Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arjuna

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efkalinka napisała:
Nie każdy kto sprzedaje pieski chce zarobić tylko i wyłącznie.

Przecież nie dostajesz psa za darmo...
Efkalinka napisała:
Jednak w tym momencie Ty zapominasz chyba o czymś takim jak posiadanie recesywnych genów

Cały czas o nich pamiętam, dlatego też piszę o prawdopodobieństwie a nie pewniku.
Efkalinka napisała:
Ale ja nie kupowałam psa w pseudohodowli tylko u małżeństwa posiadającego dwa pieski, które raz na jakiś czas się rozmnażają.

Tyle, że to małżeństwo spełnia wszystkie kryteria pseudohodowli: parzą nierasowe osobniki w celach zarobkowych..Niewazne jak dobre wrażenie na Tobie robią-fakt pozostaje faktem..
Efkalinka napisała:
można trafić na cudownego psa, który rodowodu nie ma.

To prawda Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efkalinka, badanie genetyczne mogą być sponsorowane. Puszcza oko
Przeprowadza się je u hodowców, którzy dostają na to fundusze i najzwyczajniej w świecie mogą za darmo - a czasem i nawet otrzymują za to wynagrodzenie - przeprowadzać takie badania.
Przynajmniej tak jest u mojego znajomego, ale oni nie hodują psów więc nie wiem czy wygląda to tak samo, ale wcale nie jest takie niemożliwe. I wiem, że przeprowadzają te badania dla satysfakcji, bo każde ulepszenie potomstwa zwyczajnie przynosi radość. Złośliwa

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Efkalinka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Efkalinka, badanie genetyczne mogą być sponsorowane. Puszcza oko
Przeprowadza się je u hodowców, którzy dostają na to fundusze i najzwyczajniej w świecie mogą za darmo - a czasem i nawet otrzymują za to wynagrodzenie - przeprowadzać takie badania.
Przynajmniej tak jest u mojego znajomego, ale oni nie hodują psów więc nie wiem czy wygląda to tak samo, ale wcale nie jest takie niemożliwe. I wiem, że przeprowadzają te badania dla satysfakcji, bo każde ulepszenie potomstwa zwyczajnie przynosi radość. Złośliwa

Pochwalam, ale nie da się sprawdzić wszystkiego. Tylko o to mi chodziło.

Za psa z rodowodem też muszę płacić i to jeszcze więcej, więc na takiej podstawie uznaję, że Wy też nie robicie tego dla utrzymania rasy jak wcześniej ktoś powiedział, tylko dla pieniędzy.

Ja już naprawdę się żegnam w tej dyskusji. Teraz to już jest wyrzucanie na siebie argumentów, gdzie tak naprawdę nie jesteśmy równymi przeciwnikami. Ja patrzę z perspektywy biednego klienta, który trafił na świetnego psa, a Ty jesteś hodowcą, któremu zależy na tym, żeby jego psy były najlepsze. Nie dojdziemy do porozumienia, bo niby jak? Jak nie szukam nowego psa i jestem zadowolona z obecnego. Nie ganię hodowli przez duże H, a gardzę takimi byle jakimi hodowlami. I tyle. Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli Bóg Ci coś zabrał to nie dlatego, żeby zrobić Ci na złość, ale dlatego, że ma przygotowane w zanadrzu coś znacznie lepszego"
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na koszty hodowli składają się: zakup psa, składki w organizacji kynologicznej, rejestracja przydomka hodowlanego, rejestracja psów, koszty, jakie ponosi hodowca jeżdżąc z psami na wystawy gdzie zgłoszenie jednego psa na wystawę to opłata ok. 100zł – 150zł. Plus koszty dojazdu i ewentualnego hotelowania. Do tego dochodzą koszty krycia !, koszt sprowadzenia psa z zagranicy, dojazdow do krycia,USG i ew. dodatkowe badania, zapłaty za udostępnienie reproduktora oraz wykupu karty miotu, karty krycia, opłata za przegląd miotu, tatuaży , metryk jak również koszty odchowania miotu, karmienie dobrymi karmami, odzywkami ! oraz szczeniąt.

CZyli nie jest to interes życia...Prawdziwa hodowla jest działalnością hobbystyczną, a jeśli ktos chce na tym zarabiać-niech idzie do normalnej roboty skoro mu na wakacje nie starcza Uśmiechnięta

Rasowego psa możesz też dostać za darmo na warunku hodowlanym, lub za drobne pieniądze jeśli zwierzę jest zdrowe ale niehodowlane ze względu np. na nie taki zgryz jak trzeba...

U pseudohodowcy wszystkie te koszty odchodzą, kryć można ile wlezie=czysty zysk..

ps . nie jestem hodowcą Neutralna
Ja takze gardzę hodowlami, które pod przykrywką ZK robią szwindle.
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nie każdy kto sprzedaje pieski chce zarobić tylko i wyłącznie. Ja juz napisałam od jakiś ja ludzi kupowałam z siostra pieski. Nie przy każdej cieczce dopuszczają do suczki psa. Ja sama w ten sam sposób chciałam rozmnażać moją psinkę, ale jej partner musiał zostać uśpiony

A co chciałaś osiągnąć rozmnażając swoją psinkę jeśli nie jakiś zarobek? Udoskonalenie nierasowego psa, stworzenie wzorca bezrasowca?
Kupowanie psów z pseudohodowli to przyczynianie się do bezdomności zwierząt, hodowanie takich psów to chęć dorobienia sobie pod płaszczykiem oddawania społeczeństwu usługi (mogą mieć rasowe psy za tańsze pieniądze).
Podejrzliwa . Ciekawe dlaczego Ci "hodowcy" nie oddają szczeniaków za darmo?
Powrót do góry

Efkalinka

Zodiak: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po co ja mam odpisywać skoro i tak wiecie wszystko lepiej. Nie wiedząc dlaczego chciałam rozmnożyć psiaka, mam zarzucone że chciałam zarobić. Niestety nietrafione.
Psy nierasowe bywają wyrzucane tylko i wyłącznie - niestety psy z rodowodem, kupione pod kaprysem małych dzieci też zostają wyrzucane. Sama znam taki przypadek.
"Hodowcy" może i nie oddają psów za darmo, ale często ludzie, którym trafiły się małe bardzo często pytają się ludzi czy ktoś chce przygarnąć pieska, bez żadnych kosztów, bo nie planowali, a nie chcą zabijać (dosłownie, bo kiedyś a nawet teraz często ludzie zabijają małe). Chyba rozmawiamy o dwóch różnych przypadkach.

Moja siostra kiedyś jak chciała kupić drugiego Goldena, bo niestety pierwszy został zabity przez samochód, pojechała do takiej "hodowli". Rodzice pozamykani w klatkach, małe w paskudnych warunkach. Wzięli małego, ale po trzech dniach zobaczyli, że ten pies wygląda jak owca, że to jest jakaś marna mieszanka. Oddali go. - i tutaj mowa jest o pseudohodowcach
Potem zadzwoniła do starej znajomej, która ma i psa i sukę i zapytała się czy będą ją rozmnażać, bo ona by chciała psiaka. Tamta Pani powiedziała, że nic nie planowała, ale może dla nich spróbować. Czekali wiele miesięcy, zadzwoniła, że są małe. Oczywiście, że wzięła pieniądze, a dlaczego nie? Ona tez musiała karmić matkę, dbać o nią, później opieka nad małymi, szczepienia, jedzenie - kto to będzie za darmo robić jak ma mało pieniędzy? - i ja mówię o takim czymś.
To są dla mnie dwie zupełnie różne grupy ludzi.
Trzecia grupa to prawdziwi hodowcy. Najbardziej profesjonalna i najpewniejsza grupa - zgadzam się.

Podpis "Jeżeli Bóg Ci coś zabrał to nie dlatego, żeby zrobić Ci na złość, ale dlatego, że ma przygotowane w zanadrzu coś znacznie lepszego"
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Czw 28-07-2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nie wiedząc dlaczego chciałam rozmnożyć psiaka, mam zarzucone że chciałam zarobić. Niestety nietrafione.

No to może wyjaśnisz dlaczego.

Cytat:
Ona tez musiała karmić matkę, dbać o nią, później opieka nad małymi, szczepienia, jedzenie - kto to będzie za darmo robić jak ma mało pieniędzy? -

Ale kto to każe komuś robić? Bo ludzie chcą tańszego psa, który ma udawać rasowego?

Cytat:
niestety psy z rodowodem, kupione pod kaprysem małych dzieci też zostają wyrzucane

A ile znasz takich przypadków? Myślę, ze jednak pies z rodowodem ma większą szansę na znalezienie nowego domu nawet jeśli zakup był zachcianką dzieciaka.
Powrót do góry

Olaa!!

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 03-08-2011, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś już na innym forum ze znajomymi psiarzami próbowaliśmy wyjaśnić dlaczego jesteśmy aż tak zagorzałymi zwolennikami, że rasowy=rodowodowy. Sama jestem właścicielką foksteriera szorstkowłosego. Kupiony 6 lat temu ze wszystkimi papierkami. Na wystawie mój uparciuch nie był ani razu. Dlaczego? Właśnie dlatego, że nie mam żadnych aspiracji hodowlanych i nie kręcą mnie wystawy. A dlaczego psiak z rodowodem z tego prostego względu, że chciałam psiaczka zdrowego no i rasy takiej jak wcześniej wybrałam a tylko rodowód daje mi taką gwarancję Puszcza oko.

Nie mam pojęcia dlaczego ludzie kupują psy u pseudohodowców..ludzi którzy tak naprawdę nie mają pojęcia o rasie, często rozmnażają pieski mimo ich wad genetycznych. Wystarczy wklepać w internet hasło pseudohodowla i wyskoczy wam komu nabijacie kieszenie. Może kiedy nie chcemy psa rasowego to podarujmy domek jakiemuś nieszczęśnikowi ze schroniska?

Podpis "Żyjemy ciągle obok siebie,
w swoje marzenia zapatrzeni,
więc zanim się spotkamy w niebie,
bądźmy ze sobą tu na ziemi."
Powrót do góry

Tasartir

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 15-08-2011, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od lutego posiadam suczkę i nie ma ona rodowodu. Chciałam wziąć ze schroniska, ale zdarzyło się tak, że przechodząc przez giełdę, spotkałam pewnego pana, który oddał mi psiaka pół darmo, w zamian tylko, żebym jej zapewniła ciepły dom i dała dużo miłości.
Coś kłamał, że to Golden Retriever i co prawda jest odrobinę tej maści, lecz po pyszczku przypomina wilczura Uśmiechnięta
Ale niestety, strasznie chorowita i bardzo dużo pieniędzy w nią trzeba wkładać, a zostawić jej na pastwę losu, nie zostawię...
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Sro 17-08-2011, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
spotkałam pewnego pana, który oddał mi psiaka pół darmo, w zamian tylko, żebym jej zapewniła ciepły dom i dała dużo miłości

Złośliwie musiałabym powiedzieć "wzruszające" Uśmiechnięta Niestety prawda jest taka, że sprzedający potrafią trafić w czułe ludzkie punkty i zarobić na tym. Pan pewnie w nosie miał ciepły domek i dużo miłości, ale te pół darmo wyraźnie cenił. Po co mu było to pół Uśmiechnięta ? Na pokrycie kosztów, przecież dobrego domu nie można przeliczyć na pieniądze. Złośliwa
Powrót do góry

amanite

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Olaa!! ja też staram się mówić ludziom, dlaczego rasowy = rodowodowy, ale do wielu ludzi to nie trafia niestety. Strasznie mnie to boli, staram się z tym walczyć, ale to jak walka z wiatrakami.

Podpis "...Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości,
bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy
być lepsi niż jesteśmy..." - Paulo Coelho
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Amanite co z tego, że z wiatrakami. Pamiętaj wystarczy, że jeden wiatrak zostanie pokonany to i tak będzie coś. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

ewunia198612

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 10-10-2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje Drogie,
jeśli chcecie psa rasowego to tylko z rodowodem, jeśli nie zależy wam na wyglądzie to weźcie pieska ze schroniska.
Psy rasowe nie rodowodowe nie maja cech rasy zapisanych w FCI czyli niestety są kundelkami. Zresztą kupno psa nie rodowodowego to katastrofa, przeważnie ludzie kupują od pseudo-hodowli. Zwierzęta są trzymane w klatkach tylko w celach rozrodowych, nasze pupilki okazują się chore, okaleczone psychicznie. Nasza miła Pani Administrator kupiła swojego pupilka z hodowli więc wielkie gratulację dla niej za trzeźwe myślenie !!!

arka.strefa.pl/Pseudohodowle/pseudohodowle.html
Przeczytajcie .

Pozdrawiam
Ewa
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Czw 29-12-2011, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chcialabym nadmienic, że od nowego roku zmienia się prawo odnośnie rozmnażania zwierząt nierasowych. Tak więc pseudohodowcom, ktorzy w tym temacie na poprzednich stronach reklamowali swa radosną twórczość związaną z wyzyskiem własnych zwierząt chcialabym życzyć tego, BY WRESZCIE ZNALEŹLI SOBIE NORMALNĄ ROBOTĘ, bo od tej pory beda tepieni jak zaraza.Uśmiechnięta Szczęśliwego Nowego Roku! Uśmiechnięta

Cytuję znajomą:

Mari napisała:
Dnia 1 stycznia 2012 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Ustawa zawiera szereg zmian - precyzuje dotychczasowe zapisy, wprowadza ustawowe definicje, ustanawia nowe zakazy i zaostrza kary za znęcanie się nad zwierzętami. Najistotniejsze zmiany to:
- wprowadzenie ustawowej definicji "schroniska dla zwierząt" (art. 4 pkt 25);
- uznanie kopiowania uszu i ogonów za znęcanie się nad zwierzętami (art. 6 ust. 2 pkt 1);
Cytat:
umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu, w tym znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie, a także wszelkie zabiegi mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia i wykonywane w celu innym niż ratowanie jego zdrowia lub życia, a w szczególności przycinanie psom uszu i ogonów (kopiowanie)

- uznanie wykorzystywania zwierząt zbyt młodych/starych lub chorych do pracy, widowisk i na zawodach za znęcanie się nad zwierzętami (art. 6 ust. 2 pkt 3);
Cytat:
używanie do pracy albo w celach sportowych lub rozrywkowych zwierząt chorych, a także zbyt młodych lub starych oraz zmuszanie ich do czynności, których wykonywanie może spowodować ból

- wprowadzenie pojęcia i spenalizowanie zoofilii (art. 6 ust. 2 pkt 16);
- wprowadzenie zakazu trzymania zwierzęcia na uwięzi dłużej niż przez 12h i uwięzi krótszej niż 3m (art. 9 ust. 2);
- wprowadzenie obowiązku obywatelskiego informowania odpowiednich organów o wałęsającym się albo porzuconym i uwiązanym psie lub kocie (art. 9a);
- wprowadzenie zakazu rozmnażania nierasowych psów i kotów (art. 10a ust. 2 w zw. z ust. 6)
Cytat:
Art. 10a.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

- wprowadzenie zakazu sprzedawania i nabywania zwierząt domowych na giełdach, targach i targowiskach, a także prowadzenia tego rodzaju giełd, targów i targowisk (art. 10a i 10b)
Cytat:
Art. 10a. 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.
Art. 10b. 1. Zabrania się nabywania:
1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

- wprowadzenie zakazu spuszczania ze smyczy psów bez możliwości sprawowania nad nimi kontroli, a także bez oznakowania (art. 10a ust. 3)
Cytat:
3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

- wprowadzenie zakazu odstrzału wałęsających się psów i kotów przez myśliwych (art. 33a ust.3)
Cytat:
Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego może podjąć działania zapobiegające wałęsaniu się psów na terenie obwodu poprzez:
1) pouczenie właściciela psa o obowiązku sprawowania kontroli nad zwierzęciem;
2) odłowienie psa i dostarczenie go właścicielowi, a jeżeli ustalenie tej osoby nie jest możliwe dostarczenie do schroniska dla zwierząt; odłowienie i dostarczenie psa odbywa się na koszt właściciela.

- zwiększenie kary pozbawienia wolności za ubój lub znęcanie się nad zwierzęciem do 2 lat pozbawienia wolności (art. 35 ust.1 i 1a);
- zwiększenie kary pozbawienia wolności do lat 3 dla sprawców działających ze szczególnym okrucieństwem (art. 35 ust. 2);
- wprowadzenie obligatoryjnego przepadku zwierzęcia za skazanie za przestępstwo z art. 35 ust. 1, 1a i 2 (art. 35 ust. 3);
- wprowadzenie nowego środka karnego w postaci zakazu posiadania zwierząt przez okres 1-10 lat dla sprawców działających ze szczególnym okrucieństwem (art. 35 ust. 3a);
- zwiększenie kwoty nawiązki z 25 - 2500 złotych do 500 - 100 000 złotych (art. 35 ust. 5).

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

zoe

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 02-01-2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie rodowód nie ma znaczenia, bo przecież serce kundla kocha tak samo, albo i mocniej jak wypasionego labradorka.... Ale pseudohodowli nie popieram. To jest barbarzyństwo.

Podpis Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Skocz do: