Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zabobony
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wierzę w tą literkę "r". Moi rodzice brali ślub w kwietniu i żyją szczęśliwie ponad 30 lat. Jak nie ma miłości i zrozumienia to żadna literka "r" nie pomoże. Złośliwa

Dołączone po 12 minutach 53 sekundach:

Coś z innej beczki:

1. Nigdy nie dolewaj do kubka, jeśli nie jest pusty, gdyż możesz sprowadzić złe duchy.
2. Bez (lilak) – uważa się za nieszczęśliwy, niezależnie czy biały czy lila, więc nie należy przynosić go do domu.
3. Złapanie liścia, nim spadnie, oznacza wielkie szczęście.
4. Pies – psy podobno widzą duchy i przeczuwają śmierć lub chorobę swojego pana.
Jeśli bezpański pies odprowadza cię do domu – oznacza to, że spotka cię powodzenie, jeśli go przygarniesz – szczęście zawita w twoim domu.
5. Jeśli dziecko zaciska pięści we śnie – będzie skąpe.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 23-02-2009, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W ogóle nie wierzę w przesądy.
Myślę że przesądy wymyślają ludzie którzy chcą jakieś czary-mary obwinić za swoje nieszczęścia - i tak to sie nakręca. W końcu inni zaczynają wierzyć w tego typu zabobony, i tak w kółko ;P

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Andzia

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z regóły nie wierzę w przesądy, ale było kilka wydarzeń w moim życiu,że chyba powinnam,np.
Podobno jest taki przesąd, że jak podczas chrztu dziecku zgaśnioe świeczka to ono umrze, i właśnie ja byłam chrzczona z moją kuzynką to jej świeczka zgasła i miesiąc później ona zmarła, tak samo było podczas chrztu mojej siostry ona była chrzczona z córką sąsiadki i tej dziewczynki świeczka też zgasła i mała zmarła w wieku 3 lat.
Wierzę również, że pan młody nie powinien widzieć panny młodej w sukni przed ślubem. Tak było ze mną mój obecny mąż poszedł ze mna wybierać suknię i cały ślub musieliśmy odwoływać , bo zmarł mój brat, następną suknię wybierałam z mamą.

Podpis Tego co nam zapisane nie da się zmienić...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie mąż widział w sukni ślubnej ( ale nie tej właściwej ) na żywo, a na zdjęciach widział pierwsze przymiarki już tej właściwej. Do ślubu doszło i mamy się póki co całkiem nieźle, wiec dla mnie ten zabobon wogole nie ma sensu. Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Andzia, to zabrzmiało co najmniej tak, jakbyś uważała, że wspólne wybieranie sukni z narzeczonym, w jakiś sposób przyczyniło się do śmierci brata. Zszokowana
Powrót do góry

Patka

Użytkownik zbanowany
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiście nie wierzę w żadne przesądy.
W duchy tak, bo nie raz słyszałam u Teściów w kamienicy jak coś hałasuje, ale nie w przesądy.
Powrót do góry

Andzia

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita
Wcale tak nie uważam, ale gdy to się stało od razu przyszedł mi do głowy ten zabobon, więc myślę, że to nam przyniosło pecha.

Dołączone po 8 minutach 10 sekundach:

Znalazłam cos takiego:
Wiara w zabobony ma jeszcze wymiar pozateologiczny. W dużej mierze człowiek jest w stanie uwierzyć i przejąć się jakimś przesądem do tego stopnia, iż popada w paranoję i zadręcza się psychicznie. By to zilustrować posłużmy się przykładem. Grupa młodych osób idących przez park spotyka kobietę-wróżkę, która zatrzymuje ich i chce im powróżyć. Jedna z dziewczyn wyśmiewa wróżbitkę, ta podniesionym głosem przy wszystkich mówi jej: "We wrześniu umrzesz". Złowroga przepowiednia wzbudziła uśmiech u młodej dziewczyny, wszak myślała sobie: przecież nikt nie wie kiedy umrę, a już na pewno jakaś wróżbitka. Grupa młodzieży poszła dalej. Mijały tygodnie i miesiące. Młoda osoba zapomniała nawet o swym "wyroku". Jednak wierzyła w niektóre przesądy i gdy minęły wakacje, nadszedł wrzesień - myśl mimowolnie powróciła i coraz mocniej się narzucała. W połowie września ta osoba przestaje normalnie funkcjonować. Nie chce o tym myśleć, ale im bardziej pragnie oddalić od siebie ową myśl, tym mocniej ona powraca. W drugiej połowie września, w nocy lęki i koszmary, w dzień stany lękowe; telefon w domu czy głos klaksonu na ulicy powoduje w niej paraliż strachu, nie może się uczyć, odpoczywać itp. Minął wrzesień wszystkie złowrogie objawy ustąpiły. Lecz za rok horror się powtórzył. Za pięć lat we wrześniu umiera na zawał serca.

Podpis Tego co nam zapisane nie da się zmienić...
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wybieram suknie ślubną razem z przyszłym mężem Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a ja się urodziłam 13-tego i chyba wszystkie przesądy mnie nie dotyczą Bardzo szczęśliwa

Cytat:
Pies – psy podobno widzą duchy i przeczuwają śmierć lub chorobę swojego pana.
Jeśli bezpański pies odprowadza cię do domu – oznacza to, że spotka cię powodzenie, jeśli go przygarniesz – szczęście zawita w twoim domu.

a może zbyt dużo takich psiaków przygarniam, obecnie mam 3, i teraz jak się jaki przyplącze bez domu nie odejdzie.
Powrót do góry

kaju

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja niby nie wierzę, ale jednak chyba coś wtym jest:) Np włosów przed maturą nie zetnę choćby nie wiem co, chociaż już prawie nic nie widze, przez tą długą grzywkęUśmiechnięta

Moja mama nigdy nie pozwala mi kłaść butów na stole - bo będą obcierały. nie wolno tez kłaść torebki na podłodze, bo pieniądze uciekają.
Moja babcia powiedziała mi wczoraj, że jak będę pisać tą maturę to ona przez te wszystkie dni będzie praćZłośliwa - to podobno ma przynieść mi szczęście na egzaminie;)

Podpis "Każdy ranek daje szansę na to, by wieczorem móc powiedzieć: to był szczęśliwy dzień."
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kaju-biedna babcia Śmiejąca się

Co do psów,to podobno jak pies strasznie wyje,ujada,to znaczy ze z panem cos sie stanie,żeby nie powiedzieć-najgorszego.W to wierze.

Wierze,ze jak coś sie samo zbije bez przyczyny,samo spadnie itd to cos sie stanie.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:

Wierze,ze jak coś sie samo zbije bez przyczyny,samo spadnie itd to cos sie stanie.

Jakieś dwa lata temu "wybuchła" mi cukiernica. Tzn. był głośny huk, otworzyłam szafkę i zobaczyłam szkło potłuczone w drobny mak pomieszane z cukrem. Niby nie wierzę, ale trochę mnie to niepokoiło, dopóki ktoś mi tego nie wyjaśnił naukowo. Puszcza oko
Od tamtej pory, nic nadzwyczajnego się jednak nie stało. Uśmiechnięta
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak zmarła moja teściowa to bratowej rozbryzła w mak szklana pokrywka.Moja kuzynka wraz z mężem słyszeli jakby ktoś coś kroił tasakiem w kuchni-w tym czasie zmarł ktoś z ich rodziny.Jak byli na pogrzebie,innym,to jak wrócili to rożne przedmioty leżały na ziemi,pospadały z półek,dodam,że wszystko było pozamykane,żadnego przeciągu ani złodzieja.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki, moja babcia kiedyś powiedziała, że jak umrze to da mi jakiś znak. Nigdy nie brałam tego na poważnie, ale po wybuchu cukiernicy zadzwoniłam do rodziców z prośbą, żeby do niej poszli. Babcia żyje do dzisiaj i nawet się oburzyła, że posądziłam ją o niszczenie serwisu.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 23-03-2009, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze bo to wszystko można podciągnąć pod znaki od umarłych czy przepowiadające czyjąś śmierć. A nikt nie bierze pod uwagę tych chwil, kiedy nic się nie dzieje strasznego, a np. cukiernica spada. O tym zapominamy.
Mi sie kiedyś śniły śmierci wszystkich członków rodziny po kolei. I jakos nikt nie umarł, ale pewnie gdyby komuś się to zdarzyło, to może zaczęłabym się zastanawiać. A po co. Jeden przypadek na 1000 nic nie znaczy.
Zabobonom mówię nie. I tyle. Ludzie po co sobie życie niszczyć jakimiś bzdurnymi wymysłami...
To nie dla mnie...

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Skocz do: