Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z rodowodem czy bez ?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 0:01    Temat postu: z rodowodem czy bez ? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

co sadzicie o rodowodach ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Iza_z_aachen

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem bo nie mam psa ale wydaje mi sie ze jak bym kupowala psa napewno bym kupila z rodowodem
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje psy zarówno Gaspar jak i Tequillka nie mają rodowodu.

Kiedy kupowaliśmy oba psy znaliśmy ich "historię" tzn. Gaspara matka pochodzi z Rosji (po rodowodowych rodzicach), ojciec z Polski; Tequillka natomiast urodziła sie w naszej wiosce, jej rodzice to psy naszych znajomych. Uśmiechnięta
Tak wiec ich przeszłość znam (w mniejszym lub większym stopniu).
Ale dla osób, które biorą psa od nieznajomych polecała bym psa z rodowodem. (przynajmniej jeśli chodzi o rasy psów bojowych i typu bull)
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mnie jedno przeraza ze ludzie rozmnazaja psy tylko dlatego zeby zarobic , bez rodowodow .......slyszalam taka odpowiedz kiedys ... po co mi papier jak psiak jest dla nas zeby go kochac a nie przeplacac za papierki .... i tu zawsze sie zastanawiam ... a stac ich na to by wychowac psa ? to tez kosztuje , leki , jedzenie itd ...

moja kolezanka kupila JORKA z hodowli bez papierkow, i okazalo sie po 4 miesiacach ze psiak ma chorobe genetyczna wiaze sie to z tym ze pies byl dopuszczony ze swoja corka , doktor stwierdzil ze moze to porownac do zespolu downa i porazenia ...
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie najważniejszy jest psiak i wywiad skąd pochodzi. Rodowód zupełnie nie ma znaczenia. Ważne żeby psiak nie pochodził z rodzinnego miotu.
Rodowód kojarzy mi się raczej z zarabianiem na rozmnażaniu psów.
Ale tak jak powiedziała Ulka - są rasy w których dokładne poznanie rodziców ma bardzo duże znaczenie.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie rodowody są kolejną głupotą i do niczego nie są potrzebne - chyba, że do wydawania pieniędzy. Przewraca oczami

I przy okazji pies bez rodowodu - to pies nierasowy. Za czym idzie, że psiaki zaliczane do ras groźnych, gdzie trzeba mieć na nie pozwolenie jesli są bez rodowodu właściciele nie muszą mieć pozwolenia, co zonacza, że każdy nieodpowiedzialny człowiek może być w posiadaniu groźnego psa, jesli tylko ów pies nie ma papierka. Skonsternowana Więc jest to bez sensu.

Moja suczka nie ma rodowodu. Jest wzięta ze schroniska jako mieszaniec. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiego psiaka i W. szukał podobieństw. I się doszukał, że jest wierną kopią Owczarka Holenderskiego. Czy jest "rasowa" tego nie wiemy, bo nie znamy jej rodziców, ale z opisu zachowań jest identyczna no i wygląd (prócz oklapniętych uszek) również. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam psa. I dopóki mieszkam w bloku na pewno mieć nie będę. Jeśli zamieszkam w domu pewnie będę chciała mieć jakiegoś alarmowca. I pewnie wybiorę zwykłego kundla. Rodowód mi nie potrzebny.
Powrót do góry

medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakbym w przyszłości chciała założyć hodowlę i rozmnażać rasowe zwierzęta to kupiłabym psa z rodowodem.

Raczej mi to nie grozi, więc jakbym miała brać psa to raczej jakiegoś kundelka bez rodowodu, który nie kosztowałby mnie paru setek czy tysięcy złotych. Od wyglądu ważniejszy jest dla mnie charakter zwierzęcia, a tego przecież rodowód nie gwarantuje.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

medea napisała:
Jakbym w przyszłości chciała założyć hodowlę i rozmnażać rasowe zwierzęta to kupiłabym psa z rodowodem.

No właśnie medea bo przecież kupując szczeniaka z rodowodem trzeba sie liczyć z tym, że jeśli chcemy aby ten pies miał cały czas rodowód to trzeba z nim jeździć na wystawy.
Pies "urodzony z rodowodem" nie będzie miał rodowodu jeśli nie będzie brał udziału w wystawach. Niezdecydowana
Tak więc dla "zwykłych ludków" a nie hodowców rodowód raczej jest zbędny. Przewraca oczami
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od dzieciństwa mieszkam z pasami Bardzo szczęśliwa , kocham te zwierzeta. Nigdy nie miałam rodowodu, bo nie jest mi on do niczego potzrebny. Pies jest moim przyjacielem, członkiem rodziny a nie eksponatem. Nie stać mnie na psy z rodowodem, a nawet gdyby było, to bym nie zwracała na to uwagi.
Powrót do góry

Kasia

Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Dla mnie najważniejszy jest psiak i wywiad skąd pochodzi. Rodowód zupełnie nie ma znaczenia. Ważne żeby psiak nie pochodził z rodzinnego miotu.

A dlaczego to takie ważne?

Dla mnie nie jest ważne, czy pies ma rodowód, czy nie. Nie kupowałabym psa po to, żeby się nim chwalić, tylko po to, żeby był przyjacielem rodziny.

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

hmmm chyba mylace jest pojecie miedzy psem rasowym a kundelkiem ( ktore sa kochane same w sobie ) , po pierwsze rodowodem sie nie chwali a po drugie wcale nie oznacza ze trzeba jezdzic na wystawy ....jezeli decyduje sie na psa rasowego nie uczeszczajac na wystawy nie mozna kryc suk lub uzywac psa jako reproduktora bo bez wystaw nie ma odpowiednich uprawnien do tego
I mowiac o psach rasowych :
no cóż, jeśli matka nie ma uprawnień hodowlanych, ... ktoś postąpił bardzo nieodpowiedzialnie kryjąc sukę bez uprawnień, a właściciel psa złamał regulamin Związku Kynologicznego- reproduktor nie może kryć suk niehodowlanych...... i tak jak czytamy w ogloszeniach - po rodowodowych rodzicach .... ! która ma rodowod i jest hodowlana a miot nie jest zarejstrowany w ZK moze byc pozbawiona tytulu ! hodowlanej , to jest nielegalne i grozi wykresleniem ! i karą .
Kupujac psa rasowego , i decydujac sie na niego dązymy do tego by byl odpowiednikiem rasy by mial cechy zgodne z wzorcem ....
duzo psow kupowanych z nielegalnych miotow , moze miec dysplazje ktora jest bardzo powazna choroba ujawnia sie okolo 7 lat i pies moze przestac chodzic , przy kupnie rodzice szczeniaka powinni miec zrobione przeswietlenia , brak lub skrzywione pazury gdzie w pozniejszych latach moze to miec wplyw na psa , i oczywiscie dotyczy sie to tylko psow rasowych ( nie kundelkow)
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gabi nie do końca się z Tobą zgodzę, choć mądrze piszesz. A to dlatego, że miałam psa - Wyżła Niemieckiego, po rodzicach rodowodowych, wielokrotnych medalistach ze wszystkimi pierdu-pierdułkami. Było to bardzo dawno temu więc już też dokładnie nie pamiętam, ale częśc miotu dostała rodowody i ok, a pare psiaków nie .. w tym moja sunia była do uśpienia, bo była najbrzydsza i najsłabsza z miotu i wogole taka nijaka schorowana. Moja mama ją zabrała od tych ludzi, gdy się tylko dowiedziała, że chcą ją uśpic, dała marne grosze i przyniosła Almę do domu. I co się okazało - wyrosła na najładniejszego psa z całego miotu, nawet właściciele hodowli proponowali wystawy i rodowód jak urosła. Ale ani jej ani nam rodowód nie był potrzebny do niczego, a gdyby została w hodowli, to szybko by zakończyła swój żywot. Dlatego tak jak nie popieram dzikich hodowli gdzie ludzie rozmnażają psy jak popaprani byleby trzepać na tym kasę, tak samo nie do końca popieram hodowle zalegalizowane przez ZK, bo nie do końca zgadzam się z ich podejściem do zwierząt.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gabi32 napisała:
po pierwsze rodowodem sie nie chwali a po drugie wcale nie oznacza ze trzeba jezdzic na wystawy ....jezeli decyduje sie na psa rasowego nie uczeszczajac na wystawy nie mozna kryc suk lub uzywac psa jako reproduktora bo bez wystaw nie ma odpowiednich uprawnien do tego

Czyli nie można mówić, że ten pies ma rodowód!!!
Cytat:
Kupujac psa rasowego , i decydujac sie na niego dązymy do tego by byl odpowiednikiem rasy by mial cechy zgodne z wzorcem ....

To jest prawda ale bardzo często jest tak, że pies jest idealny ze wzorcem rasy i nie ma rodowodu. A jest wiele psów rodowodowych, które bardzo odbiegają od wzorca.
Czytałam ostatnio, ze na wystawach coraz więcej psów odbiega od wzorców, a i tak wygrywają wystawy. A dlaczego? Bo Związek Kynologiczny nie dba o "czystość" ras. Zdarzają sie przypadki takie jak opisałaś (a raczej nie zdarzają sie tylko są plagą) i nikt z tym nic nie robi. No ale może za kilka lat wzorce, które są teraz ulegną zmianie, (bo przecież parenaście lat temu istniały inne wzorce ras) to ewolucja też dużo ma z tym wspólnego.
Czytałam dużo o wzorcach Amstaffa i wiele rzeczy się pozmieniało w tej kwestii. Więcej maści białej jest teraz dopuszczone u psa niz było to pare lat temu12, ze zrozumiałych względów pies może mieć niekopiowane uszy (kiedyś mógł mieć tylko kopiowane), "wzrost" psów też teraz bardzo często odbiega od normy a i tak mają niezłe efekty na wystawach.
Tak więc nie do końca pies rodowodowy jest taki na prawde rodowodowy.
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jedyne co jest wazne w rodowodzie jak kupuje sie takiego psiaka to to ze masz pewnosc ze w lini przodkowej nie bylo powaznych chorob .... jestemy pewni ze wszystkie formalnosci sa przeprowadzone legalnie

efrell- kiedys tak bylo ze ktores psy z miotu nie byly zapisywane ... teraz tak nie ma wszystkie psy sa zapisywane ze wzgledu na pochodzenia i ciąglosc lini
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Skocz do: