Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zabobony
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinia@

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 02-02-2009, 22:48    Temat postu: Zabobony Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakie znacie zabobony??? Uśmiechnięta No i pytanie najważniejsze czy w nie wierzycie... Śmiejąca się

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Missy

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wierzę w czarnego kota, nieraz miałam okazję się o tym przekonać.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wierzę, że zabobony sprawdzają się tylko tym, którzy w nie wierzą. Puszcza oko

Najwięcej przesądów, jest chyba związanych z sakramentami (ślub, chrzest). Jest to o tyle ciekawe, że Kościół uważa je za grzech, a tym czasem, ludzie potrafią je tak często łączyć z religią. Puszcza oko
Sama pamiętam, jak byłam przestrzegana, żeby nikomu nie pozwalać przymierzyć mojej obrączki ani nie zrobić sobie choćby jednego zdjęcia bez pana młodego, bo małżeństwo się rozpadnie. Przewraca oczami
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

Sama pamiętam, jak byłam przestrzegana, żeby nikomu nie pozwalać przymierzyć mojej obrączki ani nie zrobić sobie choćby jednego zdjęcia bez pana młodego, bo małżeństwo się rozpadnie. Przewraca oczami
Albo nie scinać włosów przed maturą (co ja elegancko uczyniłam Złośliwa) i nie zdejmować butów na studniówce. Nie mówiąc o drabinie, zakonnicy i innych perełkach Uśmiechnięta
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A propos zakonnicy, to pracowałam kiedyś w firmie, która sąsiadowała z dużym, zabytkowym zakonem, do którego przyjeżdżały z wizytą siostry z całego kraju.
Na parę minut przed podpisaniem kontraktu, klient zobaczył przez okno jak z autokaru wysiadają zakonnice (w ilości hurtowej) i w dodatku wszystkie z torbami. Dosłownie dostał histerii i krzyczał, że on dzisiaj nic nie kupi. Jak postanowił, tak zrobił. Śmiech do łez
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zabobony. Ja w to wszystko nie wierzę i uważam, że to bardziej nasza psychika "działa". Słyszałam, żeby nie przechodzić przez dziurę w płocie jak jest się w ciąży. O ślubach , zakonnicach , czrnym kocie, to chyba wszyscy słyszeli. Uśmiechnięta
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Absolutnie nie wierzę! Chociaż często zdarza mi się o nich pomyśleć, np. jak przechodzę pod drabiną czy widzę czarnego kota na ulicy. Ale na myśleniu się kończy. Puszcza oko
Zgadzam się z Jowitą, że jak ktoś bardzo wierzy to będzie miał pecha choćby nie wiem jak na siebie uważał i jak próbował odczarować te zabobony. Śmiejąca się

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I wierze i nie wierze.Np. denerwuje sie jak zobacze czarnego kota przebiegającego drogę,a za to obcinam regularnie włosy w ciąży,a przecież nie powinnam.

Jest mnóstwo zabobonów,które znam.
Powrót do góry

smile

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hehehe, temat- rzeka, z tych fajniejszych:
- układaj dziecku rzeczy na półce bo będzie miało bałagan w głowie.
- zawiąż czerwoną kokardę do wózka:)Uśmiechnięta
itd generalnie z dziećmi jest chyba najwięcej związanych głupot w tym stylu, nie wiem kto to wymyśla, jakieś sfrustrowane stare baby chyba.

Podpis Tu i teraz.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wierzę w Boga więc nie wierzę w zabobony, które mają większości pogańskie korzenie.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Dosłownie dostał histerii i krzyczał, że on dzisiaj nic nie kupi. Jak postanowił, tak zrobił.
Niezłe Śmiech do łez
Dla mnie to bujda na kółkach Przewraca oczami
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wierzę.
Przed jednym z egzaminów maturalnych czarny kot przebiegł mi drogę tuż przed wejściem do szkoły. Śmiejąca się Zdałam bardzo dobrze. Złośliwa

Natomiast mam coś takiego, że zawsze jak mnie swędzi prawa ręka (a jest taki przesąd, że wtedy będzie się z kimś witać), to w ciągu kilku dni kogoś spotykam, kogo dawno nie widziałam. Nie wiem o co w tym chodzi. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Akurat mi czarny kot przynosi szczęście Złośliwa
Wierzę, że to wszystko zależy od naszej psychiki. Jeśli ukierunkujemy się że przyniesie nam to pecha to go na siebie ściągniemy.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

czorna81

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Te które już wymieniłyscie dziewczyny tez znam.Znam taki mama mi go stale powtarza, nie farbuj włosów podczas okresu i nie piecz ciasta, bo wyjdzie zakalec Uśmiechnięta

Acha i pamiętam jak zawsze jeździłam na wieś na wakcje do babci, to stale mi ona powtarzała "nie patrz głęboko w oczy starym babą bo Cie urzekną".
Co Wy na to? Cool
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Aneta

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 03-02-2009, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Natomiast mam coś takiego, że zawsze jak mnie swędzi prawa ręka (a jest taki przesąd, że wtedy będzie się z kimś witać), to w ciągu kilku dni kogoś spotykam, kogo dawno nie widziałam. Nie wiem o co w tym chodzi. Podejrzliwa

A jak swędzi lewa to znaczy, że w krótkim czasie dostaniemy jakieś pieniądze Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: