Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakopane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Bialka? A gzdie to? Ja szukam jakiegos wlasnie cichego miejsca dla mnie i D na wakacje zimowe w Polsce.

Zuzu Białka jest dokładnie 22.8km od Zakopanego. Ale jeżdżą tam busy i samochodem też jest fajna i szybka trasa. Ja bardzo polecam. Uśmiechnięta
Jak chcesz, to dam Ci namiar na gościa, u którego my byliśmy na Sylwestra. Warunki jakieś super nie są, raczej studenckie, ale tanio i dobre jedzonko serwują. A poza tym są to naprawdę serdeczni i pomocni ludzie. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja góry uwielbiam ale Zakopanego wręcz nie trawię - jak dla mnie nie ma jakiegoś specjalnego uroku, za dużo ludzi jak dla mnie. Jeśli już jadę w Tatry to zatrzymuję się w Zębie - rzut beretem od Zakopca a cicho i spokojnie. Jakby co to też służę namiarami na zaprzyjaźnioną gaździnę. I jeszcze bywałam w Gliczarowie Górnym, też fajnie tyle że bliżej z niego do Bukowiny niż do Zakopanego.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w tym roku na wakacje zawitam w Zakopanem.
Po prostu miałam wybór jadę, albo nie jadę, więc stwierdziłam a co mi tam.
Dziadkowie mnie zabierają.
Czy mimo kilku negatywnych opinii jakie tu słyszałam są w Zakopanem jakieś miejsca fajne, warte do zwiedzenia jeśli ktoś nie jest zapalonym turystą i nie ma ochoty czołgać się na Giewont?
Tak, to głupie jechać w góry i nie chodzić po górach, ale jadę z dziadkami i poza tym mam bardzo słabe warunki fizyczne do wędrówek

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre Giewont to ja odradzam każdemu od razu. Trasa mało ciekawa, tłum ludzi przez co czujesz się nie jak w górach, ale jak w galerii handlowej. Przewraca oczami
Jest Gubałówka na którą można wjechać, jest Kasprowy, o ile uzbroisz się w cierpliwość i wystoisz w kolejce. Widoki z Kasprowego są cudowne i naprawdę warto. Ja w tym roku zasadzam się na wejście piesze. Bardzo szczęśliwa
Jest Dolina Kościeliska, ze świetnym schroniskiem na końcu. Mało wymagająca trasa i największy cepr nawet ją przejdzie. Od siebie mogę jeszcze polecić wejście na Kalatówki i na Kondratową Halę. Trasy są łatwe, a widoki niezapomniane.

Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 15-03-2010, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba się na coś skuszę Uśmiechnięta
Choć czasu będzie mało bo jedziemy na 5 dni, na jeden ja się urywam, jeden to pewnie będą Krupówki więc turystycznie mam 3 dni :< Ale coś wybiorę.
Dziękuję bardzo.
W sierpniu się będę opiniami dzielić. Uśmiechnięta

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 15-03-2010, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre to życzę udanego wypoczynku, niech pogoda dopisze! Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już 30 czerwca będę w Zakopanem. Byłam tam 10 lat temu, ale już za wiele nie pamiętam. Jedziemy z myślą, żeby odpocząć, ale i też żeby coś zobaczyć. Będziemy tam 6 pełnych dni (raczej nie więcej choć kto wie?) i nie wiem jak rozplanować ten pobyt. Kondycyjnie jesteśmy raczej słabi, więc też musimy mierzyć siły na zamiary.

gieniusia napisała:

Jest Gubałówka na którą można wjechać, jest Kasprowy, o ile uzbroisz się w cierpliwość i wystoisz w kolejce. Widoki z Kasprowego są cudowne i naprawdę warto. Ja w tym roku zasadzam się na wejście piesze. Bardzo szczęśliwa
Jest Dolina Kościeliska, ze świetnym schroniskiem na końcu. Mało wymagająca trasa i największy cepr nawet ją przejdzie. Od siebie mogę jeszcze polecić wejście na Kalatówki i na Kondratową Halę. Trasy są łatwe, a widoki niezapomniane.

Mniej więcej tak to widzę, poradźcie czy to w miary dobry plan:
Sobota - na miejscu będziemy około 10 rano,(po 12 godzinach jazdy pociągiem) więc wiadomo rozlokujemy się i pewnie pójdziemy na Krupówki i ogólnie spacerki.
Niedziela - może ta Dolina Kościeliska skoro gieniusia pisze, że łatwa trasa to na początek może być.
Poniedziałek-Gubałówka to chyba nie męczące, bo się wjeżdża wagonikami , tak?
Wtorek- Morskie oko, czy damy radę, trudno wejść, ile godzin się wchodzi Uśmiechnięta ?
Środa- Wjazd na Kasprowy Wierch,
Czwartek - no nie wiem, może te Kalatówki czy tą Kondartową Halę.

Czy taki plan jest w miarę możliwy do zrealizowania i nie wyczerpujący?
Dziewczyny, które tam bywają ,czy w tym wszystkim będzie czas na jakieś luźniejsze spacerki, knajpki, pochodzenie po mieście?
Może zamiast tych gór w jakiś dzień po prostu Zakopane zwiedzić: Krzeptówki czy Cmentarz na Pęksowym Brzysku i co jeszcze warto? Czy np po Morskim Oku zdążymy pochodzić po Zakopanem. Nie chce żebyśmy byli wykończeni cały czas. Poradźcie mi proszę, bo jestem zagubiona Przewraca oczami , ale bardzo cieszę się na ten wyjazd. Uśmiechnięta

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martta napisała:
Ja już 30 czerwca będę w Zakopanem. Byłam tam 10 lat temu, ale już za wiele nie pamiętam.
Zazdroszczę wyjazdu Uśmiechnięta.
Cytat:
Sobota - na miejscu będziemy około 10 rano,(po 12 godzinach jazdy pociągiem) więc wiadomo rozlokujemy się i pewnie pójdziemy na Krupówki i ogólnie spacerki.
Też bym tak zrobiła.
Cytat:
Niedziela - może ta Dolina Kościeliska skoro gieniusia pisze, że łatwa trasa to na początek może być.
Spod dworca PKP macie busiki na Dolinę. Byłam i powiem że krajobraz rewelacyjny Uśmiechnięta. Jest też Dolina Chochołowska ale wydaję mi się że cięższa trasa.
Cytat:
Poniedziałek-Gubałówka to chyba nie męczące, bo się wjeżdża wagonikami , tak?
Tak jak piszesz można wjechać wagonikami, albo z pod dworca PKP są busiki Uśmiechnięta.
Cytat:
Wtorek- Morskie oko, czy damy radę, trudno wejść, ile godzin się wchodzi Uśmiechnięta ?
Nie byłam, więc się nie wypowiadam.

Ja bym Wam proponowała spacer na skocznie Uśmiechnięta. Czasami są treningi skoczków a i tak niezłe widoki stamtąd są.

Cytat:
Czy taki plan jest w miarę możliwy do zrealizowania i nie wyczerpujący?
Dziewczyny, które tam bywają ,czy w tym wszystkim będzie czas na jakieś luźniejsze spacerki, knajpki, pochodzenie po mieście?
Jasne że tak, bo przecież cały czas chodzić nie będziecie. Na Gubałówce są knajpki, możecie tam obiad zjeść patrząc na Tatry Bardzo szczęśliwa.

Jeżeli lubicie aktywny wypoczynek to myślę że nie będziecie zmęczeni.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martta, według mnie plan jest fajny i jak najbardziej do zrealizowania. Myślę, że wyprawa do Morskiego Oka to jakieś 7 godzin. Nie wchodzi się trudno, przynajmniej nie pamietam, żeby była to bardzo obciążająca trasa. Wyżej są tam dość wyślizgane płyty kamienne, więc trzeba iść ostrożnie, bo przepaście robią wrażenie Puszcza oko.

Po Gubałówce i Kasprowym mielibyście na pewno czas na pochodzenie, pospacerowanie. Nie wiem, jak będzie z kolejką na Kasprowy, więc radziłabym wyruszyć jakoś wcześniej.

A ja do Zakopanego jadę 8 dni po Tobie Puszcza oko.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martta plan wygląda rozsądnie i na pewno jest do zrealizowania. Ja bym odpuściła tylko zwiedzanie Zakopanego, bo tam nie za bardzo jest co oglądać.
Spacer po Krupówkach to w sezonie przeciskanie się w tłumie i dla mnie sposób na podniesienie ciśnienia. Diablica lub Bardzo wściekła
Kalatówki możesz połączyć z Kondratową. Jak nie dacie rady to możecie zostać na Kalatówkach, walnąć się na łące z piwkiem w ręku i patrzeć jak jeździ kolejka na Kasprowy i podziwiać widoki.
Morskie Oko nie jest trudne, ale nudne jak nie wiem. Ciągły spacer po betonie ogłupia, dlatego ja wybieram albo pomoc koni, albo alternatywę podejścia z drugiej strony. Tylko, że jest to wyprawa z noclegiem w schronisku. Niezdecydowana A jak wjedziecie końmi to możecie z Morskiego Oka wyjść wyżej, np. w Dolinę Pięciu Stawów, gdzie jest mniej ludzi i widoki cudne. Uśmiechnięta

I mała prywata ode mnie. Jeśli macie zamiar chodzić po górach wyposażcie się w buty trekkingowe, dla własnej wygody i bezpieczeństwa. Uśmiechnięta

Powrót do góry

martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiecie, co jest najlepsze, zawsze myślałam, że sezon w górach to bardziej chodzi o sezon zimowy, narty i te sprawy Bardzo uśmiechnięta .
Gieniusia, september, sunflower bardzo Wam dziękuje za te porady, przeczytałam cały wątek, ale jak widać i tak miałam wiele pytań.
Co do butów - mamy, nie wybrałabym się w góry w sandałkach, to mnie zawsze wyjątkowo śmieszyło i drażniło Uśmiechnięta .
Chyba z tego Morskiego Oka zrezygnujemy, bo kurcze tymi końmi to jakoś mnie przeraża.( ja nawet bryczką na płaskim ostatnio się bałam jak z dzieciakami w przedszkolu na wycieczce byłam). Uśmiechnięta

Myślę, że damy radę Uśmiechnięta !

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martta napisała:

Co do butów - mamy, nie wybrałabym się w góry w sandałkach, to mnie zawsze wyjątkowo śmieszyło i drażniło Uśmiechnięta .

W ramach ciekawostki - ciocia mojego A. wybrała się na RYSY! w japonkach. Weszła, ale dostała potem biegunki, chyba ze strachu.

martta napisała:
Myślę, że damy radę Uśmiechnięta !

No pewnie. Jeśli lubicie góry to to będzie udany wyjazd. Niech Wam pogoda dopisze Uśmiechnięta.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
wybrała się na RYSY! w japonkach. Weszła, ale dostała potem biegunki, chyba ze strachu.
Na pewno ma miłe wspomnienia Złośliwa.
Martta, na pewno dacie rade. Pogoda będzie pewnie super więc i wypad będzie udany Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co do wjazdu na Kasprowy to spokojnie nastaw się na stanie w długiej kolejce - mnie to zawsze zniechęca i dlatego jeszcze nigdy na Kasprowy nie wjechałam. Dziś słyszałam, że kolej jest w trakcie konserwacji, ale sprawdziłam i ten stan ma trwać do 22.06.

Jeśli chodzi o Morskie Oko - tak jak napisała Gieniusia - trasa nudna, 9 km w jedną stronę po asfalcie, są trzy skróty po kamieniach, ale to i tak niewiele zmienia. No i tłumy ludzi. Z wycieczki na Morskie Oko jedyne, co według mnie ma wspólnego z łażeniem po górach to wejście na Czarny Staw po Rysami.

Ostatnio jak byłam zrobiłyśmy z siostrami fajną trasę, nie jakoś specjalnie wymagającą - zaczynasz pod skoczniami, idziesz Drogą pod Reglami, potem Dolina Białego, na górze Sarnia Skała (cudne widoki a tylko 10 minut wspinania po kamulcach) i powrót przez Dolinę Strążyską.

Polecam jeszcze Rusinową Polanę i Dolinę Małej Łąki - z takich mało wymagających wędrówek.

Dołączone po 6 minutach 51 sekundach:

I jeszcze jedno - jak już będziecie w Kościeliskiej to od niej odchodzi szlak do Smerczyńskiego Stawu - mało tam ludzi idzie, a w sumie z całej Kościeliskiej to ostatnio właśnie ten staw mi się podobał.

Dołączone po 5 minutach 46 sekundach:

To właśnie zdjęcie ze Smerczyńskiego :

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 20-06-2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Ostatnio jak byłam zrobiłyśmy z siostrami fajną trasę, nie jakoś specjalnie wymagającą - zaczynasz pod skoczniami, idziesz Drogą pod Reglami, potem Dolina Białego, na górze Sarnia Skała (cudne widoki a tylko 10 minut wspinania po kamulcach) i powrót przez Dolinę Strążyską.

Zapomniałam o tej trasie. Raz nią przeszłam i polecam. Ale trzeba się nastawić na lekką wyrypę pod gorę. Puszcza oko

A na Kasprowy nie było kolejki jak byliśmy w weekend majowy. Normalnie cud boski, bo było dosłownie pół godziny stania. Zszokowana Byliśmy ze znajomymi ubranymi jak typowe cepry, więc odpuściliśmy wjazd. Niezdecydowana

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Skocz do: