Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewusia

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam.Prosiłabym o poczytanie troszeczkę na temat psa rodowodowego. Jaka jest różnica między nim, a psem w typie rasy. Dopiero potem można podyskutować. Widać z postów drogich pań, że nie macie zielonego pojęcia o hodowli czworonogów. Tu podaję linki do ciekawych stron na temat psa rodowodowego. Pozdrawiam. Ewa.

http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://www.rasowy-rodowodowy.info/
http://rodowodowy.xt.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A kto mówił o hodowli? Skonsternowana Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Kasiula30

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewuniu... Ja mam dwie spanielki z czego jedna ma rodowód i jeżdżę z nią na wystawy, druga zaś jest psem rasowym bez rodowodu. Miałam różne psiaki (zresztą na mnie mówią psia mama). I powiem szczerze wszystkie pieski zachowują się tak samo, kochane są też bardzo.

Podpis "Jedna nadzieja daje więcej siły niż dziesięć wspomnień..."
Powrót do góry

Ewusia

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
A kto mówił o hodowli? Skonsternowana Przewraca oczami

Przepraszam bardzo, a o czym my tu rozmawiamy, przecież nie o macierzyństwie.
Rozmnażanie zwierząt jest hodowlą, a robienie tego, bez jakiegokolwiek pojęcia jest pseudohodowlą. Nic tego nie zmieni.
Kasiula30 napisała:
Ewuniu... Ja mam dwie spanielki z czego jedna ma rodowód i jeżdżę z nią na wystawy, druga zaś jest psem rasowym bez rodowodu. Miałam różne psiaki (zresztą na mnie mówią psia mama). I powiem szczerze wszystkie pieski zachowują się tak samo, kochane są też bardzo.

Kasiu, Ja przecież nic nie mam do kundelków, każdy pies zasługuję na prawdziwą miłość. Tylko na litość Boską, nie można ich rozmnażać. Pozdrawiam.Ewa.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewusia hodowla psów a posiadanie psa w domku to wielka różnica, tak więc nie myl pojęć! Przewraca oczami
Pozdrawiam...
Powrót do góry

Ewusia

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Owszem, jest to różnica. Tylko niech ktoś wytłumaczy mi, po co rozmnażać psy bez uprawnień hodowlanych? Dlatego że to taka ładna sunia, szkoda żeby nie miała szczeniaków? Czy może musi mieć szczeniaki dla zdrowia? Jest tyle durnych tłumaczeń na taką sytuację .Zakłopotana Pozdrawiam.Ewa.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewusia napisała:
Owszem, jest to różnica. Tylko niech ktoś wytłumaczy mi, po co rozmnażać psy bez uprawnień hodowlanych? Dlatego że to taka ładna sunia, szkoda żeby nie miała szczeniaków? Czy może musi mieć szczeniaki dla zdrowia? Jest tyle durnych tłumaczeń na taką sytuację .Zakłopotana Pozdrawiam.Ewa.

Nie samym rodowodem pies żyje. Puszcza oko
Nie każdy właściciel psa ma czas czy też chęć w bawienie się w wystawy itp. tak więc to chyba normalne, ze mają psy bez rodowodów. Podejrzliwa
Powrót do góry

Ewusia

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Jeśli uważasz, że zwierzęta z rodowodem są dla snobów, mylisz się. Każdy człowiek rodząc się, otrzymuje metryczkę, więc dlaczego pies czy kot miałby jej nie mieć? Metryczka nie zobowiązuje cię do jeżdżenia z psem/kotem na wystawy, daje natomiast pewność, że zwierzę będzie posiadało cechy psychiczne i fizyczne takie jakie powinno posiadać. Uniknie także schorzeń genetycznych, jak np. dysplazja stawów.

Zacytowałam fragment, ze strony, do której linki podałam we wcześniejszym poście.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po części sie zgadzam...
ale jak zawsze mam jakieś "ale".
Teraz jest tylu "nieuczciwych" hodowców, że nigdy nie można mieć pewności, ze pies kupiony z hodowli nie będzie obciążony schorzeniami genetycznymi... Przewraca oczami
Powrót do góry

Ewusia

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fakt, wszędzie znajdą się ludzie robiący przekręty dla pieniędzy. Można się przed tym ustrzec, biorąc szczeniaka z renomowanej lub polecanej przez kogoś hodowli. Pozdrawiam. Ewa.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewusia napisała:
Fakt, wszędzie znajdą się ludzie robiący przekręty dla pieniędzy. Można się przed tym ustrzec, biorąc szczeniaka z renomowanej lub polecanej przez kogoś hodowli. Pozdrawiam. Ewa.

Niekoniecznie. Puszcza oko
Osobiście znam jedną z lepszych hodowli psów w Polsce (nie podam rasy, bo od razu będzie wiadomo o jaką hodowlę chodzi), niestety szczeniaki pochodzące z tej hodowli są "obciążone genetycznie", no i co? Podejrzliwa
Nic, nadal są sprzedawane jako super-hiper psy... Przewraca oczami
Szkoda gadać... takich hodowli jest pewnie na pęczki. Niezdecydowana
Powrót do góry

Ewusia

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli jest to taka tajemnica Puszcza oko że większość wie o niej, to dziwie się ludziom którzy kupują tam psy. Nie zmienia to jednak faktu, że pseudohodole robią więcej szkody jak pożytku. Bo co można powiedzieć o takich ludziach: http://allegro.pl/item217508359_suczki_mieszance_po_amstaffie_i_sznaucerze_.html
Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewusia napisała:
Jeśli jest to taka tajemnica Puszcza oko że większość wie o niej, to dziwie się ludziom którzy kupują tam psy.

Ewusia nie można się dziwić ludziom, że kupują tam psy, ponieważ nie mają pojęcia, o tym że szczeniaki są obciążone genetycznie. Skonsternowana

A co do "pseudohodowli", która sprzedaje te szczeniaczki amstafo-sznaucerki Puszcza oko , to nie jest to hodowla tylko zwykła osoba, która wystawiła na sprzedaż parę szczeniąt. Tego chyba hodowlą nazwać nie można... Przewraca oczami
Powrót do góry

janka
Gość

PostWysłany: Sro 25-07-2007, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Od dziecka miałam w domu psy , było ich sporo .Większa ilość ,to psy wielorasowe. Tylko 2 psy miałam rasowe ,ratlerka i boksera. Ratlerek żył 4 lata ,a boksera mama musiał oddać ,bo mnie gryzł. Reszta ,ta wielorasowe,to naprawdę kochane pieski . Ostani piesek żył 16 lat i była (suczka0 naprawdę kochana. Uważam ,że nie ma reguły czy pies jest rasowy ,czy nie. Wszystko zależy od gustu każdego właściela czworonoga. Uśmiechnięta
Powrót do góry

gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No moze tak , jak ktos chce kupic psa z rodowodem to powinnien poprosic o badania ! , i oczywiscie psa kryjacego . Tak sie kupuje w hodowli i sprzedajacy powinnien okazac takie badania . Np . ja jak kupowalam okazali mi przeswietlenia na dysplazje ,rodowody , szkolenia jakie psy mialy , osiagniecia na wystawach . I nie mowie ze psiak bez rodowodu jest inny , kazde jest kochane . Mozna sie tylko dziwic Tym co legalnie sprzedaja psa bez rodowodu . Ale jak to mowia jest ale .
Sama decydowalam sie na to co sluszne i nie zaluje mojej decyzji . Nastepnym razem zobie to samo , oby szybko bo zachorowalam na ta sama rase tylko czarnego . Uśmiechnięta

Podpis ''
Nie rozmawia się z tym, kto nie rozumie znaczenia słów.''
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

Skocz do: