Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka przy matce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
onaonasamotna87

PostWysłany: Pią 28-06-2013, 12:12    Temat postu: Zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka przy matce Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój syn nie pochodzi ze związku małżeńskiego. Ma on 7 miesięcy. Ja i synek jesteśmy zameldowani u mnie.
A więc tak: ojciec mojego dziecka wniósł pozew o uznanie ojcostwa (ja nie chciałąm, by on był ojcem, ale w rezultacie zgodziłam się). W maju była rozprawa i synek nosi jego nazwisko, ojciec ma równe prawa jak ja. Sędzia kazała póki co ustalić słownie sprawę widzeń i alimentów. Po tejże rozprawie byłam u ojca synka z nim 2 razy, za trzecim razem przyjechaliśmy na weekend. W niedzielę chciałam z synem jechać do domu, ale ojciec powiedział, że mogę jechać sama i nie odda mi dziecka. 4 dni później zadzwoniłam na policję, ponieważ nie pozwalał mi nawet wyjść z synem na spacer z obawy, że ucieknę do swojego domu z dzieckiem. Policja przyjechała, ale poinformowała mnie, że nie może siłą odebrać dziecka od ojca. W sądzie powiedzieli mi, żebym złożyła wniosek o zabezpieczenie pobytu dziecka w moim miejscu zamieszkania.

Pytania:
1. Czy długo czeka się na takie postępowanie i decyzję?
2. Czy dziecko będzie na pewno ze mną?

PS W lipcu jest rozprawa o ustalenie kontaktów.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 28-06-2013, 13:16    Temat postu: Re Zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka przy matce Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

onaonasamotna87 napisała:

Pytania:
1. Czy długo czeka się na takie postępowanie i decyzję?
2. Czy dziecko będzie na pewno ze mną?

PS W lipcu jest rozprawa o ustalenie kontaktów.

1. Wydaje mi się, że możesz ten wniosek dołączyć do akt sprawy o ustalenie kontaktów. Dobrze rozumiem, że dziecko przebywa teraz cały czas u ojca?
2. Nie wiem, nie ma na to gwarancji.
Karmisz piersią? Tak małe dziecko powinno być przy matce i sąd najprawdopodobniej będzie temu przychylny, ale wszystko okaże się na sprawie.

Podpis Stop waiting for things to happen. Go out and make them happen.
Powrót do góry

onaonasamotna87

PostWysłany: Pią 28-06-2013, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wnioski już złożone. Tak, dziecko, niestety, teraz przebywa u ojca.
Nie, nie karmię piersią. Ale siedmiomiesięczne dziecko raczej powinno być przy matce.
Powrót do góry

lilianka11

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 28-06-2013, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie masz mniejszych praw do dziecka niż jego ojciec. Mówiłaś policji, że chcesz po prostu wyjść z dzieckiem z domu, ale jesteście zamknięci? Że nie możesz nawet wziąć dziecka na spacer?
Stałe miejsce pobytu dziecka zostanie ustalone w toku postępowania sądowego, ale jeśli złożyłaś wniosek również o tymczasowe zabezpieczenie pobytu dziecka na czas ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, odpowiedź powinnaś otrzymać w terminie ok. 7-14 dni.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

onaonasamotna87

PostWysłany: Sob 29-06-2013, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

lilianka11 napisała:
Nie masz mniejszych praw do dziecka niż jego ojciec. Mówiłaś policji, że chcesz po prostu wyjść z dzieckiem z domu, ale jesteście zamknięci? Że nie możesz nawet wziąć dziecka na spacer?
Stałe miejsce pobytu dziecka zostanie ustalone w toku postępowania sądowego, ale jeśli złożyłaś wniosek również o tymczasowe zabezpieczenie pobytu dziecka na czas ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w sądzie, odpowiedź powinnaś otrzymać w terminie ok. 7-14 dni.

Mówiłam tak policji. Ale oni nic nie mogli zrobić. Wniosek o tymczasowe zabezpieczenie złożyłam we wtorek i czekam na odpowiedź, i na synka.
Powrót do góry

lilianka11

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 29-06-2013, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A powiedzieli Ci kiedy masz się spodziewać odpowiedzi? W razie czego, podobnie jak z urzędami, dzwoń, zgłaszaj się na miejscu i uparcie pytaj, czy jest już odpowiedź, żeby to nie trwało w nieskończoność. Widziałaś się z synkiem od ostatnich wydarzeń?

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

onaonasamotna87

PostWysłany: Sob 29-06-2013, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzwonię do sądu i pytam. Wniosek już wpłynął i mam dzwonić pod koniec przyszłego tygodnia. Widziałąm się z synkiem w czwartek.
Powrót do góry

onaonasamotna87

PostWysłany: Czw 26-09-2013, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam.

Pisałam już tutaj kiedyś. Mam następujący problem: jak mogę odebrać syna od ojca, który nie chce mi go oddać? Złożyłam w sierpniu zażalenie na wyrok z lipca oddalający mój wniosek o wydanie zabezpieczenia by syn był przy mnie. We wrześniu, tj. 16.09 była niejawna rozprawa w sądzie okręgowym i zapadło postanowienie by syn był przy mnie. Czekam aż przyślą postanowienie i uzasadnienie. Jednak dzisiaj ojciec dziecka dowiedział się ode mnie, że jest taka a nie inna decyzja sądu i poinformował mnie, że dziecka mi nie odda.
Co mam zrobić? Pisać już wniosek do sądu o wyznaczenie kuratora? I w ciągu ilu dni jest to rozpatrywane?
Dodam, że w listopadzie ma odbyć się rozprawa o ustalenie miejsca pobytu mojego syna przy mnie.

Pozdrawiam.

Podpis Jeśli masz pytanie, pisz na PW.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: