Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rodowód - wiesz po kim byl ojciec, matka itd.Twojego psiaka i wiesz, że jest tej "Czystej krwi". Dla mnie rodowod to bzdura. Po co idealizować psy? Pies to pies, musi być czystej krwi, bo mamy taki kaprys? Spotkałam się z opinią na photoblogu, że dla tej takiej jednej Pani - psy bez rodowodu wogole nie powinny istnieć! Zszokowana

Dla mnie tacy ludzie są puści i nic nie warci. Skoro dla nich liczy się tylko pies rasowy z rodowodem i idealnym pochodzeniem... Tez nie uznaje pseudohodowli, ale dzieki niej po czesci mozna miec swojego Psiaka ktory Nas pokocha. Są ludzie ktorzy pokryją swoją suczke poprostu raz, a potem ją wysterelizuja i to jest dobre.

Ale, ze psy MUSZĄ być rodowodowe? Kocham kundeli bo sa najwierniejsze i najwytrwalsze, sama mialam kundla, a Oni najchetniej by mordowali psy nierasowe... Paranoja.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

arjuna

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

doma1994 napisała:
Rodowód - wiesz po kim byl ojciec, matka itd.Twojego psiaka i wiesz, że jest tej "Czystej krwi". Dla mnie rodowod to bzdura. Po co idealizować psy? Pies to pies, musi być czystej krwi, bo mamy taki kaprys? Spotkałam się z opinią na photoblogu, że dla tej takiej jednej Pani - psy bez rodowodu wogole nie powinny istnieć! Zszokowana

Dla mnie tacy ludzie są puści i nic nie warci. Skoro dla nich liczy się tylko pies rasowy z rodowodem i idealnym pochodzeniem... Tez nie uznaje pseudohodowli, ale dzieki niej po czesci mozna miec swojego Psiaka ktory Nas pokocha. Są ludzie ktorzy pokryją swoją suczke poprostu raz, a potem ją wysterelizuja i to jest dobre.

Ale, ze psy MUSZĄ być rodowodowe? Kocham kundeli bo sa najwierniejsze i najwytrwalsze, sama mialam kundla, a Oni najchetniej by mordowali psy nierasowe... Paranoja.

Doma, większosc twojej wypowiedzi to bełkot podyszy dużą dozą sterotypow.

Kundelki sa najwierniejsze(?), "oni"(?) chcą je mordować, nie popierasz pseudohodowli, ale fajnie, ze takie sa, bo dzięki nim sa te najwytrwalsze(?) kundelki(czyli coś na zasadzie "jestem za a nawet przeciw"), suczkę należy raz dopuścić(?)(tylko w imię czego, bo nie napisalas...), zaś wszystko to poprzez "kaprysy" ludzi, ktorzy chca "wyidealizowac"(?) psy rasowe... Zszokowana

W tym temacie już naprawdę zosdtało wszystko napisane, przytoczono istotne argumenty..czy sadzisz, że rząd próbuje blokowac niekontrolowany rozród zwierząt niehodowlanych, bo ma "kaprys"i chce "wyidealizować" rasowce?

Z takimi poglądami powinnas raz jeszcze dokładnie przeczytac, co zostało tu napisane, a najlepiej przejść się do pierwszego lepszego schroniska, by dodać 2 do 2-óch...

Ps. ZOstały zmienione zasady na portalach ogloszeniowych: nie wolno umieszczac ogłoszeń dot. sprzedaży zwierząt nierasowych, moga zostać jedynie oferty "oddam za darmo".
Jesli zobaczycie gdzieś taka oferte, nie przechodźcie obojętnie, zgloście administracji.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arjuna napisała:
Ps. ZOstały zmienione zasady na portalach ogloszeniowych: nie wolno umieszczac ogłoszeń dot. sprzedaży zwierząt nierasowych, moga zostać jedynie oferty "oddam za darmo".
Jesli zobaczycie gdzieś taka oferte, nie przechodźcie obojętnie, zgloście administracji.

W tytule piszą "oddam za darmo", wchodzisz na ogłoszenie a w treści, że sprzedam i koszt podany.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sro 04-01-2012, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
W tytule piszą "oddam za darmo", wchodzisz na ogłoszenie a w treści, że sprzedam i koszt podany.

Już kombinują, bo im interesy padają. SIC!

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 06-01-2012, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozumiem, że chcą zapobiegać pseudohodowlom, ale mnie przeraża to co piszą ludzię o psach rodowodowych, że psy bez Niego nie powinny w ogole istnieć - bo "moga niesc choroby, zle genty" itd... Dla mnie to szok, bo chcą idealizować wszystko wokol Siebie, a pies powinien byc taki jakim Go natura tworzy, a nie człowiek.

Dla mnie to paranoja, że inne psy nie powinny istnieć - tak jak Ktoś się wyraził nie tu ale na fbl. To mi szczeka opadła. Że psy "bez rodowodu" psują linie psów rodowodowych... To mnie ciutke zabolało, bo niby w czym są gorsze te psy bez tego papiurka? Ok, mozna zabronic sprzedazy psow bez rodowodu, ale zaraz ich nie skasujmy, ze sa gorsze i w ogole. Bo Ktoś zaczal sie tam strasznie wywyzszac.
Powrót do góry

komnata

PostWysłany: Sro 16-05-2012, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ludzie pies to pies i trzeba go kochać niezależnie od tego czy ma rodowod czy nie.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 16-05-2012, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

komnata napisała:
Ludzie pies to pies i trzeba go kochać niezależnie od tego czy ma rodowod czy nie.

Chyba nie rozumiesz o czym ten temat. Przeczytaj cały to zrozumiesz. Puszcza oko
To że trzeba kochać to już inna sprawa.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

Skocz do: