Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakładanie działalności, wybór biura rachunkowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spinka

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 04-02-2017, 12:24    Temat postu: Zakładanie działalności, wybór biura rachunkowego Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, planuję założyć własną działalność gospodarczą. Na tym czym się chcę się zająć to się znam, ale jeśli chodzi o sprawy rachunkowe to tak słąbiutko u mnie. Czym się sugerować przy wyborze biura rachunkowego?

Podpis to tylko ja
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 04-02-2017, 20:51    Temat postu: Re Zakładanie działalności, wybór biura rachunkowego Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

spinka napisała:
Dziewczyny, planuję założyć własną działalność gospodarczą. Na tym czym się chcę się zająć to się znam, ale jeśli chodzi o sprawy rachunkowe to tak słąbiutko u mnie. Czym się sugerować przy wyborze biura rachunkowego?

Po pierwsze radziłabym poszukać kogoś z polecenia - mniejsza szansa, że trafisz na kogoś niekompetentnego. My z mężem tak nie zrobiliśmy i użeramy się z księgową. Na szczęście już niedługo.

Druga ważna sprawa to wszystkie uprawnienia - koniecznie sprawdź czy dane biuro rachunkowe ma uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Nie bez znaczenia będzie też doświadczenie biura oraz to jakich specjalistów zatrudnia.

Warto także sprawdzić czy biuro jest ubezpieczone na wypadek, gdyby pracownicy popełnili błąd. Jeśli taka sytuacja się zdarzy to mandat z US ty płacisz, więc warto mieć możliwość zwrócenia się do biura w sytuacji, gdy to przez błąd ich pracownika ty musisz coś zapłacić.

Nie wiem jak ważna jest dla ciebie cena ale nie kierowałabym się najtańszą. Puszcza oko Zazwyczaj najtańsze biura nie mają ubezpieczenia a jakość ich usług pozostawia wiele do życzenia. Lepiej zapłacić więcej, popytać znajomych i mieć pewność, że wybraliśmy na tyle mądrze, na ile się dało.

Im lepszy specjalista ci się trafi, tym bardziej może pomóc ci zaoszczędzić na niektórych sprawach - takie doradztwo powinnaś mieć w cenie. Poza tym warto mieć kogoś, kto ogarnia zmieniające się przepisy, bo ty raczej nie będziesz miała na to czasu. Mam nadzieje, że pomogłam.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pon 06-02-2017, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej ktoś z polecenia i ktoś, kto długo jest na rynku - taki ma doświadczenie i często "niestety" potrzebne znajomości. Warto też mieć biuro z którym podpiszesz pełnomocnictwo, w razie potrzeby jeździ na wezwania i wszystko ogarnia za Ciebie. Tylko to już nie działa w przypadku wezwań imiennych. Puszcza oko
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Wto 07-02-2017, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ubezpieczenie od błędu na pewno nie zawadzi. U mnie też mają coś takiego. Jeżeli chodzi o doświadczenia z biurami, to przy małej działalności koszt ma jednak spore znaczenie i ja kierowałam się wygodą przede wszystkim i właśnie kosztami. Koleżanka poleciła mi swoją księgową i tak trafiłam do tax care. Szczerze mówiąc nie mam powodu do narzekań.
Powrót do góry

spinka

PostWysłany: Sro 08-02-2017, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Świetne rady, a z tym pełnomocnikiem to duże ułatwienie, dzięki. A boję się jeszcze, że mogę się nie wyrabiać z donoszeniem papierów. No a w Polsce to niestety papierologia tragicznie rozwinięta. Co z takim czymś robicie?

Podpis to tylko ja
Powrót do góry

Nefja

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 08-02-2017, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak się boisz papierków, to możesz i działalność przez biuro rachunkowe założyć. Puszcza oko
Powrót do góry

Justynka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 11-02-2017, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie obawiaj się papierków- od tego jest księgowa. Wszystko ci powie i wytłumaczy i 100 razy, w końcu płacisz to wymagasz Puszcza oko To wcale nie jest trudne, pewne nawyki musza Ci wejść w krew i po 2 miesiącach będziesz wszystko ogarniać w 100 %. Mój narzeczony ma księgową znajomą - jest to dobre, bo ma inne podejście niż obca osoba. Może popytaj wśród swoich znajomych a na pewno coś się znajdzie. Głowa do góry, dasz radę Uśmiechnięta
Powrót do góry

Marqret

PostWysłany: Pon 13-02-2017, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Księgowa za Ciebie wszystko załatwi. Popytaj wśród znajomych bo warto wybrać kogos z polecennia
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Pon 13-02-2017, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

spinka napisała:
Świetne rady, a z tym pełnomocnikiem to duże ułatwienie, dzięki. A boję się jeszcze, że mogę się nie wyrabiać z donoszeniem papierów. No a w Polsce to niestety papierologia tragicznie rozwinięta. Co z takim czymś robicie?

Ja wysyłam skany mailem, a na koniec miesiąca zbieram wszystko do kupy i podwożę hurtem albo wysyłam. Nie ma z tym problemu.
Powrót do góry

spinka

PostWysłany: Wto 21-02-2017, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Noo, to jest sensowne rozwiązanie. Dzięki za porady i opinie, umówiłam się w takim biurze poleconym przez teściową i dla porównania w tym tax care. Zobaczymy jak mi to wyjdzie. Kciuki trzymajcie.

Podpis to tylko ja
Powrót do góry

Moska90

PostWysłany: Pon 06-03-2017, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie warto skorzystać ze sprawdzonego biura rachunkowego. Dzięki temu nie będzie musieli sami martwić się o wszystkie rozliczenia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: