Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakopane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika_2721

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 20-03-2013, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja właśnie zarezerwowałam urlop w Zakopanem Uśmiechnięta.
Miejscówka wygląda super Bardzo szczęśliwa. Mam nadzieję, że będzie fajnie Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

xyz

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 17-07-2013, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam prośbę. Myślimy z Niemeżem o Zakopanem, czy macie moze jakieś namiary na niedrogie noclegi ? Byłabym wdzięczna za informacje Uśmiechnięta .
Powrót do góry

iwus86

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 30-12-2013, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie najlepiej szukać noclegu na miejscu, tuż koło Krupówek, zawsze znajdzie się coś taniego i wolnego. Telefonicznie/Interetowo nigdy nie wiadomo na co i gdzie trafimy...
Powrót do góry

katarzyna_kilar

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 20-02-2014, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uwielbiam Tatry... Tam jest inne życie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

emilia111

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 03-04-2014, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również polecam Dolinę Pięciu Stawów!
Powrót do góry

kaja30

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

xyz napisała:
Mam prośbę. Myślimy z Niemeżem o Zakopanem, czy macie moze jakieś namiary na niedrogie noclegi ? Byłabym wdzięczna za informacje Uśmiechnięta .

mogę Ci polecić Willę Giewont na Krzeptówkach. Cudowna gospodyni, czyściutko, tanio, blisko do Drogi Pod Reglami jeśli lubisz spacery. A i z dalszymi wędrówkami można sobie spokojnie poradzić.

Dołączone po 36 sekundach:

Davis napisała:
Uwielbiam Zakopane, tylko zazwyczaj jest tam mase ludzi. Przewraca oczami

Trzeba jeździć jesienią - wtedy w Tatrach jeszcze piękniej, a ludzi zdecydowanie mniej.
Powrót do góry

mariolka555

PostWysłany: Pią 04-07-2014, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W Zakopanem mogę polecić super noclegi na samych Krupówkach, nad bankiem PKO, koło Reserved. Pokoje i apartamenty są na wysokim standardzie.
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Pon 11-08-2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tylko mam nadzieje, ze nie korzystacie z powozów w drodze na Morskie Oko? Ostatnio znowu padł koń - tragedia - powinni tego zabronić ! Bo to najczesciej mlodzi korzystaja z tego, a dziadki nawet z laskami widzialam wchodza na nogach !
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 11-08-2014, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smieszka napisała:
Tylko mam nadzieje, ze nie korzystacie z powozów w drodze na Morskie Oko?

Ja korzystałam i nie widzę w tym nic złego, ale mogliby parę zmian wprowadzić. Choćby to, że powyżej pewnej temperatury konie nie wchodzą na górę. Ja tych ludzi rozumiem, bo to żadna przyjemność iść trzy godziny po asfalcie i nie mieć żadnych widoków...
I nie zapominajmy o tym, że konie były zawsze wykorzystywane do pracy. To nie są zwierzęta do ozdoby, więc nie przesadzajmy w drugą stronę.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 11-08-2014, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja siostra jest teraz w Zakopanem- strasznie jej zazdroszczę, bo mi tęskno do tych widoków Puszcza oko.
A z powozów nie korzystałam- nie widzę frajdy w jeżdżeniu po górach- wolę chodzić Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Smieszka

PostWysłany: Pon 18-08-2014, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Ja korzystałam i nie widzę w tym nic złego, ale mogliby parę zmian wprowadzić. Choćby to, że powyżej pewnej temperatury konie nie wchodzą na górę. Ja tych ludzi rozumiem, bo to żadna przyjemność iść trzy godziny po asfalcie i nie mieć żadnych widoków...
I nie zapominajmy o tym, że konie były zawsze wykorzystywane do pracy. To nie są zwierzęta do ozdoby, więc nie przesadzajmy w drugą stronę.

Tylko nikt nad tym chyba żadnej kontroli nie miał, konie nie padają sobie ot tak.. a pojazdy nie mogą tam wjezdzac? Przeciez dla koni to udręka totalna...
Powrót do góry

inek

PostWysłany: Pon 18-08-2014, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie okropnie irytują ludzie, którzy korzystają z tych pojazdów konnych żeby się dostać na Morskie Oko.
Ja wychodzę z założenia, że jak się jedzie w góry to żeby chodzić, a nie się wozić i obciążać zwierzęta. Przewraca oczami

Podpis Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie.Serduszko
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 19-08-2014, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Tylko nikt nad tym chyba żadnej kontroli nie miał, konie nie padają sobie ot tak.. a pojazdy nie mogą tam wjezdzac? Przeciez dla koni to udręka totalna...

Konie są obciążane w wielu miejscach, więc nie rozumiem wzmożonego ataku akurat na tą trasę.
Kontrolę nad końmi ma kilka instytucji. Weterynarz - który sprawdza stan zdrowia koni, wszystkie konie muszą mieć opinię weta zanim ruszą na trasę,
Urząd Gminy - który wydaje koncesję na wykonywanie tej usługi,
Tatrzański Park Narodowy, który to również monituje.
No i oczywiście turyści, którzy mogą zawsze zareagować.
Istnieją ścisłe regulacje, które ograniczają liczbę turystów na wozie do 12 osób, wynika to ze szczegółowego wyliczenia możliwości pociągowych koni, uwzględniających stromiznę do przebycia oraz jej długość. Nie chodzą pod górę wielokrotnie w ciągu dnia, a i nie codziennie.
Niestety mimo wysiłków właścicieli i najlepszej opieki konie padają ot tak, i to nie tylko nad Morskim Okiem. Niejednokrotnie na stole operacyjnych w klinikach. Konie sportowe, rekreacyjne, do miziania i kochania, które już totalnie nic nie robią tylko wychodzą sobie na zieloną łączkę.
Nie twierdzę, ze te konie mają łatwą pracę, ale nie morderczą. Nikt nie pomysłał z obrońców tych zwierząt co będzie z tymi końmi jak nie będą mogły pracować. Fundacje deklarują, że przejmą te konie i będą utrzymywać. Ale te konie najpierw trzeba by wykupić, a potem miesięcznie przeznaczyć na każdego jakieś 500 zł nie licząc kosztów kowala i weterynarza. I znowu będzie akcja dajmy pieniążki na uratowane konie z Morskiego Oka, konie będą prawdopodobnie tez oddawane w dzierżawę za koszty utrzymania, gdzie już nie zawsze fundacja ma czas się nimi zajmować, ba nawet kontrolować i gdzie niejednokrotnie ich żywot jest daleki od standardów trzymania zwierząt a znajomość ich potrzeb przez opiekunów praktycznie żadna.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 19-08-2014, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Nikt nie pomysłał z obrońców tych zwierząt co będzie z tymi końmi jak nie będą mogły pracować. Fundacje deklarują, że przejmą te konie i będą utrzymywać.

Fundacje deklarują, że nie mają pieniędzy na wykup koni i trafią najprawdopodobniej do rzeźni. Teraz jest na tapecie pomysł wprowadzenia meleksów na trasie do Morskiego Oka, a konie mają iść w odstawkę, czyli na ubój. I ciekawe co teraz powiedzą wszyscy obrońcy koni, którzy krzyczą jak to mają źle i niedobrze?

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 09-04-2015, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miejsca do zwiedzania polecam te mi najbardziej podpasowały
Gubałówka na opalanie najlepsza
Kalatówki, świetna trasa na pierwszy spacerek dla złapania formy
Hala Gąsiennicowa, trochę dłuższy spacer ale warto
Dolina Białego, podobno super, wypróbuję w maju Puszcza oko
Dolina Chochołowska
Kasprowy
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: