Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 27-07-2007, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tej suni rasowej mam zdjęcia tylko na papierze, a niestety skanera nie mam. A raczej jest nie do użytku. Przewraca oczami Był to wyżeł niemiecki. Nie zapomniany czarny łepek. :Zakochany:

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:
Usunięty OT - Efrell

Ile kosztuje sam rodowód? Czy to zależy też od rasy psa? (Czy na to nie ma reguły?)

Rodowod nie kosztuje , kupujac psa dostaje sie rodowod . A to ile pies kosztuje zalezne jest od rasy i od tago jacy sa rodzice . Np . rdzice maja bardzo duzo tytulow i sla najlepszy z rasy taki szczeniak moze kosztowac wiecej , i moze byc pewnosc ze kupujac takiego psiaka ma sie nieskazitelny wzorzec rasy .

Itp. moge powiedziec o swoim . placilam 1500 a cena szczeniakow jest od 1000- do 2000. to orietacyjnie .

arjuna Bardzo dobrze wszystko opisala i mam nadzieje ze to da niektorym do myslenia . Zgadzam sie z tym w 200%.

Podpis ''
Nie rozmawia się z tym, kto nie rozumie znaczenia słów.''
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

poruszono tu jeszcze 1 ciekawą kwestię-cena. Wiele osób twierdzi, że woli sobie kupić na targu pieska w typie za 300 zł., bo nie stać ich na wydatek 2000, 3000 tyś. na szczeniaka z rodowodem...a tymczasem:

w każdej hodowli istnieje możliwość kupna pieska za śmieszne pieniądze, z jakąś wadą dyskwalifikującą.
Np. U Amstaffów wzorzec mówi, że pies, który ma białą sierść w więcej niż 80%-to pies z wadą.

można więc sobie kupić wspaniałego, zdrowego białego pieska za 500 zł., ktory będzie posiadał rodowódUśmiechnięta niestety nie uzyska nigdy uprawnień hodowlacnych, więc nie wolno go rozmnażać.

można też wziąć sobie 100% wzorcowego i wartościowego pieska na tzw. warunek hodowlany. Czyli jakby w leasing;)
dostajesz pieska za darmo, karmisz go, dbasz o niego, jeździsz na wystawy...jednak pies jest dalej własnością hodowcy, nosi też przydomek tego właśnie hodowcy. Masz obowiązek zrobić uprawnienia hodowlane psu..jeśli to suczka-hodowca może ją pokryć wybranym przez siebie psem-jest to na twój koszt. Z miotu może zabrać sobie 1,2 szczenięta...Gdy już wszystkie warunki umowy zostaną spełnione-hodowca przepisuje pieska na ciebie i od tej pory tylko ty decydujesz, co dalej z psem zamierzasz robić...

czasem także można natknąć się na fajne "przeceny" w świecie hodowców-tak najczęściej jest, gdy hodowca zrobi miot, na który już nie ma popytu-bo już są na terenie kraju psy z danej linii..wtedy cena baardzo spada w dół. Ostatnio była do sprzedania pół roczna suczka pit bulla z dość dobrego skojarzenia-właściciel chciał ją oddać za 400 zł...

tak więc został obalony jeszcze jedne mit o tym, że tylko bogatych snobów stać na kupno psa z papierami..

pozdrawiam:)
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam wrażenie, że próbujesz innym na siłę, wręcz łopatą wbić do głów swoje przekonania - ja już zrozumiałam i przyjęłam do wiadomości o co chodzi.
Tymczasem jestem posiadaczką kundelka z targu za 300 zł i wcale nie czuję się gorsza - nie rozumiem po co te ataki! Może już czas sobie darować?
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat chyba błędnie odczytujesz intencje Arjuny. Jeśli mówiłabyś o jej poprzedniczkach to pewnie bym się zgodziła, ale w tym przypadku niestety nie.
Arjuna sama napisałam w którejś ze swoich wypowiedzi, że nie chce obrażać innych ludzi którzy są posiadaczami kundelków, bo (o ile dobrze pamiętam) sama jest posiadaczką jednego. Chodzi jej (moim zdaniem) o to aby przedstawić fakty i obalić mity. I w tym się z nią zgadzam. Bo takie jest prawo. Nie koniecznie musimy się z nim zgadzać - sama mam zastrzeżenia do pewnych rzeczy, ale nie można innym którzy się w nim orientują zarzucać, że na siłę próbują Cię do niego przekonywać.
Dla mnie Arjuna przekazała nam kawałek wiedzy na temat rodowodowych psów, a co z tą wiedzą zrobi każdy z nas to już jego osobista sprawa.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arjuna napisała:
poruszono tu jeszcze 1 ciekawą kwestię-cena. Wiele osób twierdzi, że woli sobie kupić na targu pieska w typie za 300 zł., bo nie stać ich na wydatek 2000, 3000 tyś. na szczeniaka z rodowodem...a tymczasem:
w każdej hodowli istnieje możliwość kupna pieska za śmieszne pieniądze, z jakąś wadą dyskwalifikującą.
Np. U Amstaffów wzorzec mówi, że pies, który ma białą sierść w więcej niż 80%-to pies z wadą.
można więc sobie kupić wspaniałego, zdrowego białego pieska za 500 zł., ktory będzie posiadał rodowódUśmiechnięta niestety nie uzyska nigdy uprawnień hodowlacnych, więc nie wolno go rozmnażać.
można też wziąć sobie 100% wzorcowego i wartościowego pieska na tzw. warunek hodowlany. Czyli jakby w leasing;)
dostajesz pieska za darmo, karmisz go, dbasz o niego, jeździsz na wystawy...jednak pies jest dalej własnością hodowcy, nosi też przydomek tego właśnie hodowcy. Masz obowiązek zrobić uprawnienia hodowlane psu..jeśli to suczka-hodowca może ją pokryć wybranym przez siebie psem-jest to na twój koszt. Z miotu może zabrać sobie 1,2 szczenięta...Gdy już wszystkie warunki umowy zostaną spełnione-hodowca przepisuje pieska na ciebie i od tej pory tylko ty decydujesz, co dalej z psem zamierzasz robić...
czasem także można natknąć się na fajne "przeceny" w świecie hodowców-tak najczęściej jest, gdy hodowca zrobi miot, na który już nie ma popytu-bo już są na terenie kraju psy z danej linii..wtedy cena baardzo spada w dół. Ostatnio była do sprzedania pół roczna suczka pit bulla z dość dobrego skojarzenia-właściciel chciał ją oddać za 400 zł...
tak więc został obalony jeszcze jedne mit o tym, że tylko bogatych snobów stać na kupno psa z papierami..

Sory ale to mi się wszystko z produkcją kojarzy! Przewraca oczami
Osobiście stać mnie na rodowodowego psa ale takiego nie mam. A dlaczego? Podejrzliwa Bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne (ani moim psom)!
I uważam, ze wszystkie 6 moich psów jest wartościowych!!!
Zastanawia mnie jedna rzecz... często się zdarza, ze psy mające rodowód nie do końca odpowiadają wzorcowi, jak to jest? Podejrzliwa Moj "kundel" nie ma żadnej wady, odpowiada wzorcowi ale jest kundlem. Wielu moich znajomych ma amstaffy w papierami i co z tego, ze ich psy mają papiery jeśli wyglądają jak "kundle"? Podejrzliwa
Wygląd wyglądem... niestety znam też kilka przypadków amstaffów z super papierami i medalami, które niestety z psychiką nie stały za dobrze. Niezdecydowana Jedna sprawa skończyła sie uśpieniem (rzucał się na matkę własciciela, później już nawet na własciciela), druga oddaniem zwierzęcia (nawet krowom nie przepuszczał, prawie zagryzł cielaka) a trzecia ciągłymi nieudolnymi próbami ułożenia psa, który jednak nie daje nadal dobrych rokowań. (pogryzł dziecko) Niezdecydowana (tłumaczenie, ze były "chowane" w złych warunkach tutaj odpada)

Swojego zdania nie zmienię i jeśli teraz zdecydowała bym się na kolejnego 7-go już psa, tez nie był by to pies z rodowodem... ale wzięła bym psa z "pseudohodowli" (myślę, że tutaj każdy myślący człowiek będzie umiał odróżnić uczciwych ludzi od dręczycieli zwierząt Diablica lub Bardzo wściekła ) albo z fundacji (pewnie z tej samej, z której pochodzi nasza Mayleczka)...

Dołączone po 7 minutach 44 sekundach:

Aaaa jeszcze jedno...
Wiecie czemu jeszcze tak bardzo irytują mnie wypowiedzi, ze powinno się miec psa z papierami a nie "kundla" w typie danej trasy... bo padają często takie słowa z ust osób, które swoje psy traktują jedynie jako przedmiot, który wystawiają na wystawach a nie jako przyjaciela.
Bo myślę, że osoby mające amstaffy, które kochają i psy te sa ich przyjaciółmi, nie kopiowali by pieskom uszu, bo taki akurat jest wzorzec. Diablica lub Bardzo wściekła

Wiem, wiem, przepisy się zmieniły... ale co z tego!!! Diablica lub Bardzo wściekła Nadal uszy piesków są kopiowane, żeby psiak miał większe szanse na medale! Diablica lub Bardzo wściekła Z resztą na forum, do którego link wkleiła nam arjuna można popatrzeć na prześliczne amstaffiątka z kopiowanymi uszkami... Płacze lub Bardzo smutna Prawdziwi przyjaciele zwierząt, nie ma co... Diablica lub Bardzo wściekła Przewraca oczami Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gabi32 napisała:
MeYa napisała:

Ile kosztuje sam rodowód? Czy to zależy też od rasy psa? (Czy na to nie ma reguły?)

Rodowod nie kosztuje , kupujac psa dostaje sie rodowod .

Zapytałam, bo u mnie 17 lat temu gdy brali pieska chcieli podobno jakąś kase dodatkową za metryki, rodowód. Moi rodzice z bratem nie wzięli, bo im to nie było potrzebne, ot tylko chcieli pieska.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:
gabi32 napisała:
MeYa napisała:

Rodowod nie kosztuje , kupujac psa dostaje sie rodowod .

17 lat temu gdy brali pieska chcieli podobno jakąś kase dodatkową za metryki, rowód. Moi rodzice z bratem nie wzięli, bo im to nie było potrzebne, ot tylko chcieli pieska.

A właśnie, Gabi ja czytałam że kupując psa dostaje się metrykę (nie rodowód) . Rodowód wyrabia się już samemu w ZK i jest on wydawany na podstawie metryki. A koszt nie jest duży.

Na dogomoanii znalazlam nawet rozpisane koszty. Z tego co sie doczytalam część oplat jest stala, część rozna w zaleznosci od regionu.
Cytat:
Ja ostatnio w bielskim oddziale ZK płaciłam za rodowód dla pierwszego psa 135 zł.

wpisowe i leg. 22 zł.
rejestracja 15 zł.
rodowód 36 zł.
składka 44 zł
regulaminy 18 zł.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Mam wrażenie, że próbujesz innym na siłę, wręcz łopatą wbić do głów swoje przekonania - ja już zrozumiałam i przyjęłam do wiadomości o co chodzi.
Tymczasem jestem posiadaczką kundelka z targu za 300 zł i wcale nie czuję się gorsza - nie rozumiem po co te ataki! Może już czas sobie darować?

średnio mnie interesuje skąd masz pieska, pare postów wyżej pisałam dlaczego JA jestem temu przeciwna. Uważasz, że to bzdury-Twoja sprawa, nie mam zamiaru Cię agitowaćZłośliwa
Cieszę się tylko, że dzięki mojemu pisaniu niektóre osoby już zmieniają swe poglądy, "nie idzie w las" to, co staram się przekazać..

Nigdzie nie napisałam, że powinnaś czuć się gorsza Zszokowana , bo posiadasz kundla, nie wkładaj więc w me usta słów, które nie zostały przeze mnie wypowiedziane...

jedyne ataki, jakie mam zamiar przeprowadzać w tym temacie, to ataki mitów i stereotypów, które dlaej krążą w naszym społeczeństwie.

Efrell bardzo ładnie podsumowała to, o co mi chodzi:)

Dołączone po 13 minutach 51 sekundach:

ulunius napisała:
arjuna napisała:

Sory ale to mi się wszystko z produkcją kojarzy! Przewraca oczami
Osobiście stać mnie na rodowodowego psa ale takiego nie mam. A dlaczego? Podejrzliwa Bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne (ani moim psom)!
I uważam, ze wszystkie 6 moich psów jest wartościowych!!!
Zastanawia mnie jedna rzecz... często się zdarza, ze psy mające rodowód nie do końca odpowiadają wzorcowi, jak to jest? Podejrzliwa Moj "kundel" nie ma żadnej wady, odpowiada wzorcowi ale jest kundlem. Wielu moich znajomych ma amstaffy w papierami i co z tego, ze ich psy mają papiery jeśli wyglądają jak "kundle"? Podejrzliwa
Wygląd wyglądem... niestety znam też kilka przypadków amstaffów z super papierami i medalami, które niestety z psychiką nie stały za dobrze. Niezdecydowana Jedna sprawa skończyła sie uśpieniem (rzucał się na matkę własciciela, później już nawet na własciciela), druga oddaniem zwierzęcia (nawet krowom nie przepuszczał, prawie zagryzł cielaka) a trzecia ciągłymi nieudolnymi próbami ułożenia psa, który jednak nie daje nadal dobrych rokowań. (pogryzł dziecko) Niezdecydowana (tłumaczenie, ze były "chowane" w złych warunkach tutaj odpada)

Swojego zdania nie zmienię i jeśli teraz zdecydowała bym się na kolejnego 7-go już psa, tez nie był by to pies z rodowodem... ale wzięła bym psa z "pseudohodowli" (myślę, że tutaj każdy myślący człowiek będzie umiał odróżnić uczciwych ludzi od dręczycieli zwierząt Diablica lub Bardzo wściekła ) albo z fundacji (pewnie z tej samej, z której pochodzi nasza Mayleczka)...

Dołączone po 7 minutach 44 sekundach:

Aaaa jeszcze jedno...
Wiecie czemu jeszcze tak bardzo irytują mnie wypowiedzi, ze powinno się miec psa z papierami a nie "kundla" w typie danej trasy... bo padają często takie słowa z ust osób, które swoje psy traktują jedynie jako przedmiot, który wystawiają na wystawach a nie jako przyjaciela.
Bo myślę, że osoby mające amstaffy, które kochają i psy te sa ich przyjaciółmi, nie kopiowali by pieskom uszu, bo taki akurat jest wzorzec. Diablica lub Bardzo wściekła

Wiem, wiem, przepisy się zmieniły... ale co z tego!!! Diablica lub Bardzo wściekła Nadal uszy piesków są kopiowane, żeby psiak miał większe szanse na medale! Diablica lub Bardzo wściekła Z resztą na forum, do którego link wkleiła nam arjuna można popatrzeć na prześliczne amstaffiątka z kopiowanymi uszkami... Płacze lub Bardzo smutna Prawdziwi przyjaciele zwierząt, nie ma co... Diablica lub Bardzo wściekła Przewraca oczami Diablica lub Bardzo wściekła

moja droga, produkcją o jakiej myślisz to nie jest-! w hodowlach nie są kryte za każdym razem, gdy mają cieczkę-jeśli więc produkcją jest dla Ciebie posiadanie miotu przez sukę w hodowli 2-3 razy w życiu, to ciekawa jestem co być powiedziała na działalność niektórych psudohodowli...raz czytałam o suce, która miała w swym życiu 15 miotów, z czego w końcowej fazie zaczęła wydawać na świat martwe potomstwo, finałem czego znalazła się w schronisku w stanie agonalnym... to dopiero sie nazwywa produkcja..

co do słowa "wartościowy"-chyba się nie zrozumiałyśmy. miałam tu na myśli psa bez wad dyskwalifikujących, osobnika doskonałego. To spojrzenie czysto biologiczne i pożądane w hodowli. Ty zaś uznałaś opacznie, że psy bez rodowodu są dla mnie "niewartościowe" czyli w/g Ciebie są"byle czym"? jeśli spojrzysz na to słowo w kontekście, w którym naprawdę pisałam, zauważysz, że to nie atak na kundelki. Powtarzam, że sama jestem właścicielka kundla-jest dla mnie 100% wartościowa jeśli chodzi o psa i przyjaciela, jednak pod względem hodowlanym-jest rzeczywiście dla mnie bez wartości. Czy teraz już rozumeisz o czym pisałam?Puszcza oko

co do kopiowania uszu-niesetety mimo zakazu robienia tego, na wystawach dalej preferowane są psy z uszami ciętymi. Czysty snobizm człowieka-nic więcej.

Dopóki kadra sędziowska nie zmieni się na "nową", wlaściciele nadal będą to robić.

Nie pochwalam tego, ale nie pochwalam też innych rzeczy: np. właśnie kupowania psów z psudohodowli-kupując takie psy dajesz temu "chodowcy" powód, dla którego znów pokryje swą sukę.

zamierzam na tym forum rozbudować dział "zwierząt"-chciałabym przedstawiać Wam losy psów, które zostały odbite z pseudohodowli, jak znajdowały nowe domy. Zamierzam też wklejać tematy dot. adopcji psów-być może niejeden psiak znajdzie nowy, kochający dom-właśnie za pśrednictwem tego forum;)
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słowa produkcja nie użyłam w sensie seryjnej produkcji. Puszcza oko
Powiem tak,... mój mąż ma hodowlę drobiu. I niestety czytając wypowiedzi na temat hodowli psów rasowych kojarzy mi się to z tą własnie hodowlą. A myślę, że kurczak a pies to wieeeeelka różnica! Skonsternowana
(Nie wiem czy jasno i czytelnie się wyraziłam...)

Chciałam jeszcze podkreślić, że niepotrzebnie tutaj uogólniamy.
Przykłady "pseudohodowli", które przytaczasz to raczej skrajne przypadki!!! Nie wszędzie tak jest, tak więc nie można w ten sposób uogólniać!!!
Bo takim "tropem" dojdziemy także do hodowli psów rodowodowych, które także nie są "czyste" do końca...
Pamiętajmy, że nie żyjemy w czarno-białym świecie. Puszcza oko
Wrzucając wszystkich do jednego worka można skrzywdzić uczciwych ludzi...
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Arjuna to, że Ciebie średnio interesuje skąd i za ile mam psa, to nie znaczy, że nie mogę o tym pisać - nie jesteś tu jedyna dyskutującą osobą. Ten komentarz był raczej zbędny. Równie dobrze ja bym mogła powiedzieć to samo odnośnie Twoich wypowiedzi. Niezdecydowana

NIe mam psa w celach hodowlanych a jednie "przyjacielskich" - i jak słucham o tych wszystkich wystawach, kryciach i innych to mi się niedobrze robi - pies to nie samochód. NIe wiem kto jest dla Ciebie hodowcą a kto pseudohodowcą, wiem natomiast, że ten kto źle traktuje zwierzę, posługuje się nim jak przedmiotem jest złym człowiekiem i nie zasługuje na nic. Wiem też, że wypowiadasz się o zwierzakach dość przedmiotowo - i może faktycznie takie jest prawo i fachowy język - ale w ogóle mi się to nie podoba i jakoś mnie nie przekonuje.

P.S To, że mam inne zdanie niż Twoje nie oznacza chyba, że musisz podsycać konflikty. A z tego co widzę, to jakoś ton tej rozmowy od początku nie jest zbyt miły. Ciekawe czemu?
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nie próbuję nikogo oceniać, zdaje sobie sprawę, że człowiek człowiekowi nierówny.
jednak, jeśli ktoś się zajmuje hodowlą-ma przed sobą tzw. cele hodowlane. Czyli wie, po co kryje sukę.
W psudohodowlach-nie ma takich celów. Nawet jeśli ktoś jest dobrym człowiekiem, ale rozmnaża swe zwierzęta, tylko po to, by sobie zrobić miot-w/g mnie działa na szkodę zwierzęcia. Przeceiż to straszne obciążenie dla suczki!
w/g mnie należy uswiadamiać społeczeństwo, że ! wcale nie musi mieć szczeniąt, by być szczęśliwa. Może Cię to urazić, bo podchodzę do sprawy bardzo racjonalnie, nie mieszam w me poglądy uczuć...jednak napatrzyłam się już na tyle psich nieszczęść, że aż serce się kraje, gdy czytam o kolejnej i kolejnej psudohodowli...
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
Arjuna to, że Ciebie średnio interesuje skąd i za ile mam psa, to nie znaczy, że nie mogę o tym pisać - nie jesteś tu jedyna dyskutującą osobą. Ten komentarz był raczej zbędny. Równie dobrze ja bym mogła powiedzieć to samo odnośnie Twoich wypowiedzi. Niezdecydowana

NIe mam psa w celach hodowlanych a jednie "przyjacielskich" - i jak słucham o tych wszystkich wystawach, kryciach i innych to mi się niedobrze robi - pies to nie samochód. NIe wiem kto jest dla Ciebie hodowcą a kto pseudohodowcą, wiem natomiast, że ten kto źle traktuje zwierzę, posługuje się nim jak przedmiotem jest złym człowiekiem i nie zasługuje na nic. Wiem też, że wypowiadasz się o zwierzakach dość przedmiotowo - i może faktycznie takie jest prawo i fachowy język - ale w ogóle mi się to nie podoba i jakoś mnie nie przekonuje.

P.S To, że mam inne zdanie niż Twoje nie oznacza chyba, że musisz podsycać konflikty. A z tego co widzę, to jakoś ton tej rozmowy od początku nie jest zbyt miły. Ciekawe czemu?

Cóż mogę powiedzieć, sama naprawdę się pogubiłam, podzielam zdanie [/b]agaat

Jeżeli chodzi o moje zdanie w sprawie rodowodów, to mówię, że mój pies nie musi go koniecznie posiadać, bo rodowód nie to świadczy o jego wartości
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

powiem tak: rodowód nie świadczy o wartości psa ale świadczy o jego wartości hodowlanej-aby się temu przyjrzeć dokładniej wystarczy sięgnąć do podstaw genetyki i krzyżówek.

jeśli chodzi o "krycia", "wystawy"...przecież wymyślił to człowiek, cały świat temu przytaknał- jest to dążenie do polepszenia wizerunku i walorów danej rasy, nie rozumiem czemu "niedobrze Ci się robi" jak o tym czytasz..cy to jakaś zbrodnia, że ktoś jedzie ze swym psem na "konkurs piękności"? Czy tak samo twierdzisz o wyborach miss?

"pies to nie samochód"-prawdziwy hodowca tez tak uważa i bardzo szanuje swe zwierzęta. Traktowaniem zwierzęcia jak przedmiot jest pokrywanie ! cieczka za cieczką, by potem pogonić szczeniaki na allegro za 100 zł.

co do moich "przedmiotowych" wypowiedzi, zapraszam na moje podwórko-zobaczysz moje zwierzęta i sama ocenisz jak są traktowane;) zaręczam, że nie jak przedmioty.

co do pseudohodowców-wkleiłam wcześniej link do strony, w której jest wszystko dokładnie opisane. Tam zrozumiesz o jakie różnice chodzi. a ja podpisuję się pod tym obiema rękami.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-07-2007, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arjuna napisała:
zapraszam na moje podwórko-zobaczysz moje zwierzęta i sama ocenisz jak są traktowane;) zaręczam, że nie jak przedmioty.

No właśnie arjuna dawaj fotki Twoich pupili!!! Bardzo uśmiechnięta
Oczywiście w odpowiednim wątku. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 6 z 17

Skocz do: