Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabobony
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A o co chodzi z tą drabiną i słupem? Podejrzliwa
Co się wtedy ma niby wydarzyć? Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
A o co chodzi z tą drabiną i słupem? Podejrzliwa
Co się wtedy ma niby wydarzyć? Złośliwa

Znalazłam coś takiego:
"Drabina – przechodzenie pod nią oznacza niebezpieczeństwo lub nieszczęście. Jeśli pod drabiną przechodzi niezamężna kobieta - oznacza to, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Czasem przejście pod drabiną interpretowane jest jako zapowiedź śmierci osoby przechodzącej pod nią lub kogoś jej bliskiego."

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczka dzięki za wyjaśnienie. Uśmiechnięta
W sumie to ja nigdy nie miałam okazji przebywać blisko jakiejkolwiek drabiny, nie mówiąc już o przechodzeniu pod nią, więc pewnie dlatego nie wiem czym to grozi. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam jeszcze coś takiego, że jak się gotuje zupę to trzeba mieszać ją zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, bo w przeciwnym wypadku nie będzie smaczna. haha

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja babcia zawsze na ślubach patrzyła na ołtarz i na świeczki. Mówiła, że jeśli zgaśnie po stronie pana młodego to panna młoda szybko zostanie wdową i na odwrót. Akurat na nieszczęście mojego kuzyna się to sprawdziło Płacze lub Bardzo smutna

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

jopeczek86

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słyszałam że jak sie wychodzi za maż i wchodzi sie do kościoła należy przytrzymać małżonka- kto pierwszy przekroczy próg będzie głowa rodziny w domu i podobno dobrze jest mieć coś pożyczonego na ślubie ale nie wiem co to ma niby oznaczać??
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na ślubie powinno sie mieć pożyczone,coś niebieskiego i coś nowego.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jopeczek86 napisała:
i podobno dobrze jest mieć coś pożyczonego na ślubie ale nie wiem co to ma niby oznaczać??

"Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego - aby zapewnić długie i szczęśliwe małżeństwo, Panna Młoda powinna mieć przy sobie stary przedmiot należący do osoby, która przeżyła już długie i szczęśliwe małżeństwo (mogą to być przedmioty należące do babci takie jak: stary pierścionek, kolczyki). Na nową drogę życia trzeba też wnieść coś nowego (np. welon, suknię, buty), coś pożyczonego, aby zagwarantować sobie życzliwe przyjęcie rodziny Pana Młodego (np. haftowaną chusteczkę, torebkę, rękawiczki). "Coś niebieskiego" jest gwarancją wierności małżonka (może to być biżuteria z szafirem, niebieska podwiązka)." Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Ania8228

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 04-02-2009, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

Zdradliwa drabina.
Przesąd, że przejście pod drabiną przynosi nieszczęście, prawdopodobnie ma źródło w zwyczaju stawiania bardzo wysokich szubienic. Zawieszenie sznura a potem zdjęcie nieboszczyka wymagało użycia drabiny, Przejście pod zbliżało do śmierci, chyba że robiło się to ze skrzyżowanymi palcami.

Spotkanie kominiarza.
Rzemieślnika opiekującego się kominem uważano również za opiekuna domowego ogniska. Dlatego też dawniej młoda para zamawiała sobie kominiarza, aby czekał u wyjścia z Kościoła. Najlepiej gdy był ubrudzony sadzą. Na widok kominiarza należy złapać się za guzik i w myślach wypowiedzieć życzenie. Jeśli potem natkniemy się na brodacza nasze marzenie się spełni. Jeśli na zakonnicę lub kobietę w okularach niestety nie.

Co do przechodzenia pod drabiną to zawsze myślałam , że to grozi spadnięciem potem czegoś na głowę.

Z tym kominiarzem to mam problem. Brodacz jest-tata ; ale wszyscy latamy w okularach więc się znosi chyba Smutna . Puszcza oko

Podpis Cuda się zdarzają Super!
Powrót do góry

mala30

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 14-02-2009, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natomiast mam coś takiego, że zawsze jak mnie swędzi prawa ręka (a jest taki przesąd, że wtedy będzie się z kimś witać), to w ciągu kilku dni kogoś spotykam, kogo dawno nie widziałam. Nie wiem o co w tym chodzi. Podejrzliwa

A jak swędzi lewa to znaczy, że w krótkim czasie dostaniemy jakieś pieniądze
mi się to akurat sprawdza Puszcza oko wierze a w sumie to przyjmuje tylko te przesądy które są pozytywne
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 14-02-2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie wierzę w żadne przesądy.
Może tylko w jeden - żeby nie kupować nic dla małego dziecka (oczywiście poza niezbędną wyprawką) zanim się urodzi.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

jopeczek86

PostWysłany: Nie 22-02-2009, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A dlaczego w miesiącu w którym mamy brać ślub ,w nazwie ma być literka "R" ??
Powrót do góry

kate74

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam, że to po to, żeby przyszłe dzieci ładnie wymawiały literkę "r". Bardzo szczęśliwa Tak słyszałam, poważnie!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jopeczek86 napisała:

Żeby małżeństwo było udane Bardzo szczęśliwa A skąd ten pomysł,to nie mam pojęcia.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jopeczek86 napisała:

Nie miałam "R" w nazwie miesiąca (ani niczego starego i pożyczonego). Próbowałam się dowiedzieć o co chodzi z tą literą, głównie od osób, które mi o tym przesądzie przypominały. Nikt nie wiedział, skąd się wzięła powinność wyboru miesiąca z "R", więc być może jest to jakaś wielka tajemnica. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Skocz do: