Ale jak nie chce to nie dawaj. Niech je co chce, ale dodatkowo dawaj jej chrupki żeby uzupełniała witaminki.
Powrót do góry

Margoth

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto chrupki je i nawet je lubi. Zastanawiam się czy łyżeczke jogurtu naturalnego mogę jej raz na jakis czas dać, bo boje się, że będzie miała mało wapnia. Okazało się , że jajecznicy też nie lubi. Ale jutro zrobię jej risotto. A i uwielbia zapach kawy. Normalnie o mało co by mi do kubka nie wpadła.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth napisała:
Scoto chrupki je i nawet je lubi. Zastanawiam się czy łyżeczke jogurtu naturalnego mogę jej raz na jakis czas dać, bo boje się, że będzie miała mało wapnia. Okazało się , że jajecznicy też nie lubi. Ale jutro zrobię jej risotto. A i uwielbia zapach kawy. Normalnie o mało co by mi do kubka nie wpadła.

Jogurt możesz jej dawać to przynajmniej nie będzie bączków puszczała. Złośliwa Kawy jej czasem nie dawaj. Śmiejąca się
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: