Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zabobony
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xoxo

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 26-03-2015, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

hmmm.... Zabobony to dość dziwna sprawa, bo nikt w nie nie wierzy, ale jak przychodzi co do czego, to każdy na wszelki wypadek ominie stojącą drabinę, albo przycupnie na chwilę, kiedy już będzie musiał się wrócić.

Osobiście uważam, że zabobony, to ograniczenia, bo czarny kot nie może zmienić Twojego losu, może zmienić jedynie Twoje podejście, a w ramach reakcji łańcuchowej, Tobie zdarzy się coś, czego wolałbyś uniknąć Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lisica

PostWysłany: Sob 04-04-2015, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio idę z moim Marcinem chodnikiem a ten nagle spycha mnie na drugą stronę. Pytam się go o co chodzi a ten że nie przejdzie pod znakiem drogowym bo to przynosi pecha. Denerwują mnie takie zabobony jak można w to wierzyć. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Tomasz1992

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 04-04-2015, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

tak , czarny kot przynosi pecha , stłuczenie lustra 9 lat , bóg stworzył wszechświat , rozsypana sól oznacza że ciężko będzie się płakać ...

Nie wiem czy jest coś głupszego niż twierdzić takie coś ... Jeśli ktoś w to wierzy i stłucze lustro to będzie wybitnie dostrzegał wszystko co można podpiąć do " pecha " i będzie mówił że rzeczywiście przyniosło mu pecha stłuczenie lustra ... Zszokowana

Podpis Słodkojad Pospolity
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

meggi

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 20-04-2015, 22:30    Temat postu: Czy wierze w zabobony Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zabobonów jest wiele i to czy sie sprawdzają zależy tylko od nas samych, jeśli wierzymy ze 13-go piątek jest pechowy i od rana wiemy że coś sie złego przytrafi, to tak będzie...
tak samo jest z innymi zabobonami, To tkwi w naszej głowie i od nas zależy czy to sie sprawdzi czy nie.
Powrót do góry

grisalle

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 22-04-2015, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Straszne to jest. Moja mama wierzy. Ja jednak nie przywiązuje do tego wagi. Kiedyś miałam taką sytuacje, że z moim świnkiem morskim poprzednim jechałam do moich rodziców. Na przystanku jakaś babcia ciągle mówiła jaki ładny, jaki piękny itp. Świnek jak dojechałam do domu był prawie zdechły. Mama odczyniła zwierzakowi urok i powiem wam, że świnek stanął w ciągu kilku sekund na nogi. Pierwszy raz wtedy coś takiego widziałam, dlatego wstążeczki będę wiązać stale przy moich zwierzakach.

Ale to z kotem raczej się nie sprawdza, ponieważ miałam w domu ciągle czarne koty, i co ? ciągle przecinały mi drogę, to chyba bym była skreślona całkowicie, hi hi. W potłuczone lustra, też nie wierzę, w potłuczone szklanki przez przypadek. Moim zdaniem zabobony to były odpowiedzi na coś, co ludzie nie wykształceni nie znali odpowiedzi. Tłumaczyli sobie, że jak zrobisz coś w jakiś sposób to będzie ok. Dziwne, bo z naszą wiarą kłóci się to i przez kościół nie jest akceptowalne. Ja nie wierzę w kościół, ale jak mam potrzebę, to modlę się bardzo gorąco, najczęściej bez kościoła, księdza i całej tej oprawy. Nie lubię tej instytucji. Moja mama zna takich zabobonów bardzo dużo, chyba powinnam je spisać:

1. czarny kot przetnie ci drogę - pech
2. stłuczone lustro - na tyle ile kawałków się rozpadnie, tyle lat nieszczęścia
3. czerwone wstążeczki (coś czerwonego) - odgania złe uroki
4. potłuczony kieliszek, szklanka - na szczęście
5. rozsypany cukier - szczęście w miłości, mówią ludzie że na miłość
6. rozsypana sól - będzie kłótnia
7. kobieta w ciąży nie może iść na cmentarz, bo on odbiera nowe życie
8. kobieta w ciąży nie może nosić żadnych łańcuszków na szyi - okręcenie dziecka pępowiną
9. jaka pogoda na ślubie, takie życie
10. odczynianie uroków ludziom i zwierzętom
11. To co robisz w wigilię B Narodzenia, to będziesz robić to cały rok
12. przechodzenie pod słupem - pech
13. jak spadnie nóż - przyjdzie jakiś facet, jak łyżeczka to dziecko, jak łyżka to kobieta
14. torebka na ziemi - uciekają pieniądze, dlatego portfel koniecznie musi być czerwony (ja mam 2 portfele, ale to dlatego że lubię ten kolor i szybciej znajdę go w torebce.
15.podczas okresu nie kisić ogórków, nie robić kompotów,nie piec ciasta = bo się nie uda
16. wstanie lewą nogą brak humoru

więcej nie pamiętam.
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wierzę w czarnego kota, drabiny,zakonnice i inne.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy wierzycie w taki zabobon ze kobieta w ciąży nie może być chrzestną?

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sunflower napisała:
Czy wierzycie w taki zabobon ze kobieta w ciąży nie może być chrzestną?

Nie. Dla mnie w ogóle wszelkie zabobony są o kant d*py Złośliwa. A jak to jest motywowane?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sun nie wierzę. A kobieta w ciąży to nie człowiek? Złośliwa

Mój Syn nie ma na wozku wstazeczki, czarne koty uwielbiam. Zakonnic nie spotykam, piątek 13-tego mam przeważnie w inne dni.
Mój Maz wiecznie rozsypuje sól i cukier, więc jakby w to wierzyć to chyba nam się rownowazy. Złośliwa
Szklanek nie tluke, bo nie mam.

A i w ciąży byłam na cmentarzu na Wszystkich Świętych.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
A i w ciąży byłam na cmentarzu na Wszystkich Świętych.

A to nie można chodzić na cmentarz będąc w ciąży? Tego to nie słyszałam Śmiejąca się.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
A to nie można chodzić na cmentarz będąc w ciąży? Tego to nie słyszałam Śmiejąca się.

Wg tych punktów co grisalle napisała. Uśmiechnięta

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Wg tych punktów co grisalle napisała. Uśmiechnięta

Nie doczytałam tego Śmiejąca się.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam czarnego kota w domu od kilku lat i non stop mi drogę przecina, więc chyba powinnam już trumnę wybierać. Złośliwa

Bardzo mnie bawią zabobony, u mnie na wsi wszyscy są mega przesądni. Nawet mojej mamie się zdarza - np. mówić mi żebym wzięła torebkę z podłogi bo mi pieniądze uciekną, choć oficjalnie tępi zabobon. Złośliwa

Oprócz tych przesądów co grisalle napisała mam jeszcze kilka

1. Dzwoneczki odstraszają złe duchy, dlatego do wózeczka z dzieckiem można przywiązać dzwoneczek.

2. Jeśli powiesimy podkowę w sypialni będziemy mieli szczęście. Moi rodzice mają. Złośliwa

3. Nie można długo patrzeć w lustro bo lustra mają dusze i mogą zauroczyć. Tak się mówi u mnie na wsi wszystkim zbyt próżnym pannom.

4. Krzyżowanie palców przynosi szczęście

5. Gdy spada gwiazda trzeba pomyśleć życzenie, wtedy się spełni.

6. Nie wolno otworzyć parasola w domu, bo to obraza dla słońca! Wywołamy deszcz i sprowadzimy na siebie nieszczęście.

7. Odpukać w niemalowane drewno, to chyba znają wszyscy.

8. Kiedyś myślałam, że samo znalezienie czterolistnej koniczyny daje szczęście, ale sąsiadka wyprowadziła mnie z błędu. Otóż jak ją znajdziemy mamy ją albo zjeść albo wsadzić do buta. Dopiero wtedy aktywujemy jej moc. Pierwszy chłopiec którego spotka dziewczyna, która to zrobiła, będzie jej mężem. Złośliwa

9. Dłonie swędzą - przyjdą pieniądze.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jak ręka swedzi to nie ze się komuś da w dziób? Bardzo szczęśliwa

Jeszcze w Wigilię pierwszy do domu powinien wejść mężczyzna. To od mojej Teściowej.

A Mały od prababci dostał 1kg cukru na słodkie życie. Śmiech do łez

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 29-04-2016, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
A jak ręka swedzi to nie ze się komuś da w dziób? Bardzo szczęśliwa

Też słyszałam tą wersje ale to chyba zależy od tego, która ręka swędzi. Jak prawa to w dziób, jak lewa to kasa. Bardzo szczęśliwa

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: