Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izunia napisała:
Przynajmniej nie dała zarobić pseudohodowlom jak co niektóre tutaj...Kupiła psa z rodowodem, ponieważ zależy jej na porządnym psie tej rasy! Chyba normalne, że jeśli interesuje się daną rasą i ją kocha to kupuje psa rasowego a nie psa w typie danej rasy na targu za 200 zł! No tak ale zapomniałam po po co wywalać tyle kasy i kupować z papierkiem jak to do niczego niepotrzebne W ludziach takie myślenie mnie przeraża! A nie chęć posiadania psa z rodowodem. I myślcie nad tym co piszecie, bo to nie ona traktuje psa jak rzecz a pseudohodowcy od których WY kupiłyście psa!

Mam nadzieję, że do mnie tutaj "nie bijesz"? Podejrzliwa
Bo lepiej nie wypowiadaj się na nieznane Ci tematy... Przewraca oczami Diablica lub Bardzo wściekła
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo chyba troszkę się zapędzasz...
Najpierw poznaj fakty, żebyś mogła cokolwiek powiedzieć.

Dobrze, że wzięłaś psa ze schroniska, ale przez to że to zrobiłaś nie czuj się lepsza od tych, którzy kupili psa na "targu" czy z "pseudohodowli".
Najważniejsze jest to żeby o psa, którego się już ma, dbać i żeby go kochać! To jest najważniejsze, a nie to czy ma on rodowód czy nie i czy pochodzi on z Warszawy czy z Pacanowa... Przewraca oczami

Ja mam w sumie 6 psów i kazdego kocham i staram się zapewnić im jak najlepszy byt!
A jeśli chodzi o dbanie o psa rasowego i psa nierasowego, to nie widzę żadnej różnicy!
Tak samo jak dla kundelka tak samo dla amstaffa ważna jest karma czy pielęgnacja! Tak samo kundelek jak i rasowy pies lubi się bawić i potrzebuje zabawek, lekarstw czy kosmetyków pielęgnacyjnych...
Tak więc nie zawsze wybór pomiędzy psem rasowym i nierasowym jest spowodowany kwestią finansową.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

janka
Gość

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisala
A jeśli chodzi o dbanie o psa rasowego i psa nierasowego, to nie widzę żadnej różnicy!
Tak samo jak dla kundelka tak samo dla amstaffa ważna jest karma czy pielęgnacja! Tak samo kundelek jak i rasowy pies lubi się bawić i potrzebuje zabawek, lekarstw czy kosmetyków pielęgnacyjnych...
Tak więc nie zawsze wybór pomiędzy psem rasowym i nierasowym jest spowodowany kwestią finansową.[/quote]

Zgadzam się wypowiedzą ulunius jak m iałam bardzo chorego psa nierasowego i operacja i lekartwa tak samo kosztowałaby tak samo dla rasowego .Weterynarz leczy wszystkie pieski. Uśmiechnięta
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę w takim razie, że psy nierodowodowe powinny być zabijane tak? Bo w wypowiedziach pań "expertek" nie widzę dla takich psów miejsca. Bardzo smutna To bardzo przykre. Niezdecydowana
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bosh!
Po pierwsze to po części zgadzam się z Ewusią i Izunią. Ale tylko w tej części, że nie powinno być pseudohodowli. Czyli takich gdzie zwierzęta traktuje się jako reproduktory. Ale nie zgadzam się z tym, że psy nierodowodowe są gorsze i nie powinno się ich trzymać w domu/ zabierać / kupować. Bo mają takie samo prawo do życia jak inne zwierzęta. To że nasze prawo i władze (w tym związek kynologiczny) nie nie dbają o to, aby nie było pseudohodowli nie oznacza, że nie powinno się o te psy dbać i troszczyć.
Ja, jak już mówiłam wcześniej mam psa ze schroniska. Wszystko wskazuje na to, że jest z jednej z takich pseudohodowli, bo wygląda na psa rasowego, tylko uszka nie stoją - ale nie o tym chcialam. Takich psów też nie powinno się brać?
Pomyślcie! Gdyby ludzie z tych giełd i innych miejsc nie braliby zwierząt prędzej czy później znalazłyby się w schorniskach, albo zostałyby utopione. Naprawdę lepsze to, niż troska jakiejś osoby. Co Wam zwierze jest winne? To że nie ma rodowodu? A ktoś wam każe takie zwierze trzymać? Nie chcesz, nie zabierasz pod swój dach. Proste. Ale, żeby innym to próbować wyperswadować? To już trochę dziwne.
Każdy oczywiście ma prawo do własnego zdania. I do póki nie robi nikt innemu stworzeniu krzywdy jest dla mnie ok. Mam nadzieję, że wszystkie dbacie bardzo o swoje zwierzęta.
Według mnie nikt nie ma prawa odbierać życia żadnemu stworzeniu. Bez względu na to jakby było zmieszane.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Izunia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powyższe wypowiedzi świadczą o tym że po prostu nie potraficie czytać ze zrozumieniem. I pisałam wcześniej że każdego psa trzeba kochać i tutaj nie jest ważny rodowód! Agaat wytłumacz w którym miejscu coś takiego zasugerowałam? i nie czuje się lepsza dlatego że wzięłam psa ze schroniska Przewraca oczami Po prostu chciałabym żeby ludzie zamiast napędzać pseudohodowle dali dom psiakowi ze schroniska to chyba nie jest żadna zbrodnia?
A co do tego
ulunius napisała:
Bo lepiej nie wypowiadaj się na nieznane Ci tematy...

Akurat w tym temacie orientuje się świetnie w przeciwieństwie do ciebie. Bo czytając niektóre twoje posty (np. ten o tym że pies który ma rodowód utraci go nie jeżdżąc na wystawy) uśmiałam się do łez <hahaha> i kto tu nie ma o tym zielonego pojęcia?
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izunia radzę troszkę poczytać a potem śmiać się do łez ale ze swoich wypowiedzi!!!

Dołączone po 1 minucie 16 sekundach:

* poczytać ---> przeczytaj ze zrozumieniem cały ten temat!!! Potem możemy poduskutować raz jeszcze.

Dołączone po 4 minutach 37 sekundach:

ulunius napisała:
Izunia napisała:

Skoro pies urodził się w hodowli, dostał metryczkę i właściciele wyrobili mu rodowód to będzie miał ten rodowód do końca życia! Nieważne czy będzie uczestniczył w wystawach czy nie. Jeśli nie będzie jeździł na wystawy to nie będzie miał uprawnień hodowlanych, a co za tym idzie szczeniaki po tej suce czy też psie nie będą miały rodowodów.

OK., coś mi się musiało popierdzielić...
Tak więc wytłumacz mi czym różni się szczeniak pochodzący od takiej matki od szczeniaka, którego matka jeździła na wystawy?

Odpowiesz na już wcześniej zadane pytanie? Podejrzliwa
Powrót do góry

Izunia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam cały temat i wszystkie posty. Znalazłam nie jedną twoją "mądrą" wypowiedź. Tak ja wiem znasz pochodzenie swoich psów, bo szczeniaka wzięłaś od znajomych i znasz ich przodków a o psie który nie bierze udziału w wystawach nie można powiedzieć że jest rasowy Śmiejąca się
Ps. może mi powiesz które moje wypowiedzi są takie śmieszne jak twoje to się pośmiejemy razem Cool

Ostatnio zmieniony przez Izunia dnia Czw 26-07-2007, 21:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewusia napisała:
Mam psa za 1500 zł.

Tak tanio? Coś za mało jak na "oryginalnego psa" . Przypadkiem nie ma jednej łapki bardziej? Za taką kase to idzie ale kundel + lewe papiery.

A za ile go szczepisz? Też są jakieś oryginalne szczepionki lub tabletki na odrobaczenie? musisz uważać jeszcze czy używa oryginalnych igieł !

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.

Ostatnio zmieniony przez MeYa dnia Czw 26-07-2007, 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Izunia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To Twoim zdaniem za ile można kupić rodowodowego amstaffa ale takiego który ma z łapkami wszystko ok?

ulubius napisała:
Ale o co ci chodzi? Bo coś tamtego pytania nie jarze Skonsternowana

Ostatnio zmieniony przez Izunia dnia Czw 26-07-2007, 21:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izunia napisała:
To Twoim zdaniem za ile można kupić rodowodowego amstaffa ale takiego który ma z łapkami wszystko ok?

Kochana nie wdajmy się w szczegóły. Za 1500 to na alegro idzie.

Dołączone po 2 minutach 40 sekundach:

Izunia napisała:
ulubius napisała:
Ale o co ci chodzi? Bo coś tamtego pytania nie jarze Skonsternowana

I kto tu ma problem czytania ze zrozumieniem. Przewraca oczami

Powrót do góry

Izunia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bo nie wiem co znaczy to "coś mało" Przewraca oczami 1500 zł jak na asta to już cena wysoka, choć zdarzają się droższe. Wszystko zależy od hodowli i od rodziców szczeniąt.

A co do pytania ulunius to różni się tym że szczeniaki od ! bez uprawnień nie będą miały rodowodów. Wyglądem może się nie będą różnić ale jakby nie patrząc nie będą już rasowe. Związek Kynologiczny musi wyrazić zgodę żeby dane krycie mogło się odbyć. Oni sprawdzają czy np. w genach nie ma nigdzie żadnego pokrewieństwa. Skoro nie ma uprawnień hodowlanych to nie ma gwarancji że te szczeniaki później nie będą miały jakiś wad.

Ostatnio zmieniony przez Izunia dnia Czw 26-07-2007, 21:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja głupia i niedouczona mam pytanie do Ciebie Izuniu. Uśmiechnięta
Czym różni się szczeniak po matce z rodowodem, która nie jeździła na wystawy od szczeniaka po matce z rodowodem jeżdżącej a wystawy? Podejrzliwa
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izunia napisała:
Bo nie wiem co znaczy to "coś mało" Przewraca oczami 1500 zł jak na asta to już cena wysoka, choć zdarzają się droższe. Wszystko zależy od hodowli i od rodziców szczeniąt.

Jest jeszcze coś takiego jak ironia w wypowiedzi.

Powrót do góry

Izunia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aha ironia no popatrz. A mi się wydawało że kompletnie nie orientujesz sie w cenach tej rasy Przewraca oczami Co z tego że za tyle chodzą na allegro? Ale chodzą rodowodowe z hodowli.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izunia napisała:
Aha ironia no popatrz. A mi się wydawało że kompletnie nie orientujesz sie w cenach tej rasy Przewraca oczami Co z tego że za tyle chodzą na allegro? Ale chodzą rodowodowe z hodowli.

Śmiech do łez Śmiech do łez Śmiech do łez

Tym optymistycznym akcentem kończę dyskusję... Puszcza oko

Powtórzę raz jeszcze moje zdanie żeby nie robić Off Topic! :

Dla "zwykłych" posiadaczy psów a nie hodowców rodowód raczej jest zbędny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 4 z 17

Skocz do: